3 кращих програми для 3D моделювання

3 кращих програми для 3D моделювання
3D-моделювання — це процес створення тривимірної моделі об’єкта. Завдання 3D-моделювання — розробити візуальний об’ємний образ бажаного об’єкта. За допомогою сучасного програмного забезпечення зробити це не складає труднощів.

У цій статті ви ознайомитеся з трьома найкращими програмами для 3D моделювання. Це Blender 3D, SketchUp і AutoCAD. Цей список можна було б продовжити такими програмами, як 3D Max, Wings 3D і багатьма іншими, але на думку редакторів нашого сайту і після спілкування з фахівцями у сфері тривимірного моделювання ми вирішили виділити саме ці 3 програми.

Blender 3D

3 кращих програми для 3D моделювання
Blender 3D – це безкоштовне програмне забезпечення для створення і роботи з 3D графікою.

Програма має велику кількість кистей, можливість створення шарів, простота роботи з анімацією і ще безліч інших премудростей притаманні Blender 3D. Якщо чесно, то всі переваги саме цієї програми в порівнянні з іншими не злічити. Тут головне практика і навчання. Але зупинивши свій вибір на Blender 3D ви дійсно не помилитеся.

3 кращих програми для 3D моделювання
Однією з головних особливостей Blender 3D є просунутий інтерфейс, який дозволяє підлаштувати всі елементи та інструменти під бажання користувачів. Це дає великий пріоритет при виборі програми для програми для 3D моделювання.

3 кращих програми для 3D моделювання
Що стосується технічних характеристик вашого комп’ютера для роботи з Blender 3D, то вони досить великі. Вам буде потрібно не менше 2 Гб оперативної пам’яті, відеокарта з 1 Гб відеопам’яті (сумісна з Open GL) і бажано 32-бітний двоядерний процесор (але бажано краще).

SketchUp
3 кращих програми для 3D моделювання
Професійне програмне забезпечення для будь-яких дій з тривимірними об’єктами. У програмі можна виконувати практично будь-які дії, пов’язані з моделюванням. В SketchUp вбудовано велику кількість стандартних шаблонів моделей і генератор ефектів, що значно полегшує роботу. Також програма підтримує макроси і модулі.

3 кращих програми для 3D моделювання
Основними роботами, які виконуються в SketchUp, є моделювання меблів, інтер’єру або архітектурних споруд, але це далеко не весь перелік адже багато чого залежить від вашого завдання і фантазії.

3 кращих програми для 3D моделювання
Безкоштовна версія і зручний інтерфейс з підтримкою російської мови зробили SketchUp дуже популярною серед російськомовних користувачів. Також, при бажанні, на YouTube можна знайти відеоуроки, що демонструють можливості програми і дають базові знання про роботу в SketchUp.

У порівнянні з Blender 3D, для SketchUp технічні характеристики вашого комп’ютера повинні бути набагато скромніше. Це 1 Гб оперативної пам’яті, відеокарта з пам’яттю 256 Мб і звичайно ж не менше 1 гГц процесор. Але врахуйте, що ці вимоги – мінімальні.

AutoCAD

3 кращих програми для 3D моделювання
Особливого представлення цю програму не вимагає, адже вона і так знайома все, починаючи від студентів-інженерів (будь-якої спеціальності) і закінчуючи фахівцями, які працюють у великих компаніях, що займаються проектуванням.

3 кращих програми для 3D моделювання
З умілими руками і невеликим багажем знань в AutoCAD можна створювати 3D моделі будь-якої складності. Багаж знань можна постійно поповнювати, адже літератури, відеоуроків і статей, навчальних роботи в цій програмі безліч.

В основному AutoCAD використовують для створення креслень, але останні версії програми розширили можливості. Але все ж AutoCAD більшою мірою призначений для технічного моделювання. Так ліцензія дорогувата. Тому більшість початківців і вже професіоналів у сфері 3D моделювання віддають перевагу Blender 3D.