3D-моделювання — це процес створення тривимірної моделі об’єкта. Завдання 3D-моделювання — розробити візуальний об’ємний образ бажаного об’єкта. За допомогою сучасного програмного забезпечення зробити це не складає труднощів.

У цій статті ви ознайомитеся з трьома найкращими програмами для 3D моделювання. Це Blender 3D, SketchUp і AutoCAD. Цей список можна було б продовжити такими програмами, як 3D Max, Wings 3D і багатьма іншими, але на думку редакторів нашого сайту і після спілкування з фахівцями у сфері тривимірного моделювання ми вирішили виділити саме ці 3 програми.

Blender 3D


Blender 3D – це безкоштовне програмне забезпечення для створення і роботи з 3D графікою.

Програма має велику кількість кистей, можливість створення шарів, простота роботи з анімацією і ще безліч інших премудростей притаманні Blender 3D. Якщо чесно, то всі переваги саме цієї програми в порівнянні з іншими не злічити. Тут головне практика і навчання. Але зупинивши свій вибір на Blender 3D ви дійсно не помилитеся.


Однією з головних особливостей Blender 3D є просунутий інтерфейс, який дозволяє підлаштувати всі елементи та інструменти під бажання користувачів. Це дає великий пріоритет при виборі програми для програми для 3D моделювання.


Що стосується технічних характеристик вашого комп’ютера для роботи з Blender 3D, то вони досить великі. Вам буде потрібно не менше 2 Гб оперативної пам’яті, відеокарта з 1 Гб відеопам’яті (сумісна з Open GL) і бажано 32-бітний двоядерний процесор (але бажано краще).

SketchUp

Професійне програмне забезпечення для будь-яких дій з тривимірними об’єктами. У програмі можна виконувати практично будь-які дії, пов’язані з моделюванням. В SketchUp вбудовано велику кількість стандартних шаблонів моделей і генератор ефектів, що значно полегшує роботу. Також програма підтримує макроси і модулі.


Основними роботами, які виконуються в SketchUp, є моделювання меблів, інтер’єру або архітектурних споруд, але це далеко не весь перелік адже багато чого залежить від вашого завдання і фантазії.


Безкоштовна версія і зручний інтерфейс з підтримкою російської мови зробили SketchUp дуже популярною серед російськомовних користувачів. Також, при бажанні, на YouTube можна знайти відеоуроки, що демонструють можливості програми і дають базові знання про роботу в SketchUp.

У порівнянні з Blender 3D, для SketchUp технічні характеристики вашого комп’ютера повинні бути набагато скромніше. Це 1 Гб оперативної пам’яті, відеокарта з пам’яттю 256 Мб і звичайно ж не менше 1 гГц процесор. Але врахуйте, що ці вимоги – мінімальні.

AutoCAD


Особливого представлення цю програму не вимагає, адже вона і так знайома все, починаючи від студентів-інженерів (будь-якої спеціальності) і закінчуючи фахівцями, які працюють у великих компаніях, що займаються проектуванням.


З умілими руками і невеликим багажем знань в AutoCAD можна створювати 3D моделі будь-якої складності. Багаж знань можна постійно поповнювати, адже літератури, відеоуроків і статей, навчальних роботи в цій програмі безліч.

В основному AutoCAD використовують для створення креслень, але останні версії програми розширили можливості. Але все ж AutoCAD більшою мірою призначений для технічного моделювання. Так ліцензія дорогувата. Тому більшість початківців і вже професіоналів у сфері 3D моделювання віддають перевагу Blender 3D.