Практично на кожному сайті або блозі використовуються ті чи інші форми, наприклад, форма авторизації та реєстрації, форма додавання нового коментара, форма замовлення товару / послуги. Окремо в цьому списку хочеться виділити форму зворотного зв’язку, так як її встановлюють практично завжди (незалежно від формату і тематики сайту). Основне призначення форми зворотного зв’язку – забезпечення можливості відправки повідомлень власнику сайту. Звичайно, це можна зробити традиційним способом, наприклад, написати на зазначений у контактних даних email. Однак надсилання повідомлення через форму відбувається набагато швидше (користувачеві не потрібно заходити в поштовий сервіс або запускати поштовий клієнт).

Створення повноцінної форми зворотного зв’язку (разом з обробником) – процедура досить складна і довга, тому простіше всього використовувати вже готові рішення. Приміром, на CMS WordPress є як мінімум дюжина плагінів, призначених для створення форми. У цій статті ми розглянемо лише 4 з них.

Зміст

  • 1 Contact Form 7
  • 2 ContactMe
  • 3 Contact Coldform
  • 4 SimpleModal Contact Form

Contact Form 7

Вельми просунутий і популярний плагін, який дозволяє створювати і використовувати одночасно велику кількість різних форм. Налаштування плагіна розташовані в пункті меню під назвою «Contact». Список вже створених форм можна переглянути, натиснувши на посилання «Contact Forms». Тут вказано ім’я форми, код вставки (шорткод) і дата його створення. Кожну форму можна редагувати, видалити або перемістити. При додаванні нової форми можна вибрати мову, вказати заголовок. Додавання полів здійснюється на підставі великої кількості шаблонів (текст, email, radio buttons, checkbox, captcha і т. д.).

Посилання на скачування — http://wordpress.org/plugins/contact-form-7/

ContactMe

Також досить складний плагін, який володіє великою кількістю налаштувань. Варто зауважити, що дана версія є безкоштовною, проте є і платні версії, які володіють розширеним функціоналом і великими можливостями. Наприклад, там можна додавати більше однієї форми на блозі, прикріплювати файли до повідомлень і т. д. Що стосується налаштувань Contact Me, то тут необхідно вказати свій e-mail для того, щоб зареєструватися в однойменному сервісі (саме через нього здійснюється доставка повідомлень). Також у безкоштовної версії можна налаштувати тему форми, title, текст повідомлення з вдячністю.

Посилання на скачування — http://wordpress.org/plugins/contactme

Contact Coldform

Дуже якісно зроблений плагін для створення форми зворотного зв’язку на блозі. Володіє купою різних переваг – використання шорткодов для вставки форми, можливість відправки форматованого тексту, можливість очищення форматування перед відправкою (за бажанням вебмастера), легкість, простота і SEO-валідність програмного коду, можливість легкого і швидкого зміни стилів зовнішнього оформлення. Що стосується налаштувань, то тут можна встановити префікс для імен всіх форм, тип захисту від спаму, зовнішній вигляд окремих елементів та інші параметри.

Посилання на скачування — http://wordpress.org/plugins/contact-coldform/

SimpleModal Contact Form

Досить проста форма, але при цьому дуже красива і зручна для використання. Ключова особливість SMCF полягає в тому, що дана форма з’являється у спливаючому AJAX-вікні, тобто для неї не потрібна окрема сторінка. Цілком достатньо звичайної посилання з класом class=»smcf-link», приміром, в сайдбарі або футері. При натисканні на посилання виникає сама форма. Налаштувань тут зовсім трохи – можна лише вказати email-адресу, ім’я відправника, додати або видалити поле з темою листа і т. д. Максимальна кількість полів у формі – 4, три з яких (name, email, message) є обов’язковими.

Посилання на скачування — https://wordpress.org/plugins/simplemodal-contact-form-smcf/

На цьому короткий огляд плагінів для відображення форм зворотного зв’язку на WordPress підійшов до свого завершення. Вибирайте, тестуйте, лише на практиці можна зрозуміти що ж ідеально підійде для вашого сайту. Всім удачі і до нових зустрічей.