500 Internal Server Error що це за помилка

У статті я опишу, що це за помилка 500 Internal Server Error і як її виправити. Після того, як я зіткнувся з нею я зрозумів, що це внутрішня помилка сервера, яка може з’являтися внаслідок цілого ряду неполадок на сайті. З’являється вікно може бути різним за формою і описом, це залежить від сервера, однак суть залишається однією для всіх. Якщо ви зіткнулися з помилкою 500 спробуйте зайти через деякий час, можливо проблему вже вирішують. Якщо проблема залишається тривалий час, значить, потрібно діяти самому.

500 Internal Server Error що це за помилкаСкріншот помилки 500 Internal Server Error

Зміст статті

 • Що це за проблема 500 Internal Server Error у WordPress?
 • Перевірка цілісності файлу .htaccess в WordPress
 • Збільшуємо пам’ять PHP
 • Проблема, пов’язана з помилкою 500 Internal Server Error, криється в плагінах для WordPress
 • При вході в адмін-панель Joomla з’являється помилка 500 Internal Server Error
 • Інші причини появи помилки 500 Internal Server Error
 • Причина помилки 500 – неправильно налаштовані права доступу

Що це за проблема 500 Internal Server Error у WordPress?

Дана помилка – це не збої в CMS, а з’являється 500 Internal Server Error зазвичай в процесі неправильної роботи скриптів на сервері. Зазвичай, текст помилки нічого конкретного нам не говорить, ми лише знаємо, що відбуваються неполадки на стороні сервера. Зрозуміло, що ця помилка може виникати в WordPress з-за шаблону або функції плагіна.

Перевірка цілісності файлу .htaccess в WordPress

Щоб виконати перевірку, необхідно файл .htaccess перейменувати, наприклад, в .htaccess_fix. Для цього ви повинні будете зайти на ваш сайт за допомогою FTP. Після цього знайдіть цей файл в корені сайту, він буде біля директорій wp-admin, wp-content.

Коли ви виконали перейменування, спробуйте завантажити сайт, щоб переконатися, що помилка зникла. Тепер переконайтеся, що ви зберегли зміни в пункті «Постійні посилання», це дозволить згенерувати новий .htaccess файл з коректними правилами перезапису посилань.

500 Internal Server Error що це за помилкаФайл .htaccess

Збільшуємо пам’ять PHP

Помилка 500 Internal Server Error може виникати через переповненій пам’яті PHP, яка виділяється для користувача. Для цього дотримуйтесь нескладних пунктів:

 • Створіть новий тестовий документ з назвою php.ini.
 • Напишіть в ньому код – memory=64MB.
 • Збережіть його.
 • «Залийте» його в папку /wp-admin/, по ФТП.
 • Проблема, пов’язана з помилкою 500 Internal Server Error, криється в плагінах для WordPress

  Якщо методи, описані вище вам не допомогли, ймовірно причиною появи помилки 500 Internal Server Error є один з встановлених плагінів. Для того, щоб в цьому переконатися, доведеться відключити їх все. Якщо проблема вирішена таким способом, значить винен один з плагінів, а який саме, потрібно буде встановити, включаючи їх по черзі.

  500 Internal Server Error що це за помилкаВікно з налаштуванням плагінів

  При вході в адмін-панель Joomla з’являється помилка 500 Internal Server Error

  Цю помилку користувачі CMS Joomla можуть спостерігати після того, як ввели логін і пароль при вході, але при цьому сайт працює для користувачів. На жаль, помилка Internal Server Error з кодом 500 не вказує на причини її появи, тому доведеться шукати її самостійно.

  Знайти причину можна за допомогою журналу помилок, який зберігається на сервері. Відкривши файл «error.php», який знаходиться в директорії «logs», можна виявити порушення в роботі модулів, які тут збереглися.

  Ще однією причиною може бути неможливість робити запис в каталогах «tmp» і «logs». Можливо, потрібно буде встановити права в налаштуваннях для цих каталогів. Перевірте правильність шляхів до цих каталогів «tmp» і «logs» у файлі, який відповідає за їх конфігурацію – «configuration.php». Рекомендується вказати правильні шляхи для них вручну.

  Якщо проблема не вичерпалася, перевірте правильність файлу «htaccess» і виконайте ті ж дії для нього, що і з таким файлом для системи управління сайтом WordPress. В цьому файлі, можуть бути помилки або зайва інформація, яка викликає помилку. При роботі з файлом «htaccess» можна не видаляти сумнівні рядка, а закоментувати їх і перевіряти, чи змінюється після цього робота сайту. Також зробіть відключення всіх плагінів, щоб переконатися в тому, що причина не в них.

  Інші причини появи помилки 500 Internal Server Error

  500 Internal Server Error що це за помилкаПомилка Internal Server Error

  Помилка 500 може з’являтися з-за конфліктів у роботі з CGI-скриптами. Для цього існує 3 правила, які можуть бути не дотримані:

  • Кожен рядок повинен закінчуватися у форматі UNIX (n), але не Windows (rn). Щоб витримати це правило, необхідно виробляти завантаження по протоколу FTP, з режимом ASCll.
  • У процесі роботи CGI-скрипта можуть з’являтися HTTP-заголовки з неправильними відповідями. Потрібно переглянути вміст системного файлу «error log» на наявність помилок.
  • Цифрове значення для CGI скриптів, файлів і папок має бути встановлено в 0755. Ця запис дає право здійснювати налаштування виключно власнику сайту, що є додатковим заходом безпеки.

  Причина помилки 500 – неправильно налаштовані права доступу

  За допомогою FTP-клієнта (придатний для цього FileZilla) потрібно перевірити права доступу до папок і файлів на сервері. Спочатку необхідно перевірити, чи відповідають налаштування коректної роботи на сервері. Перевірте налаштування для кожного типу окремо. Вони повинні відповідати наступним значенням:

  • Значення для скриптів – 600.
  • Для файлів – 644.
  • Значення для папок – 755.

   500 Internal Server Error що це за помилкаНалаштування прав доступу

  Для того, щоб уникнути різних помилок (500 Internal Server Error) і забезпечити додаткову безпеку – керувати глобальними параметрами має одна людина – адміністратор. Не давайте кому-небудь прав доступу до кореневої папки.