6 способів видалити вірус з браузера

Зловили вірус в браузері, і тепер постійно вискакує реклама? Це страшенно дратує. Та й вилікувати браузер від вірусів не так-то просто. Їх ще потрібно знайти, а багато сучасні антивіруси просто не бачать цю заразу. Власне, тому у вас і з’являються спливаючі вікна, а також постійно відкриваються рекламні сторінки (наприклад, Вулкан або інших казино).

Так що робити, якщо браузер заражений вірусом? Знайти і позбутися від нього 🙂 . Спеціально для цього нижче наведено 6 ефективних способів, як видалити вірус з браузера. А в якості бонуса – кілька корисних порад про те, як захистити свій комп’ютер або ноутбук від повторного зараження.

Зміст статті

 • 1 А є вірус у браузері
 • 2 Звідки у браузері з’являються віруси
 • 3 Як почистити браузер від вірусів та реклами
 • 4 Програми для очищення браузера від вірусів
  • 4.1 AdwCleaner
  • 4.2 Malwarebytes
 • 5 Захист браузера від реклами і вірусів
 • 6 Замість висновків

А чи є вірус у браузері

Як зрозуміти, що браузер був заражений? Це можна побачити з наступних симптомів:

 • З’явилося дуже багато рекламних банерів. Навіть на тих сайтах, де реклами раніше не було. І навіть за умови, що у вас встановлено Adblock або Adguard.
 • Періодично з’являються прохання надіслати SMS-повідомлення на короткі номери. Причому вони вискакують на довірених сайтах на зразок Вконтакте. Вірус у браузері повністю копіює зовнішній вигляд сайту (наприклад, того ж ВК), а насправді це зовсім інший веб-ресурс. Хоча зовні їх взагалі не відрізнити.6 способів видалити вірус з браузера
 • Поява повідомлень про те, що через пару днів ноутбук або комп’ютер буде заблокований. Або про те, що потрібно оновити Adobe Flash Player (зрозуміло, цього робити не слід).
 • Поява відео і картинок еротичного змісту.
 • Відкриття нових вкладок в браузері без вашого дозволу.
 • Звідки у браузері з’являються віруси

  Сучасні користувачі дуже часто встановлюють ігри, програми, розширення і взагалі не дивляться, що саме ставлять. Просто натисніть «Далі, далі, готово» – і ось ще один рекламний вірус непомітно проліз у вашу систему Windows. В результаті з’являються спливаючі вікна, що відкриваються рекламні сторінки і пр.

  І в 99% випадків винен сам користувач. Чому? Та тому, що зазвичай лікування браузера від вірусів потрібно після:

 • Встановлення софта через спеціальні «установники». Це, мабуть, найпоширеніша причина. Установники – це exe-файли розміром близько 1 Мб. Зрозуміло, що в них не поміститься ніяка програма, фільм, музика. А от віруси – легко. Тому, якщо ви хочете завантажити фільм, а вам пропонують exe-файл розміром 1-2 Мб – закрийте цей сайт, та знайдіть інший. Ціліше будете.
 • Завантаження файлів з файлообмінників. Depositfiles і інші його аналоги – та ще нісенітниця. Мало того, що швидкість 30 Кб/с, так ще намагаються наставити вам купу непотрібних програм і заразити вірусами. Тому краще з них нічого не качати. Але якщо дуже треба – тоді перевіряйте наявність галочок і відключайте їх.
 • Встановлення неліцензійних програм, завантажених з невідомих сайтів. Знову ж: поки не перевірите всі галочки – не натискайте кнопку «Далі». Адже разом з браузером Аміго може встановитися ще парочка рекламних вірусів.6 способів видалити вірус з браузера
 • Відвідування фішингових і адалт-сайтів. Не рекомендується відкривати сумнівні посилання в соцмережах або з спамний листів, які приходять на вашу пошту. Про adult-сайти говорити нічого – тут і так ясно.
 • Сюди ж можна додати відсутність антивіруса на ПК або ноутбуці. Звичайно, від всіх вірусів, він вас не захистить, але деякі все ж виявить і видалить. А якщо думати головою і вручну перевіряти підозрілі файли антивірусом, це допоможе вам уникнути багатьох проблем. У цьому можете бути впевнені.

  Якщо ваш ПК або ноутбук ще не захищений, тоді обов’язково прочитайте цю статтю: найкращі безкоштовні антивіруси для комп’ютера.

  Як почистити браузер від вірусів та реклами

  З причинами та симптомами вірусів розібралися, тепер перейдемо до головного. Отже, як позбутися рекламного вірусу в браузері? Тут все залежить від того, яку саме заразу ви зловили. Втім, нижче наведена покрокова інструкція, виконавши яку ви зможете вилікувати браузер від різних рекламних вірусів.

  Вона є універсальною і підходить для будь-якого інтернет-браузера Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox, Yandex Browser, Microsoft Edge. Так що користуватися нею можуть усі користувачі.

  Отже, щоб позбутися від вірусів у браузері, виконайте наступні дії:

 • Запустите повну перевірку ПК або ноутбука антивірусом.
 • Якщо в браузері з’явилася реклама, це потрібно зробити в першу чергу. Від рекламних банерів антивірус не допоможе, зате він знайде віруси на ПК (а вони можуть бути і в самій системі Windows).

  6 способів видалити вірус з браузера

 • Перевірте доповнення в браузері.
 • Деякі розширення встановлюються самі. Тому зайдіть в браузер і перевірте, чи є там доповнення, які ви не ставили. Також рекомендується видалити ті з них, якими не користуєтеся.

  6 способів видалити вірус з браузера

 • Перевірте встановлені додатки.
 • Щоб відкрити їх, перейдіть в Пуск – Панель управління – Програми та компоненти.

  6 способів видалити вірус з браузера

  Іноді шкідливі модулі встановлюються як звичайний софт (наприклад, Webalta). Щоб видалити вірус, що запускає рекламу в браузері, достатньо лише знайти і видалити з цього списку.

  6 способів видалити вірус з браузера

 • Перевірте ярлик браузера.
 • Якщо після його запуску відразу відкривається сторінка Вулкана або іншого рекламного сайту, то, швидше за все, проблема криється в ярлику. Іноді віруси прописують у властивостях ярлика (у полі «Об’єкт»), адреса сайту, який відкривається при запуску браузера. Щоб вирішити цю проблему, видаліть ярлик і створіть новий.

  6 способів видалити вірус з браузера

 • Перевірте файл hosts.
 • Також багато вірусів редагують і цей файлик. В результаті при відкритті якогось популярного веб-сайту відкривається інший (зовні він виглядає так само, і різниці ви не помітите). А далі з’являються повідомлення з проханням відправити смс, спливаючі вікна, агресивна реклама і т. д. Прибрати цей рекламний вірус можна двома способами. Перший – за допомогою антивірусної утиліти AVZ. А другий – вручну. Для цього:

 • Перейдіть по дорозі C:WindowsSystem32driversetc.
 • Відкрийте файл hosts через блокнот.
 • Видаліть зайві рядки. Нормальний файл hosts повинен виглядати наступним чином:
 • 6 способів видалити вірус з браузера

  Детальніше читайте тут: Як очистити файл hosts?

  Програми для очищення браузера від вірусів

  Також існують спеціальні програми для видалення вірусів у браузері. Вони бачать те, що пропустили антивіруси і допомагають позбутися від шкідливих рекламних модулів.

  AdwCleaner

  Перша відмінна програма для очищення браузера від реклами і вірусів – AdwCleaner (посилання на оф. сайт).

  6 способів видалити вірус з браузера

  Ця утиліта виконає швидкий пошук вірусів в браузері і знайде всі рекламні тулбари, банери, шкідливі скрипти. Також вміє здійснювати очищення ярликів для файлів і реєстру.

  Malwarebytes

  Ще одна ефективна програма для чищення браузерів від вірусів. Швидко просканує ПК або ноутбук і допоможе позбутися від спливаючих вікон і обридлої реклами (посилання на оф. сайт).Її можливостей більш ніж достатньо, щоб знайти вірус в браузері і видалити його.

  6 способів видалити вірус з браузера

  Рекомендується використовувати обидві ці програми одночасно. Разом вони на 95% очистять ваш комп’ютер від всіх рекламних вірусів. Причому знайдуть навіть те, про що ви і не підозрювали.

  Також є ще й інші чудові програми. Детальніше про них читайте тут – Утиліти для видалення рекламних вірусів.

  Захист браузера від реклами і вірусів

  І наостанок, як і обіцяв, наведу кілька корисних порад про те, як захистити браузер від вірусів:

 • Встановіть на ноутбук або ПК антивірус. Можна безкоштовний. Головне – не забувайте оновлювати його (або увімкніть автооновлення). У половині випадків він допоможе вам видалити вірус з браузера. А точніше – не допустити зараження. Рекомендую прочитати: ТОП антивірусів для Windows 10.
 • Встановіть програму для видалення рекламних вірусів. Те, що пропустять антивіруси, помітять спеціальні утиліти начебто AdwCleaner або HitmanPRO. При такому поєднанні ні одна зараза на ваш ПК просто не пролізе. А для власного спокою періодично запускайте перевірку браузера на віруси (наприклад, 1 раз у місяць).
 • Встановіть розширення в браузері для блокування реклами. Це може бути Adblock або Adguard – на ваш розсуд. А якщо захочете вимкнути рекламу на улюбленому сайті або блозі (щоб підтримати його власника матеріально), просто додайте цей веб-ресурс виняток.
 • І найголовніше: думайте головою! Не завантажуйте підозрілі файли exe (особливо, якщо вам потрібен фільм у форматі avi або mpg), не переходьте з невідомих посиланнях, не заходьте на сумнівні сайти.

  Як кажуть, найкращий антивірус – той, який сидить по той бік монітора 🙂 . Тобто, користувач. Якщо ж ви будете порушувати вищеописані правила, то ніякий антивірус вам не допоможе. В інтернеті потрібно бути гранично обережним – пам’ятайте про це!

  Це цікаво: Перевірка на віруси в онлайн режимі

  Замість висновків

  На цьому все. Тепер ви знаєте, що робити, якщо в браузері вірус, а також масу способів видалити його. Але найкраще все ж не допускати зараження. І тоді ніякі спливаючі вікна, рекламні вкладки і банери не будуть вас турбувати.