6996 що це за номер і як відключити

Деякі власники мобільного оператора «МТС» можуть отримати СМС з незнайомого номера 6996, в якому містяться реквізити невідомого платежу, а також пропозицію відправити смс з текстом на номер 6996. Якщо ви не робили перед тим ніяких покупок в мережі за допомогою вашого мобільного номера, тоді, судячи з усього, ви маєте справу з шахраями, які за допомогою послуги ” МТС «Легкий платіж» намагаються зробити покупку за ваш рахунок. В даному матеріалі я розповім, що за номер 6996, для чого він призначений, і як його вимкнути.

6996 що це за номер і як відключитиПриклад смс з номером 6996

Зміст статті

 • 1 Що це за номер 6996
 • 2 Номер 6996 і шахраї
 • 3 Як відключити 6996
 • 4 Висновок

Що це за номер 6996

Мобільний номер 6996 – це спеціальний службовий номер МТС, призначений для підтвердження паролів і здійснення платежів. При виконанні будь-яких платежів з цього номера приходять підтверджують смс, і туди ж користувач надсилає смс для підтвердження платежів.

Найбільш часто цей номер працює з послугою МТС під назвою «Легкий платіж». Дана послуга дозволяє здійснювати платежі в мережі, використовуючи «Особистий кабінет» на сайті МТС, а гроші списуються як з вашого мобільного рахунку, так і з банківської карти (якщо користувач прив’язав її до здійснення мобільних платежів).

Оператор МТС бере відсоток (зазвичай 5-10% від суми платежу) за проведення грошей через «Легкий платіж».

6996 що це за номер і як відключитиСервіс «Легкий платіж» дозволяє легко пересилати гроші

Номер 6996 і шахраї

За останні роки номер 6996 придбав погану славу, так як специфіка операції «Легкий платіж» дозволяє шахраям масово красти гроші з мобільних рахунків користувачів. Тому дуже важливо знати, що означає номер 6996 і в яких цілях він може використовуватися. Шахрай вводить реквізити платежу, де, серед іншого, вказує номер людини, з мобільного рахунку якого планується зняти гроші. Потім здійснюється платіж, і на номер нічого не підозрюється людини приходить смс від номера 6996.

Потім шахрай телефонує нічого не підозрюючому громадянину, і просить код даного смс під різними приводами (помилка при введенні даних, працівник МТС та інше). Якщо людина диктує даний пароль, то гроші з його рахунку списуються на рахунок даної покупки.

Також списання грошей з рахунку користувача може бути викликано наявністю вірусної програми на смартфоні, яка вміє самостійно відсилати смс на потрібний шахраям номер.

Якщо ж вам приходять смс з номера 6996 з повідомленням «Недостатньо коштів», то, очевидно, що шахраї хочуть виконати покупку, ціна якої вище, ніж наявні кошти у вас на рахунку.

6996 що це за номер і як відключитиПослугою МТС «Легкий платіж» масово користуються шахраї

Як відключити 6996

Після того, як ми розібралися, що за номер 6996, тепер розберемося, як перешкодити крадіжці грошей з допомогою номери 6996. Рекомендую керуватися наступним:

 • Ніколи не відправляйте ніяких смс на номер 6996, якщо ви до того не виконували покупок в мережі;
 • Регулярно міняйте пароль до «Особистого Кабінету» на сайті МТС (при наявності такого);
 • Встановіть мобільний антивірус на ваш телефон (наприклад, AVG);
 • Перевірте ваш ПК на наявність вірусних програм (допоможе Dr.Web CureIt!).

Щоб відключити послугу «Легкий платіж», з допомогою якої зазвичай списуються гроші, виконайте наступне:

 • Перейдіть в ваш «Особистий кабінет» на сайті МТС. Клацніть на вкладку «Управління платежами», потім ідіть в розділ «Легкий платіж».
  6996 що це за номер і як відключитиВиберіть розділ «Легкий платіж»

  Там знайдіть «Автоплатежи» і натисніть на них. Відкриється перелік автоплатежей, познімайте галочки з непотрібних автоплатежей. Також отвяжите від платежів свою банківську картку, клікнувши в лівому меню «Мої карти».

 • Зателефонуйте на номер 0890. Після повідомлення оператора натисніть на «0» (нуль), і слідуйте подальшим інструкціям;

  6996 що це за номер і як відключитиВимкніть «Легкий платіж» за допомогою дзвінка на номер 0890

 • Наберіть на телефоні *111#. Потім виберіть «Зручний зв’язок» (пункт 5), а потім 1;
 • Відвідайте найближчий офіс МТС, де співробітники відключать вам сервіс «Легкий платіж»;
 • Наберіть *152*2# , це допоможе заблокувати номер 6996.

Висновок

В даному матеріалі мною було розібрано, значення номера 6996, і як його вимкнути. Якщо ви не здійснюєте покупок в мережі за допомогою послуги «Легкий платіж», рекомендую повністю відключити цю послугу, а також відв’язати вашу банківську карту від мобільного номера – це зробить неможливим крадіжку грошей з вашого рахунку.