У більшості випадків вищеназвана потреба виникає в тому випадку, коли на машині користувача порушений процес взаємодії окремих програмних елементів, які супроводжують сприятливий сценарій роботи в мережі Інтернет за допомогою одного з браузерів, зокрема Internet Explorer. Проте не рідко відсутність певних програмних елементів управління ActiveX ставлять під загрозу сприятливий процес роботи ОС Windows в цілому. Втім, залишимо термінологію і перейдемо до практичних рішень, де і як ActiveX завантажити безкоштовно.

Сьогодні ми розглянемо:

  • 1 Пояснювальне введення: достатньо (щоб зрозуміти!) про предмет нашого обговорення
  • 2 Завантажуємо необхідний ActiveX
  • 3 Підводячи підсумки

Пояснювальне введення: достатньо (щоб зрозуміти!) про предмет нашого обговорення

Перш за все слід розуміти, що ActiveX — це фреймворк (програмна платформа), яка виступає в ролі контролюючого з метою забезпечення оптимального поєднання програмних елементів, написаних на різних мовах програмування. Найпростіший приклад, коли ви можете бачити безпосередню участь керуючих елементів ActivX — це кнопкові та іншого виду елементи навігації, за допомогою яких користувач здійснює переходи, або активує додатковий процес у вигляді запуску процесу «скачування».

Другий приклад: розміщений на певному веб ресурсі відео плеєр, який працює з Flash-технології. До речі, найбільш найчастіше «непорозуміння», виражене в поширених питаннях: «Чому не відтворюється відео на сайті?» або «Гра не запускається: що робити?», дозволяється досить простим дією: потрібно встановити відсутні елементи ActiveX, за допомогою яких і працює усім вам відомий Adobe Flash Player».

Ну і останнє: момент скачування, прихована установка і подальший процес обміну даними з клієнтською машиною, також ініціалізований ActivX компонентами. До речі, останнє явище (прихований процес взаємодії машинного коду з ОС допомогою браузерних систем) може нести досить серйозну загрозу вірусного зараження комп’ютера. Саме тому варто приділяти особливу увагу тим моментам, коли в процесі веб-серфінгу якась програма намагається отримати доступ до системних даних вашої ОС.

Більш простими словами: веб сервіс посилає запит на дозвіл інтегруватися в браузерну середовище, що в свою чергу може призвести до різним програмним неполадок. На жаль, суперництво серед людей в Мережі, у своїй абсолютній прояві, відбувається за таємним сценарієм, технологій незрозумілим для пересічного користувача. Втім, захиститися завжди можна…

Викачуємо необхідний ActiveX

Дійсно, різних модулів, плагінів і інших програмних елементів, які працюють у щільній зв’язці з ActivX, м’яко кажучи, предостатньо. Однак, як дізнатися, який саме програмний елемент вимагає своєї заміни, у вигляді пошкодження чи через його повної відсутності в ОС Windows? Насправді все досить просто — встановіть повний пакет ActiveX, і проблема буде вирішена.

  • Оновіть або встановіть справну (найактуальнішу!) версію Flash Player (пройдіть по цьому посиланню на сторінку завантаження і слідуйте підказкам інсталятора).
  • Якщо на вашій обчислювальній машині не встановлений програмний компонент «NetFramework», то слід виправити ситуацію — завантажте згаданий програмний пакет (можна звідси), але пам’ятайте: ваш вибір повинен ґрунтуватися на поточних, властивих вашій операційній системі, значеннях: розрядність і версія, в деяких випадках потрібно враховувати і редакційну приналежність (Home, Profecional або Ultimat).

  • Якщо ви використовуєте ігрове, то необхідно встановити Java компоненти, які можна скачати звідси (активуйте посилання). Варто зазначити, що вибір відповідної вашої ОС версії цього програмного пакета настільки ж важливий, як і у випадку описаному вище.

  • Можливо, вам необхідно оновити браузер або внести деякі зміни в його налаштування, які безпосередньо пов’язані з ActiveX (детальніше читаємо тут).

Підводячи підсумки

Отже, тепер вам стало відомо, де і як скачати ActiveX компоненти. Сподіваємося стаття допомогла вам зрозуміти, на скільки важливий процес оновлення вищеописаних З компонентів, і про що слід знати в процесі використання вашого браузера. Безпечного вам веб серфінгу і безпомилкових інтернет сесій!