Aida64 що це за програма

Aida64 — це програма, що представляє собою найпотужніший інструмент діагностики комп’ютерів. Програма відома досить давно (багато її знають під ім’ям Everest) і є найбільш популярною серед подібних.

Aida64 що це за програма

Аида64 здатна дати повну інформацію про програмної та апаратної конфігурації комп’ютера. Простіше кажучи, за допомогою Aida64 будь-хто може просканувати комп’ютер і отримати дані про «залізо», а саме системних платах, модулях пам’яті, процесори, аудіо – та відеокартах, також решту «начинці». Крім того, вона покаже користувачеві перелік встановленого ПО, всі характеристики, встановлені драйвера, версію ОС і т. д. Крім надання повної інформації, програма здатна змінювати систему за допомогою датчиків, оцінити продуктивність комп’ютера, температуру, швидкість процесора, тобто крім даних проводити повне тестування, як комп’ютера, так і мережі.

Варто відзначити, що працює вона в будь-якій версії Windows — Windows 8 і Windows Server 2012. Існує і русифікована версія. Це все робить Aida64 найбільш затребуваною серед користувачів.

Як встановити і користуватися Aida64?

Користуватися Aida64 дуже просто. Однак перш ніж зробити установку, слід звернути увагу на версію програми. Існує чотири варіанти, які орієнтовані на різні категорії користувачів, оснащені різними компонентами тестування.

Aida64 Extreme Edition

Aida64 що це за програма

Дана версія є найбільш затребуваною, оскільки розрахована на домашнє використання. Величезний спектр інструментів моніторингу, діагностики і стрес-тестів дозволяє відстежувати стан домашнього ПК. Зручний інтерфейс AIDA64 Extreme Edition зрозумілий кожному. Зліва розташовується деревовидних меню з переліком всіх пристроїв, там же знаходиться список тестів. Але докладніше про неї розповім далі.

Aida64 Engineer Edition

Engineer Edition являє собою версію для комерційного використання. Володіє таким же набором функцій тестування і діагностики, як і Aida64 Extreme Edition.

Aida64 Business Edition

Aida64 Business Edition — це версія, спрямована на допомогу в адмініструванні мережею (малої і середньої). Надає користувачам можливість виробляти віддалено моніторинг і контроль, аудит (за допомогою File Scanner) і експортувати дані в базі даних SQL. Але має ряд недоліків, наприклад, відсутність деяких видів діагностики «заліза», температурних сповіщень або тестування CPU.

Aida64 Network Audition Edition

Як і попередня версія, Network Audition Edition розрахована на керування мережею. Головна відмінність від Aida64 Business Edition — це повна відсутність будь-яких інструментів тестування.

Вибравши найбільш підходящу версію, а для простого користувача це — Aida64 Extreme Edition, переходимо до установки. Сам процес не забере багато часу. При необхідності реєстрації — ввести ключ (генератора). Відразу після установки відкриється меню програми, яким можна сміливо користуватися. Сподіваюся, вам стало ясно, що це за програма Aida64.

Інтерфейс та опції Aida64

Як вже говорилося, інтерфейс програми дуже зручний і зрозумілий навіть початкуючому користувачеві. Вибравши будь-яку цікавить пристрій у меню «Комп’ютер», ви побачите повну інформацію про нього.

Aida64 що це за програма

Одним з головних є меню «материнки», що відображає дані про найважливіших компонентах системи. Тут кілька підрозділів: CPU (інформація про процесорі), CPUID (можливості енергозбереження, опції безпеки, активні функції), SPD (дані RAM), BIOS (дані і версія).

В деревоподібному меню розміщені також розділи: програми, безпека, пристрої, мережі зберігання даних, мультимедіа, DirectX. Аїда надасть дані не менше ніж 150 пристроях.

Найбільш часто використовуваним компонентом програми є тестування. Сюди входять тестування диска, діагностика монітора, тест перегрівання і стабільності роботи системи, продуктивності.

Провівши діагностику і тестування, Aida64 видасть детальний звіт. Для зручності користувача передбачено його збереження в потрібному форматі, який можна відправити по пошті.