Що таке AkelPad і навіщо потрібна ця програма? Не секрет, що значна частина функцій текстових процесорів (Word) не затребувана більшістю користувачів, а на продуктивність і швидкість ці функції впливають досить сильно. Зараз багато людей користуються ноутбуками та іншими портативними електронними пристроями, значна частина яких досить обмежена в своїх можливостях, тому продуктивність дуже важлива.

Так що нерідко варто віддати перевагу текстові редактори, а не текстові процесори. Найпопулярнішим з них є всім відомий «Блокнот», який входить в стандартний набір Windows і має досить непоганий набір функцій.

Але от все-таки можливостей «Блокнота» може виявитися вже замало! В такому разі я знайшов відмінний варіант — AkelPad, він дуже схожий на Notapad++!

Програма AkelPad — це вільний текстовий редактор, який має відкритий вихідний код.

Можливості AkelPad

Спочатку програма володіє мінімумом необхідних функцій, але їх кількість можна розширити за рахунок плагінів.

З версії 4.0.0 alpha 1 в AkelPad застосовується власний контрол під назвою «AkelEdit» (замість Rich Edit від MS Windows), що дає нові можливості по управлінню текстом і його поведінкою у вікні.

Отже, набір можливостей програми AkelPad:

 • Режими — одновіконний (SDI), багатовіконний (MDI) і псевдо-багатовіконний (PMDI);
 • Повна підтримка Unicode системах Unicode рядків;
 • Робота з різними кодуваннями Unicode, будь встановленої в системі кодовою сторінкою;
 • Робота при перекладі рядки з Unic, DOS/Windows, Mac форматами;
 • Перегляд файлів до їх відкриття. Це дуже зручно, коли серед багатьох файлів, що мають однакові назви, потрібно знайти один, який і має потрібну зміст;
 • Відомо, що це програма AkelPad є можливість коректно відображати будь-які псевдографіки;
 • Можливість виділяти текст блоками;
 • Багаторівневий відкат будь-яких дій;
 • Швидкі заміна/пошук рядків у тексті;
 • Запам’ятовування у файлі кодування, позиції курсору;
 • Печатка (у тому числі і кольорова), попередній перегляд;
 • У AkelPad є підтримка різних мовних модулів.

Плагіни дуже сильно розширюють можливості AkelPad, додаючи, наприклад, підсвітку синтаксису, клавіатурні макроси, запуск скриптів, автодоповнення, можливість створення своїх меню (у т. ч. колірних, контекстних тим і так далі).

Де завантажити AkelPad для Windows 7?

Лінк на офіційний сайт програми — http://akelpad.sourceforge.net/ru/index.php там же можна знайти і додаткову інформацію з безліччю інших корисних посилань.

Загальний висновок:

Програма AkelPad більш ніж непогано здатна замінити стандартний Windows-Блокнот, даючи можливість працювати з текстовими файлами більш ефективно, як за рахунок трохи більшого набору базових функцій, так і після установки відмінно їх доповнюють розширень-плагінів. У всякому разі, я давно і успішно ним користуюся, і раджу спробувати кожному цікавиться — адже не варто економити на зручності і комфорт, є проведення часу в текстовому редакторі для вас роботою або розвагою.

Перед установкою AkelPad рекомендую не забути перевірити комп’ютер на наявність вірусів!