Апгрейд що це означає

Слово “апгрейд” прийшло до нас з англійської мови і в перекладі (англ. “upgrade”), це означає: модернізувати, оновити, осучаснити (апаратуру, комп’ютер, програмне забезпечення). Антонімом слова Апгрейд є — даунгрейд.

Апгрейд що це означає

Таким чином, Апгрейдити — означає поліпшувати, надавати товару/субстанції/речі більш сучасний вигляд, наділяти їх поліпшеними якостями, застосовуючи нові способи, можливості та розробки. З цього стає ясно, що Апгрейд це термін неологізм, використання якого можливе в досить різних умовах.

Приклади використання слова Апгрейд

  • у готелі, апгрейд буде означати переселення у більш комфортабельний номер або ремонт існуючої;
  • у транспорті (потяг, літак, судно) — пересадку на краще, більш дороге місце;
  • в роботі — підвищення у посаді;
  • в оновлення на більш актуальну і нову версію.

Апгрейд що це означає

Апгрейд що це означає

Також неологізм має відношення до поліпшення якості продукції (наприклад, здійснюється шляхом застосування нових методів і технологій обробки сировини) і породи (худоби). Тобто апгрейд коней означає виведення генетиками нових порід даних тварин, які будуть кращими скакунами і т. п.

У нашій країні і в Рунеті цей термін у більшості випадків є синонімом до словосполучення «модернізація комп’ютера». Обидва варіанти — апгрейд комп’ютера і модернізація комп’ютера — є однаково популярними у використанні.

З цього випливає що апгрейд — це спосіб збільшити продуктивність якоїсь системи, замінюючи модулі і додаючи додаткові елементи (оновлення старих комплектуючих персональних комп’ютерів, заміна застарілих деталей, підбір нових, потужних складових).

Апгрейд, в даному випадку, в комп’ютерному середовищі, можна здійснити, проводячи:

Апгрейд що це означає

  • збільшення обсягу оперативки (установка додаткових модулів);
  • збільшення об’єму жорсткого диска (з метою підвищення обсягу пам’яті для зберігання інформації можна підключати кілька жорстких дисків, до того ж установка оновленого більш швидкого вінчестера прискорює роботу з інформаційними даними);
  • заміну відеокарти (поліпшення якості графіки на комп’ютері, що окремо важливо для ігроманів, а також людей, які працюють з графічними редакторами);
  • оновлення процесора (але при оновленні процесора потрібно строго враховувати продуктивність всіх інших комплектуючих);
  • оновлення програмної складової (продуктивність ПК може значно збільшитися після професійного оновлення програмного забезпечення);

Наявність модульної системи в сучасних комп’ютерах спрощує проведення апгрейду (оновлення), не вимагаючи додаткових витрат. Але далеко не завжди модернізація буде вигідною, тому варто точно визначити, чи варто займатися оновленням, або простіше купити новий системний блок.

Наведені вище способи встановлення додаткового компонента (установка додаткових модулів пам’яті, встановлення вінчестерів) є найпростішими способами проведення апгрейда. Способи модернізації більш складного рівня передбачають повну заміну окремого комплектуючого на комп’ютері (що стосується заміни пам’яті на пам’ять більшого об’єму; заміни вінчестера на новий, швидкий і ємний; підбору і встановлення більш потужної відеокарти, аудіокарти і так далі).