Працюючи на ноутбук компанії Asus, користувач може стикатися з різним програмним забезпеченням, потреба якого залишається неясною. І оскільки подібні програми можуть забирати значну кількість ресурсів комп’ютера, хочеться знати, для чого встановлено той чи інший інструмент, і можна безболісно видалити. У нашому випадку мова піде про програму ASUS Smart Gesture.

Якщо ви читаєте цю статтю, то напевно вас цікавить призначення програми ASUS Smart Gesture, яка, як правило, встановлена за замовчуванням на ноутбуках користувачів компанії Asus.

Сьогодні ми розглянемо:

  • 1 Опис програми
  • 2 Робота з програмою
  • 3 Корисність даної програми

Опис програми

ASUS Smart Gesture – програма-драйвер, що забезпечує роботу тачпада. Утиліта дозволяє розширити можливості тачпада ноутбука, а саме, задати команди для керування сенсорною панеллю, наприклад, провівши двома пальцями по сторінці, тачпад буде запустити прокручування, як ніби ви прокручуєте коліщатко миші. Крім цього, утиліта дозволяє розпізнавати і не враховувати випадкові дотики до тачпаду, які часто трапляються при наборі тексту на клавіатурі.

Робота з програмою

Запустити програму ASUS Smart Gesture можна, якщо двічі клікнути по іконці в треї тачпада.

Після цього на екрані з’явиться вікно програми, у якому і виробляється настроювання тачпада. У вкладці «Жест» проводиться налаштування жестів (дотиків пальців) до тачпаду. Як правило, за замовчуванням у програмі активовані всі необхідні жести – тут їх ви можете вивчити, а також налаштувати їх роботу, наприклад, відключивши зайві, щоб не допускати помилкових дій.

У вкладці «Виявлення миші» задається робота дії тачпада при підключенні миші до ноутбука. За замовчуванням при підключенні миші на комп’ютері будуть працювати обидва пристрої. При необхідності ви можете вказати, щоб при підключенні миші тачпад відключався, а при її відключенні, відповідно, автоматично запускався.

Вкладка «Мобільне управління» відповідає за можливість використовувати ваш смартфон під управлінням iOS або Android в якості тачпада, що дозволяє управляти ноутбуком. Для роботи вам буде потрібно встановити на свій гаджет спеціальна програма Remote Link, а безпосередньо на ноутбуці активувати опцію «Включити Remote Link на моєму комп’ютері» (для роботи ноутбука в зв’язці зі смартфоном буде використовуватися бездротовий зв’язок по Bluetooth).

Корисність даної програми

ASUS Smart Gesture – це важливий інструмент, який повинен бути встановлений на всіх ноутбуках компанії Asus. Саме ця програма забезпечить коректну роботу тачпада (без неї буде можливо лише рух курсору і лівий клік мишею), а також привнесе додаткові можливості у вигляді «розумного» визначення помилкових спрацьовувань і використання смартфона в якості тачпада для ноутбука.

Безумовно, видаляти дану програму не варто – вона вам однозначно знадобиться.

Якщо ж ви не знайшли подібного інструменту для свого ноутбука, отримати його ви зможете разом з драйверами на тачпад, які можна завантажити з офіційного сайту Asus саме для вашої моделі лептопа і версії операційної системи. Встановивши драйвера, виконайте перезавантаження комп’ютера, після чого утиліта буде готова до роботи.