Батьківський контроль у Windows 10: активація та налаштування

Батьківський контроль у Windows 10 – безкоштовна опція, за допомогою якої можна обмежити дітям доступ до сайтів, ігор, програм, а також виставити сумарний час роботи за комп’ютером або ноутбуком. За промовчанням у даної ОС, тому її потрібно лише включити.

Зрозуміло, батьківський контроль в Windows 10 зазнав деякі зміни в порівнянні з «вісімкою». Якщо коротко, то користуватися цією функцією стало набагато складніше. По-перше, в offline-режимі батьківський контроль в Windows 10 більше не працює – потрібне постійне інтернет-з’єднання. По-друге, потрібні ще й облікові записи Microsoft (якщо їх немає – доведеться створювати). Втім, про все по порядку.

До речі, якщо у вас є ще один ПК або ноутбук і там встановлена «сімка» або «вісімка», тоді рекомендую прочитати наступне:

Батьківський контроль в Windows 8

Батьківський контроль у Windows 7

Як настроїти батьківський контроль в Windows 10

Отже, перший крок – створення дитячої облікового запису. Адже для локальних облік. профілів включити батьківський контроль на Windows 10 не вийде.

Створити її дуже просто:

 • Натисніть Пуск – Параметри.Батьківський контроль у Windows 10: активація та налаштування
 • Виберіть пункт «Облік. записи».Батьківський контроль у Windows 10: активація та налаштування
 • Відкрийте розділ «Сім’я» і натисніть на кнопку «Додати».Батьківський контроль у Windows 10: активація та налаштування
 • У новому вікні виберіть «Додати облік. запис дитини», введіть його пошту і натисніть «Далі». Якщо немає e-mail, тоді натисніть на рядок «Немає електрон. адреси» (після цього відкриється вікно, де потрібно буде зареєструватися).Батьківський контроль у Windows 10: активація та налаштування
 • Потім введіть ПІБ користувача, e-mail (якщо він не був вказаний раніше), країну проживання та рік народження дитини.Батьківський контроль у Windows 10: активація та налаштування
 • Якщо йому менше 8 років, то для такої облік. записи в автоматичному режимі включена максимальна безпека. Якщо діти старше – тоді настройка параметрів здійснюється вручну. Хоча в першому випадку теж можна змінити будь-які параметри на вибір.

  І останній етап – введення телефону або e-mail адреси для можливості відновлення облік. записи (наприклад, якщо забудете пароль). Також у вас запитають дозволу на використання введених даних компанією Microsoft. Зрозуміло, краще всього відключити цю опцію. Після цього новий профіль буде успішно створений.

  Батьківський контроль у Windows 10: активація та налаштування

  Якщо хочете встановити батьківський контроль на Windows 10 для дитини, то вхід і первинне налаштування бажано виконати самому (щоб увійти в новий профіль, відкрийте «Пуск» і клацніть потрібний обліковий запис). Навіщо це треба? По-перше, вам, можливо, доведеться встановити додаткові параметри. По-друге, при першому включенні вискочить ось таке повідомлення:

  Батьківський контроль у Windows 10: активація та налаштування

  Надалі налаштування батьківського контролю Windows 10 здійснюється через профіль адміністратора в режимі онлайн.

  Читайте також: Як заблокувати сайт через hosts?

  Як настроїти батьківський контроль в Windows 10

  Щоб перейти до налаштування батьківського контролю, зайдіть в:

 • Пуск – Параметри – Облік. записи.
 • Родина та ін. користувачі.
 • Управління сімейними налаштуваннями.
 • Батьківський контроль у Windows 10: активація та налаштування

  Після цього відкриється ось таке віконце:

  Батьківський контроль у Windows 10: активація та налаштування

  Саме тут здійснюється налаштування батьківського контролю Windows 10. Оскільки функцій досить багато, розглянемо коротко кожну з них:

 • Звіти. Щотижня формує звіти і надсилає їх на батьківський e-mail. Дана опція активована за замовчуванням, але її можна відключити.
 • Перегляд inPrivate. Функція, яка дозволяє заходити на сайти без збору даних про них. Для дітей до 8 років відключена за замовчуванням.
 • Перегляд web-сторінок. Опція, за допомогою якої можна поставити батьківський контроль на сайти. Тобто, вказати, які вирішити, а які заборонити. За замовчуванням включена блокування веб-сайтів з контентом для дорослих і безпечний пошук. Але вона працює тільки для браузерів Microsoft Edge і IE. Для інших браузерів блокування треба налаштовувати вручну.Батьківський контроль у Windows 10: активація та налаштування
 • Програми та ігри. Опція, що дозволяє обмежити доступ до певних іграшок або програмами. Але це можна зробити лише тоді, коли вони будуть відображатися у списку (для цього треба запустити хоча б один раз). Також показує час використання конкретних додатків.Батьківський контроль у Windows 10: активація та налаштування
 • Таймер. Старе добре обмеження роботи за компом або ноутбуком по часу. Можна встановити окремі години для кожного дня тижня, а також обмеження на добу (наприклад, не більше 6 годин).Батьківський контроль у Windows 10: активація та налаштування
 • Покупки. Відстежує покупки дітей в магазині Віндовс 10. Також за допомогою даної опції можна поповнити їм рахунок, не надаючи доступ до банківської кредиткою.
 • Пошук дитини. Дозволяє визначити місцезнаходження дітей, якщо вони користуються смартфоном або планшетом під управлінням Віндовс 10.
 • В принципі, всі опції стандартні і вже знайомі пересічному користувачеві, тому розбиратися в них не доведеться.

  Це теж цікаво: Програми включення і виключення комп’ютера за розкладом

  До речі, якщо в батьківському контролі Windows 10 встановлено обмеження щодо часу, то дитина може попросити отримати кілька додаткових годин.

  Батьківський контроль у Windows 10: активація та налаштування

  У підсумку батькові прийде на e-mail відповідний лист, через яке можна продовжити час сеансу.

  Батьківський контроль у Windows 10: активація та налаштування

  Деякі нюанси батьківського контролю в Віндовс 10

  Батьківський контроль у Windows 10 отримав від користувачів неоднозначні оцінки. Незрозуміло, навіщо розробники зламали все те, що прекрасно працювало в «вісімці», плюс вставили пару палиць в колеса.

  По-перше, блокування сайтів із забороненим контентом працює тільки в браузерах Internet Explorer і Microsoft Edge. Зрозуміло, що це реклама своїх продуктів, але хто ними користується? У підсумку користувачам доводиться вручну виконувати налаштування батьківського контролю для інших браузерів (Google Chrome, Opera, Firefox).

  До речі, при відкритті будь-якого заблокованого сайту можна надіслати запит для отримання доступу до нього.

  Батьківський контроль у Windows 10: активація та налаштування

  По-друге, не можна блокувати ігри і програми до тих пір, поки дитина їх не запустить. Хоча вони все одно з’являються з дуже великою затримкою (мінімум 1 день).

  І найголовніше: розумна дитина, яка вміє користуватися Гуглом і Яндексом, може з легкістю обійти всі обмеження батьківського контролю Windows 10. Достатньо лише зайти під дитячої облік. записом, а потім активувати локальний профіль – і всі встановлені вами обмеження більше працювати не будуть. Звичайно, непомітно відключити його не вийде, ви обов’язково про це дізнаєтеся. Але який у цьому сенс, якщо дитина отримає необмежений доступ до комп’ютера або ноутбука? І що це взагалі таке – ляп розробників, або вони спеціально так зробили, залишається тільки гадати.

  Читайте також: Як налаштувати час вимикання комп’ютера?

  Загалом, користуватися батьківським контролем у Windows 10 чи ні – кожен вирішує самостійно. Для малюків він, можливо, і підійде. А якщо у вас вже дорослі і кмітливі діти, то, швидше за все, доведеться користуватися сторонніми програмами.