Безкоштовне оновлення на Windows 10 скоро закінчиться

Статистика на початок травня показує, що темпи розповсюдження операційної системи Windows 10, доступною у вигляді безкоштовного оновлення для переходу з Windows 7 і 8.1, з минулого вересня сповільнюються і досягли мінімальних значень.

У вересні дані аналітичного агенства Net Applications показали зростання темпів поширення на 28% порівняно з серпнем. З тих пір це значення зменшувалось — до 21% у жовтні, 13% та 10% в листопаді і грудні, потім в січні знову було зростання до 20%. З січня поширення знову пішло на спад, між лютим і квітнем результат був між 8% і 11%.

Січневе зростання на 20% швидше за все був заснований на продажі нових пристроїв у передноворічні свята, так що цей зріст з великою часткою ймовірності був би і без безкоштовного оновлення.

Безкоштовне оновлення зробило свою справу, 5 травня Microsoft анонсувала досягнення 300 млн. активних пристроїв, однак тепер від нього мало толку. Більшість бажали оновитися до Windows 7 і 8.1 до теперішнього моменту зробили це. Менше трьох місяців залишається до закінчення безкоштовного пропозиції, і навіть якщо продовжити термін, це вже не принесе помітного зростання частки Windows 10.

Безкоштовне оновлення на Windows 10 скоро закінчиться

Все це не означає, що в наступні три місяці темпи поширення не можуть збільшитися: бажаючі оновитися в останній момент напевно знайдуться. Незважаючи на це, безкоштовне пропозицію відіграло свою роль.

Якщо Microsoft нічого не втратила від безкоштовного розповсюдження системи, то про ринку комп’ютерів в цілому того ж самого не можна сказати: аналітики вважають, що падіння продажів ПК частково винна безкоштовно Windows 10. Тому припинення безкоштовного розповсюдження покликане задобрити виробників на зразок Lenovo, Dell і HP, які тепер можуть сподіватися хоча б на невелике пожвавлення продажів.

Microsoft ясно дала зрозуміти, що цінує своїх OEM-партнерів: вона внесла значні зміни в майбутню підтримку апаратного забезпечення. У січні було сказано, що тільки Windows 10 стане підтримувати майбутні процесори. Така політика є сигналом для виробників про те, що Microsoft буде просувати нові комплектуючі паралельно з Windows 10. Також це створює прецедент, завдяки якому Microsoft в майбутньому може відмовитися вже в Windows 10 від підтримки старих комплектуючих.

Microsoft повинна зберігати позитивні відносини з підприємствами, які є основою бізнесу компанії. Продовження безкоштовного розповсюдження Windows 10 зробило б ще більш помітним контраст: користувачам система дістається безкоштовно, а організаціям немає.