Застосування Pin-коду недостатньо для захисту вашого телефону або планшета на Android. У даній статті ми розповімо про 14 способи, які дозволять вам істотно підвищити безпеку вашого смартфона.

1.Безпека Android: Блокування екрану

Налаштування блокування екрану — це самий простий і доступний метод захисту вашого телефону або планшета. Ви можете вибрати блокування PIN-коду, по графічному ключу, за паролем. Також деякі моделі смартфонів підтримують блокування по сканеру відбитків пальців або за зіницею. Зробити це дуже просто. Заходьте в «Налаштування — Безпека — Блокування екрану» і вибираєте кращий спосіб блокування.

2.Безпека Android: Блокування окремих додатків і медіафайлів

Ви можете додатково захистити важливі програми та фотографії/відео від потрапляння в чужі руки. Наприклад, ви поставити PIN-код для Вконтакте і вашої поштової програми, а також приховати приватні фотографії і відео. Програм, які це можуть зробити на Android багато, наприклад AppLock

3. Безпека Android: Остання версія Android і додатків

Оновлення Android і додатків не тільки приносять нові можливості, але і виправляють помилки в роботі і усувають уразливості системи. Ви повинні переконатися, що ваші програми налаштовані на автоматичне оновлення через Wi-fi у налаштуваннях Google Play. Для цього поставте галку в «Загальні — Автооновлення».Також переконайтеся, що у вас зупинені всі останні оновлення ОС (можна зайти в «Настройки — Оновлення теелфона — Система»)

4.Безпека Android: не встановлюйте додатки з невідомих джерел

За замовчуванням в Android відключена можливість установки додатків з невідомих джерел. Але це легко виправити («Налаштування — Безпека — Адміністрування пристрою — Невідомі джерела).Google не має ніякого контролю за додатками за межами свого магазину, тому подумайте двічі, перш ніж встановлювати додатки з невідомих джерел

5.Безпека Android: управління дозволами додатків

Перевага завантаження додатків тільки з Google Play в тому, що ви отримаєте повну інформацію про те, які дозволи потрібні додатком для роботи. Добре Подумайте: а чи варто встановлювати додаток, яке безпідставно хоче отримати доступ до ваших контактів, смс і камері. Якщо не знаєте, навіщо додатком ті чи інші дозволи — краще не встановлюйте його. Перевага Android Marshmallow 6.0 в тому, що ви можете керувати дозволами програми навіть після його установки. («Настройки-Додатка — Права досутпа»

6.Безпека Android: налаштування облікових записів користувачів

Починаючи з Android Lollopop ви можете створювати в Android кілька облікових записів користувачів. Якщо ви збираєтеся ділити пристрій з членом сім’ї ,колегою або іншому, ви можете обмежити права доступу для конкретного користувача. «Налаштування — Користувачі — Додати користувача»)

7.Безпека Android: слідкуйте за тим, якою інформацією ви ділитеся

З розвитком соцмереж люди стали ділитися зі світом безліччю інформації, часом приватної. Наприклад, розголосу набули кілька випадком, коли грабіжники дізнавалися про відсутність господарів будинку по їх профілів Facebook і спокійно грабували будинок, поки господарі відпочивали за кордоном. Але завдяки синхронізації, інформація може «витікати» в мережу і без вашого відома.

Android використовує браузер Chrome, який автоматично синхронізує закладки, паролі і багато іншого за допомогою облікового запису Google. Звичайно, це дуже зручно, коли ви можете заходити з телефону в будь-сервіс, збережений на комп’ютері, але вкрай небезпечно. Адже якщо ваш телефон потрапить у чужі руки, людині стане доступні ваші логіни, паролі і конфіденційні дані. Ви можете контролювати дані, які браузер може зберігати, а також будь які дані синхронізувати. Все це можна зробити в меню налаштувань Google Chrome, а також можна зовсім відключити синхронізацію в настройках Android. Також не забувайте про режим «Інкогніто» в Google Chrome, який дозволяє вам користуватися інтернетом без залишення слідів активності на комп’ютері/планшеті.

8.Безпека Android: налаштування віддаленого відстеження телефону і видалення даних

Віддаленого управління Android є відмінним інструментом для пошуку загубленого телефону, а також для віддаленого видалення всієї інформації з пристрою. В Google Play можна скачати безкоштовний додаток від Google для цих цілей, а також ви можете слідкувати за своїм телефоном через ваш обліковий запис Google.

9.Безпека Android: страхування телефону

Незважаючи на те, що страхування телефону не дуже популярно в нашій країні, все ж варто розглянути питання страхування вашого телефону. Топові моделі смартфонів можуть коштувати більше 50000 т. рублів і деколи цілком обґрунтовано буде застрахувати пристрій від крадіжки або втрати.

10.Безпека Android: резервне копіювання

Ви можете втратити свої дані не тільки, якщо вони потраплять у чужі руки, але і з вашим пристроєм може щось статися і дані будуть знищені. Резервне копіювання більшості даних на смартфоні можна виконати за допомогою облікового запису Google. Також усі ваші дані будуть доступні з будь-якого браузера та пристрої під вашим обліковим записом. якщо ви купити новий телефон -вам досить буде зайти під своїм обліковим записом, щоб всі ваші дані з’явилися на новому апараті.

11.Безпека Android: віруси і шкідливі програми Android

«Підчепити» вірус на смартфоні Android не так-то просто. Найчастіше досить не встановлювати програми не з Google Play, щоб уникнути цього. Якщо ви побоюєтеся вірусів на Android, то можете встановити один з кращих антивірусів для Android.

12.Безпека Android: використовуйте захищений wi-fi

Смартфони і планшети є мобільними пристроями, а це означає, що ми будемо використовувати їх в кафе, барах, ресторанах .Часто подібні заклади пропонують безкоштовний Wi-fi з відкритою мережею. На жаль, багато дані, що передаються по мережі, легко перехопити. Тому або не користуйтесь відкритими wi-fi мережами, або використовуйте VPN або стиснення трафіку, щоб зашифрувати ваші дані, що передаються у відкритій мережі.

13.Безпека Android: шифрування даних

Ті, хто хоче максимально убезпечити свої дані в Android, можуть використовувати шифрування даних («Налаштування — Безпека — Шифрування»). З допомогою цієї опції ви може зашифрувати всі дані на телефоні — програми, фотографії і відео, і все інше. Кожен раз при включенні вам доведеться вводити пароль для дешифрування. Забувати його строго не рекомендується — швидше за все ви втратите всі свої дані. Сам процес первинного шифрування займає багато часу, тому краще підключити зарядний пристрій.

14.Безпека Android: використовуйте захищений мессенджер

Чи можуть інші люди читати повідомлення вашого месенджера після відправки? Все залежить від використовуваного клієнта обміну повідомленнями. На даний момент WhatsApp обспечивает повне шифрування повідомлень від початку і до кінця. Також ви можете використовувати Snapchat. В даному клієнта можливо встановити час,через яке повідомлення буде автоматично видалено.

Отже, сьогодні ми поговорили про те, як убезпечити ваш телефон від крадіжки, втрати даних, крадіжки інформації та захисту від вірусів. Сподіваюся, моя стаття допомогла вам захистити ваш смартфон.