Якщо ви ніколи не стикалися з програмним забезпеченням від компанії Apple, то ви явно не знайомі з програмою Bonjour. А ось ті, хто хоч раз встановлювали на свій комп’ютер з операційною системою Windows 7, 8, 10) QuickTime або iTunes могли помітити, що Bonjour також з’являється в списку встановленого ПЗ. Давайте ж розберемося детальніше, що це за програма така цей Bonjour і навіщо вона вам потрібна (або не потрібна зовсім).

Bonjour – це…
Насамперед, вона призначена для локальної мережі. За допомогою Bonjour ви можете виявити інші комп’ютери, мережеві пристрої (принтери та іншу оргтехніку) і т. д. загалом, з цих двох пропозицій можна зробити моментальний висновок, що програма Bonjour призначена, переважно, для офісів або компаній, діяльність яких тісно пов’язана з використанням комп’ютерів.


Після установки Bonjour на свій ПК особливої цінності я не витягнув з неї. Хоча вона є ідеальним варіантом для тих, хто постійно обмінюється великою кількістю інформації. Але для звичайного користувача або для невеликої компанії досить мати хмарне сховище файлів, доступ до якого будуть мати всі співробітники.

Цінність Bonjour
Оскільки Bonjour це не стільки програма, а технологія, то за допомогою неї ви можете налаштувати чудовий чат, який працює по локальній мережі. Цю інформацію вказана у Вікіпедії тому повірю їй на слово 🙂

Також однією з цінностей Bonjour є «безконтактний» доступ, наприклад, до принтера. Вам не доведеться йти до нього через увесь кабінет – натиснувши кілька кнопок і ви запустите друк. А готові роздруківки заберете в будь-який момент, наприклад, йдучи на обідню перерву.

Але якщо чесно, локальна мережа зараз відходить на дальній план, тому і Bonjour стає не так затребувана як раніше.

Небезпека Bonjour
Оскільки системна служба Bonjour завжди включена і працює у фоновому режимі, виникає маса проблем. Особливо якщо на комп’ютері встановлений антивірус. Оскільки дані в мережі оновлюються практично щомиті, то антивірусу доводиться постійно моніторити їх, перевіряти на шкідливість і т. д. Це тягне за собою гальмування в роботі комп’ютера і зменшення його продуктивності (особливо якщо ви використовуєте дуже «слабкі» ПК).


У випадки, якщо відключити антивірус, то великий шанс зараження мережі вірусом. Достатньо одному користувачеві з «сітки» запустити на своєму комп’ютері шкідливу програму і вся мережа буде заражена протягом декількох хвилин (можливо годин, залежить від вірусу).

Висновок
У цій статті були коротко і поверхнево викладено відповіді на такі питання: «Що це за програма Bonjour?» і «Для чого призначена технологія Bonjour?». Тепер же, якщо ви вирішили скористатися цією технологією у вашому офісі , тричі подумайте: чи потрібна вона і буде вона настільки корисною.