Браузер з синхронізацією

Що таке синхронізація для браузера і навіщо вона потрібна.

Не секрет, що для зручної навігації по Інтернету ми всі прагнемо максимально зручно настроювати браузери з синхронізацією під себе. Як мінімум, кожен чоловік, активно користується Інтернетом, використовує закладки в браузері, щоб швидко переходити на потрібний сайт.

Браузер з синхронізацією

Але, на жаль, ніхто не застрахований від втрати своїх даних, наприклад, в результаті вірусної атаки. Якщо ви не подбаєте про збереження всіх закладок та інших налаштувань браузера, то після лікування комп’ютера і переустановлення операційної системи все доведеться налаштовувати з нуля. Це як мінімум неприємно і незручно, не кажучи вже про те, що сильно гальмує робочий процес.

Звичайно, можна здійснювати резервне копіювання даних, зберігаючи, скажімо, файли закладок браузера на зовнішні носії або файлові хостинги. Але це теж не дуже-то зручно, оскільки потрібно буде завантажувати файли, відкривати вкладені браузера, копіювати туди інформацію і повторювати це не один раз. Цей спосіб вирішення проблеми вже застарів.

Завдяки синхронізації браузера важливі настройки вашого Гугл Хром, Опери, Мазилу браузера миттєво запам’ятовуються. Після цього ви зможете відновити їх або відправити на інший браузер всього лише парою клацань, знищивши, таким чином, від небезпеки втрати зручних налаштувань або ж відразу копіюючи їх на інший пристрій.

Отже, синхронізація з чим-небудь для браузера — це спосіб швидко передати всі або частину його налаштувань в інше місце, щоб або при необхідності відразу відновити їх у разі втрати, або відразу скопіювати на інший комп’ютер або смартфон без будь-яких складнощів. Найпопулярнішими браузерами з синхронізацією є Google Chrome і Яндекс Браузер (для скачування перейдіть за посиланням).

Синхронізація браузера з серверами Яндекса

Однією з найбільш популярних зараз є синхронізація браузера зі спеціальним сервером Яндекса. Вона хороша тим, що зберігаються практично всі необхідні налаштування, такі як паролі, розширення, закладки, історія, модулі та програми. Запам’ятаються навіть форми автозаповнення!

Синхронізація браузера з серверами Яндекса абсолютно безпечна — вся передача здійснюється за допомогою захищеного каналу, паролі будуть передані виключно в зашифрованому вигляді. Тобто, якщо ви довіряєте свої паролі в принципі серверів Яндекса (маєте там електронну пошту і. т. д), то довірити синхронізовані дані також можете без побоювання.

До того ж на Яндексі ви в будь-який момент зможете змінити синхронізацію або відредагувати список синхронізуються налаштувань.

Синхронізація здійснюється через звичайний Яндекс акаунт (якщо у вас його немає, реєстрація швидка і безкоштовна) при натисканні відповідної кнопки. Подальші дії будуть інтуїтивно зрозумілі будь-якому користувачеві. Якщо щось не зрозуміло прочитайте Хелп від Яндекса http://help.yandex.ru/yabrowser/features/synchronization.xml.

Синхронізація смартфона або комп’ютера

Синхронізувати браузери можна і один з одним. Приміром, не самий популярний ще, але все-таки досить непоганий пропрієтарний браузер Dolphin для смартфона з кожною версією набуває нові функції. В останніх додалася можливість синхронізувати закладки з «великим братом» — браузером Google Chrome.

Спершу потрібно буде поставити розширення для Chrome — X-Connect.

Коли ви побачите це додаток на панелі розширень, клацніть на ньому і виберіть спосіб підключення за допомогою облікового запису Google. Тепер заходьте в Dolphin на вашому смартфоні і тисніть на хмару. З’явиться вікно вибору облікового запису — вибирайте акаунт Google. Все — закладки синхронізуються.

Тепер ви можете, як тільки знайдете якийсь корисний сайт на смартфоні, передати сторінку на комп’ютер і назад за допомогою браузера з синронизацией. Для цього натисніть на смартфоні кнопки в такій послідовності: «Меню«, потім «Ще«, потім «Поділитися сторінкою» і вибираємо PC. Для здійснення передачі у зворотному варіанті — з ПК на смартфон — клацаємо на розширення і вибираємо Send to Device«. Інший варіант — натискання сполучення клавіш Ctrl+Shift+X.