Файл з розширенням «*dat» зустрічається в багатьох сучасних програмах, а також є невід’ємним програмним елементом в ОС Windows і MS-DOS. Якщо ви задалися питанням, чим відкрити файл dat, то ця стаття допоможе вам в вирішенні даної проблеми. Також ви дізнаєтеся, в яких випадках загадковий файл не варто взагалі чіпати, бо як зміна його змісту може бути чревате… Тепер до справи!

Сьогодні ми розглянемо:

  • 1 Дані, як даність
  • 2 Отже, як розкрити dat контейнер?
  • 3 Другий випадок: найпоширеніший

Дані, як даність

Дійсно, комп’ютер під управлінням операційної системи — це лише технічний комплекс різних електронних модулів, кінцева мета роботи яких це цілком зрозумілий процес — оперування певною кількістю даних. На підставі задіяного програмного алгоритму досягається мета призначення обчислювального пристрою.

У нашому випадку розширення dat виступає як причинний елемент все розвивається цифровий глобалізації, а саме є нічим іншим як файлом даних. Тобто, у разі, коли програмі необхідно отримати певний фіксований набір інструкцій, вона звертається безпосередньо до файлу dat. Проте як і було сказано вище підстави для досягнення певної мети можуть бути різними, а це означає що файл з розширенням dat може мати строго певну функціональну обов’язок. З нижче наведених прикладів ви зрозумієте, про що саме йде мова, а також дізнаєтесь яким чином можна відкрити файл dat?

Отже, як розкрити dat контейнер?

Не будемо вникати у ситуаційні обставини, які змушують вас дізнатися, що конкретно ховається в надрах непоказного dat файлу. Однак якщо підозрюється нами програмний компонент має гигабайтовый розмір, то цілком логічно припустити, що спокуса видалити «роздутий файл» у практичного юзера буде досить велике. Мудрості заради, перш ніж знищити такий файл, слід ознайомитися з його вмістом. А раптом там щось дуже цінне? У тому випадку якщо на жорсткому диску зберігається колись дбайливо задокументований сімейний відеоархів в форматі VCD, користувач ризикує втратити дорогі серцю кадри.

Отже, відеодані з розширенням dat можна відкрити за допомогою будь-якого сучасного відеопрогравача. Однак не варто забувати про те, що на вашій обчислювальній машині повинні бути встановлені відповідні «старине» відеокодеки. Втім, вирішити такого роду утруднення вам допоможе матеріал статті, який розташований тут.

Другий випадок: найпоширеніший

У більшості випадків файл даних можна відкрити за допомогою стандартного Windows інструменту — блокнота. Просто клацніть правою кнопкою мишки на «таємному» елементу і оберіть з контекстного меню «Відкрити за допомогою». Далі, все неймовірно просто, вибираєте в якості переглядача стандартний блокнот. В кінцевому підсумку ви зможете ознайомиться з міститься у файлі інформацією.

До речі, іноді «dat» файл зберігає двійковий код, що в плані візуального аналізу досить складно зрозуміти, про що говорять ці цифри. Тому будьте обережні з такого роду файлами та не приймайте поспішних рішень. Наприклад, срытый системний файл «NTUSER.dat» — це дуже важливий файл, в якому зберігаються ваші користувальницькі дані, так би мовити, ваші профільні налаштування. Теж саме стосується спеціального кеширующего файлу, що зберігає всі: колись відвідані вами і часто використовуються в роботі інтернет-сторінки, а також паролі, логіни і навіть електронні адреси зі списку ваших email контактів. Розумієте, чим може загрожувати непередбачливо ініційований процес видалення такого файлу? Тому будьте уважні і обережні у виборі дій!

Що ж, сподіваємося тепер вам зрозуміло, шановний читачу, як можна відкрити файл dat і чого варто остерігатися в процесі «ознайомлення». Збереження ваших даних!