Починаючому користувачеві досить легко заплутатися в неосяжному світі цифрових форматів. Безумовно, мова йде про безпосередній і повноцінному процесі взаємодії з програмними файлами, які різняться не тільки в розмірах і привласнених їм назвах, але і кардинально відрізняються спадкоємністю своїх форматів, що можна висловити одним словом — розширення. Так чим відкрити IMG файл і що це взагалі за стандарт такий? У вирішенні цих та інших питань, так або інакше пов’язаних з контекстом цієї статті, вам допоможе нижче представлений матеріал.

Сьогодні ми розглянемо:

 • 1 Війна форматів у Windows?
 • 2 Іміджевий формат — IMAGE
 • 3 DaemonTools
 • 4 Невелика, але дуже ефективна утиліта розпакувальник ExtraсtNow

Війна форматів у Windows?

Звичайно ж, не про якомусь протиборстві серед використовуваних програмних компонентів в майкрософтовской ОС і мови бути не може. У Microsoft працюють розумні люди, які все передбачили (мається на увазі широке розуміння слова «сумісність»).

Однак зауважимо, що далеко не рідкість прояв таких, скажімо, несприятливих цифрових обставин, як програмний конфлікт, який часто відбувається в силу «неофіційного» переважання одного файлового стандарту над іншим. Втім, розробники невпинно працюють над помилками і систематичні оновлення опреационки великий приклад. В нашій ситуації все набагато простіше, а тому обіцяємо вам, шановний читачу: все у вас пройде гладко!

Отже, з всього сказаного можна зробити проміжний висновок: непотрібно намагатися насильно запустити той чи інший файл, перш не ознайомившись з його істинним призначенням. Дане правило є універсальним і придатним для всіх випадків «користувацької життя». Тому слід більш детально розібратися, з чим саме ми маємо справу?

Іміджевий формат — IMAGE

Насправді, коротка абревіатура «IMG» (в оригіналі звучить як «Disc Image Data File») —це розширення, що застосовується для створення образу диска. Для простоти розуміння: уявіть собі ліцензійний диск з грою, музикою або фільмом. Такого роду продукція має власну файлову систему і ряд алгоритмічних інструкцій, які дозволяють працювати диска на різних електронних пристроях, здатних розпізнати формат запису. Загалом розширення «IMG» — це стандарт віртуального диска.

Остання обставина дещо обмежує користувача у процесі роботи з файлами такого типу. Іншими словами, стандартними засобами Windows відкрити файл з таким розширенням досить проблематично. Однак з допомогою стороннього софту процес розтину файлової структури IMAGE-контейнера або ж відтворення іміджевого образу диска — досить проста процедура в плані своєї реалізації. Давайте розглянемо найбільш прості способи, застосування яких дозволить вам налагодити найбільш прийнятний для вас варіант взаємодії з вмістом іміджевого диска.

DaemonTools

Вельми ефективне програмне засіб, з допомогою якого можна всього в кілька кліків створити віртуальний диск для роботи з файлом IMG. Простий інтерфейс і тільки мегапродуктивные функції роблять дані ПО найбільш затребуваним не тільки серед молодої групи користувачів, але і в колі просунутих користувачів.

 • Завантажте на свій ПК безкоштовну версію DaemonTools (жміть тут!).
 • У головному вікні програми (у лівому нижньому куті), клацніть по значку у вигляді приводу.
 • Виберете IMG-образ.
 • Натисніть на кнопку «Відкрити».
 • Далі, подвійним кліком запустіть файл образу.

 • Якщо не з’явилося службове вікно запрошення, то пройдіть в розділ «комп’ютер» (йдемо в меню «Пуск» або шукаємо ярлик на робочому столі).
 • Як правило, віртуальний диск знаходиться останнім у списку використовуваних розділів жорсткого диска і підключених до ПК зовнішніх накопичувачів інформації (флешка).
 • Активуйте привід подвійним клацанням лівої кнопки мишки.

Після того як вам вдалося завантажити файл IMG на віртуальний диск можна запустити процес відтворення або ж детально ознайомитися з усім його вмістом.

Невелика, але дуже ефективна утиліта розпакувальник ExtraсtNow

У тому випадку якщо ви хочете й надалі переглядати вміст файлового IMG-контейнера, то особливу увагу слід приділити саме цій програмці. Відкиньте настороженість — маленькі розміри програми оманливі — це дійсно досить солідний за своїм функціоналом софт.

Екстрактор здатний працювати і з легкістю розпізнає практично всі відомі архівні розширення. Все що вам потрібно зробити для того, щоб відкрити IMG файл — це перетягнути файловий контейнер у вікно програми і натиснути клавішу «Extract». До речі, ось посилання на завантаження: http://download.cnet.com/ExtractNow/3000-2250_4-10038365.html.

Сподіваємося стаття була корисною для вас. Всього вам доброго і тільки продуктивних дій у процесі спілкування з ОС Windows.