Читалка fb2 для комп’ютера

Широке застосування набули сьогодні електронні гаджети для читання і програми для комп’ютера, звані читалками. Це цілком зрозуміло. Читати електронні книги зручно, місця вони займають небагато, досить мобільні, легкі, до того ж оснащені, як правило, значно більшою кількістю функцій, крім можливості читання.

Читалка fb2 для компютера

Книг на читалках можна зберігати тисячами, при необхідності змінити шрифт, зробити індивідуальні настройки, до того ж, технологія використання електронного чорнила дозволяє берегти здоров’я очей і не напружувати їх. Зручним і простим також є пошук і закачування літературного матеріалу різних форматів від TXT до FB2. У великій кількості в інтернеті можна знайти книги, використовуючи безкоштовні бібліотеки, де матеріали зазвичай розділені за тематичними розділами.

Тут можуть бути представлені різні формати, їх чимало і для того щоб зрозуміти, який саме формат можна і потрібно використовувати слід ознайомитися їх основні характеристики і зрозуміти основні відмінності.

Формат FB2

Відмінністю формату fb2 є можливість легкого перетворення і підстроювання під будь-які пристрої читання і точне відображення інформації в читалках fb2 для комп’ютера. Він відмінно зберігає структуру тексту, дозволяючи відображати документ, пересуватися по будь-якій його частині, працювати з епіграфами, цитатами, закладками, віршами, малюнками. На вітчизняних веб ресурсах даний формат є найбільш популярним і використовуваним. При пошуку, більшість книг у форматі fb2. Це і не дивно, так як даний формат був розроблений і придбав свою найбільшу популярність і поширення саме в Росії.

Скачати читалку для відкриття формату FB2 на комп’ютері краще на:

http://fbreader.org/win32

http://www.stduviewer.ru/download.html

http://www.ice-graphics.com/ICEReader/DownloadR.html

Формат AVZ

Це фірмовий формат компанії виробника Amazon, який використовується в книгах Kindle. Він ґрунтується на стандарті Mobipocket. Цей формат підтримує використання при читанні різних видів файлів, зберігає закладки, працює з цитатами, веде прогрес читання і може містити інші метадані.

Формат CHM

Цей формат створений для контекстної довідки компанією Microsoft і в своїй основі містить розмітку. Він може містити набір сторінок в одному файлі спільно з графічними зображеннями відкривається спеціальними читалками. Застосуємо для зберігання будь-якої документації. Зазвичай книги в ньому не поширюються як і FB2.

Формат DjVu

Основним його призначенням є зберігання відсканованих документів. Формат досить складний у своїй структурі і дозволяє отримати відмінні характеристики стиснення. Його використовують для зберігання досить великих масивів даних, з доступним пошуком по документу.

Формат ePub

Цей формат базується на XML, XHTML спільно з таблицями стилів CSS. Він дуже поширений і підтримується практично всіма пристроями читання, дозволяючи зручно працювати з текстом і графікою. Можна також відкрити формат на комп’ютері за допомогою читалок.

Формат MOBI

Цей безкоштовний формат може бути використаний для мобільних пристроїв сімейства Windows Mobile і BlackBerry, а також для рідерів Amazon Kindle. Формат зручний, так, як це може бути єдиний нерідний формат для даних пристроїв. Він дозволяє працювати з текстом, графікою і картинками.

Всі існуючі на сьогоднішній день формати працюють по-різному, але більшість з них підтримуються і можуть бути використані або конвертовані під всі популярні види пристроїв.