У першій частині статті ми розглянули випадок, коли комп’ютер не включається, кулерів не чути, лампочки на системному блоці не горять. Сьогодні ми розглянемо випадок, коли комп’ютер включається, кулери крутяться, лампочки на системному блоці горить, але немає зображення. Незважаючи на распостраненное думка, що це викликано проблемами з монітором – зазвичай це не так.

Отже, почнемо по порядку.

1. На моніторі немає зображення. Перевірте, чи подається харчування на монітор. Зазвичай на моніторі є світлова індикація (лампочка), що показує харчування. Якщо вона не світиться, перевірте кабель живлення, який йде до монітора. Також приділіть увагу кабелю, яким з’єднується монітор і системний блок. При необхідності змініть. А на кнопку включення монітора натискати пробували?)) Все одно не працює? Тоді йдемо далі.

 

 

 

 

 • Якщо ваш комп’ютер включається, але немає зображення, то це можливо пов’язано з BIOS вашого комп’ютера. Ви самостійно можете скинути налаштування BIOS на початкові. Для цього необхідно відкрити кришку системного блоку, знайти на материнській платі батарею, яка підтримує CMOS (енергонезалежна пам’ять, у якій зберігаються налаштування BIOS) , витягнути її, почекати хвилинку і вставити назад. Можливо це допоможе.
 •  

  3. Проблеми з оперативною пам’яттю. Відкриваємо системний блок, отщелкиваем засувки і витягуємо модулі оперативної пам’яті. Очищаємо від пилу, акуратно чистимо гумкою контакти. На всякий випадок витягуємо батарейку BIOS, чекаємо хвилинку, ставимо все назад і пробуємо включати.

   

  4. Відеокарта несправна.

  Отщелкиваем засувки, дістаємо відеокарту. Чистимо від пилу, протираємо контакти. Дивимося на текстоліт відеокарти (платформа, на якій розміщені елементи відеокарти). Якщо якомусь місці він сильно потемнів, мав місце неодноразовий перегрів відеокарти, в слідстві чого вона могла вийти з ладу. Витягуємо батарейку CMOS, чекаємо хвилинку, ставимо все на місце і пробуємо включати. Якщо є завідомо справна відеокарта – спробуй поставити її. Якщо у вас є вбудована в материнську плату відеокарту, спробуємо підключити монітор до неї.

   

 • Проблема з блоком живлення.
 • Блок живлення може подавати напругу, яке годиться, щоб комп’ютер міг погомоніти вентиляторами і поморгати індикаторами, але зовсім недостатня для повноцінної роботи. Можна заміряти напругу мультиметром, але найбільш адекватний (при наявності справного блоку живлення) варіант – спробувати підключити завідомо справний блок живлення.

   

 • Пил, бруд , пролите молоко)
 • Банальна, але розповсюджена причина того, що комп’ютер включається, кулери крутяться, лампочки на системному блоці горить, але немає зображення в пилу. Адже більшість користувачів рідко заглядають всередину системного корпусу (лише коли виникають подібні проблеми))). А адже пил може принести багато бід, аж до виходу компонентів комп’ютера з ладу. Тому обесточиваем комп’ютер, акуратно витягуємо відеокарту, оперативну пам’ять, плати розширення з роз’ємів і чистимо все від пилу пензликом і пилососом. Можна також використовувати компресор або стиснене повітря в балончику.

   

 • Несправні периферійні пристрої.
 • Дивимося пункт 10 із першою статті “Чому не включається комп’ютер” — “несправні периферійні пристрої” і поступаємо аналогічно.

   

  8. Материнська плата і процесор

  Якщо попередні кроки не допомогли, можливо причиною тому материнська плата (вкрай рідко) процесор. Самостійно тут ви наврядчи щось зробите, максимум перепаяете конденсатори (якщо вони набухли), і, якщо ви володієте навичками пайки. Рекомендації щодо підбору материнської плати можна подивитися в першій частині статті.

   

   

   

   

   

  Якщо ви чуєте як Ваш комп’ютер пищить при включенні, то дізнатися, що означає цей писк ви зможете в 3 частині статті “Комп’ютер пищить і не включається – сигнали BIOS”

  Також варто подивитися — «Чому комп’ютер не включається»