Чому не заряджається мобільний телефон

Більшість мобільних телефонів через певний термін відмовляються заряджатися. Дана проблема може виникнути як на старих, так і на нових моделях. Також бувають моменти, коли батарея заряджається дуже повільно. Що служить причиною цих проблем? Відповідь на це питання розглянемо в цій статті.

Чому не заряджається мобільний телефон

Причина 1: Пошкоджений кабель

Часто настає момент, коли зарядний пристрій перегорає, рветься в певних місцях і просто-напросто перестає подавати енергію. Першим, що потрібно зробити при відсутності зарядки, перевірити USB-кабель телефону. Якщо раптом провід виявився пошкодженим, тоді слід місця розриву склеїти ізолентою. Дефект такого роду показано нижче на малюнку.

Чому не заряджається мобільний телефон

Іноді причиною може послужити сміття, що накопичився в наконечники зарядного пристрою. Щоб почистити важкодоступні місця, необхідно скористатися зубочисткою або ж простий сірником. Також підійде пензлик для малювання, якої потрібно пройтися по внутрішній частині.

Чому не заряджається мобільний телефон

Щоб виключити ці варіанти, слід спробувати зарядити мобільний іншим кабелем. Може бути вам доведеться купити новий пристрій. Але якщо проблема не вирішилася, тоді причина криється в іншому.

Причина 2: Гніздо для зарядки

Проблема може бути в самому телефоні, а точніше роз’єм для зарядного пристрою. Нижче показані види роз’ємів, які відокремили від мобільного.

Чому не заряджається мобільний телефон

Щоб виключити цей варіант, необхідно спробувати зарядити саму батарею телефону. Для цього знадобиться спеціальний пристрій, окремо заряджають акумулятори. Приклад такого кабелю показано нижче на малюнку.

Чому не заряджається мобільний телефон

Спробувати цей спосіб можна й на інших телефонах, де є точно така ж батарея. Також можна скористатися саморобними пристроями. Зробити досить просто і швидко. Буде потрібно два звичайних дроти, які потрібно підключити до контактів акумулятора (дії показана червоною стрілкою на малюнку нижче). Поєднати все це можна простий ізолентою.

Чому не заряджається мобільний телефон

Причина 3: акумулятор Пошкоджений

По закінченню певного терміну, батареї мобільних телефонів починають виходити з ладу. Для вирішення проблеми потрібно просто замінити на новий акумулятор і знову спробувати зарядити мобільний. Іноді можна витягнути батарею, а після знову вставити. Такий нехитрий спосіб у більшості випадках надає досить корисний. Часто буває, що на акумуляторі починають з’являтися різні нерівності та нерівності. Відновити батарею після цього неможливо, так як за справу взялася корозія. Потрібно придбати новий акумулятор, так як старі може викликати корозію на самому телефоні, що безсумнівно гірше.

Власники також зустрічаються з такою проблемою, як здуття акумулятора (результат показано на зображенні нижче). До такого стану батареї доходять дуже рідко, але якщо процедура здуття почалася, то вона більше не закінчиться.

Чому не заряджається мобільний телефон

Причина 4: Порушення в системі

Проблема також може виникнути із-за програмного забезпечення телефону. Це часто зустрічається в телефони з операційною системою Android.

Чому не заряджається мобільний телефон

Щоб виключити всі підозри, слід виконати наступні дії:
1) Завершити всі активні процеси, включаючи інтернет-з’єднання, блютуз, геолокацію і wi-fi;
2) Завантажити та встановити програми для оптимізації системи. До кращих належать такі програми, як: SmartManager і Clean Master. Завдяки їм, можна значно знизити навантаження від встановлених утиліт на окремі місця в системі;
3) Відновити систему з останніми коректними налаштуваннями. У багатьох телефонах, даний метод виконує по-різному, але вірним рішенням буде додаток Recovery;
4) Провести прошивку телефону. Багато власників телефонів намагаються використовувати аматорські прошивки, викачані з інтернету. Саме це і може стати проблемою. Для вирішення необхідно встановити офіційну прошивку, завантажити яку можна з сайту виробника.

Причина 5: Калібрування акумулятора

Користувачі мобільних телефонів можуть також зустрітися з такою проблемою, як повільна зарядка. Наприклад, процес подачі енергії проходить досить довго або ж зарядка, зазначена на телефоні не відповідає часу використання. Для вирішення даної проблеми, необхідно просто провести калібрування батареї. Потрібно виконати чотири простих кроки, описані нижче:
1) Доводимо зарядку телефону до повного відключення. Пристрій вимкнеться автоматично;

Чому не заряджається мобільний телефон

2) Вилучаємо батарею з стільникового і відкладаємо в сторону не кілька хвилин;

Чому не заряджається мобільний телефон

3) Вставляємо акумулятор назад;
4) Підключаємо телефон до зарядного пристрою. Включати мобільний не потрібно.

Чому не заряджається мобільний телефон

5) Знову вилучаємо батарею і не включаючи телефон вставляємо назад. Виконавши всі кроки, можна включити пристрій.

Якщо все вище розписані способи рішення не виявилися корисними, тоді слід віднести мобільний телефон у сервісний центр, де проведуть перевірку і в кінцевому підсумку зроблять ремонт.