Доброго дня дорогі читачі. У сьогоднішній нашій статті ми поговоримо про ноутбуках, а точніше про те, чому ноутбук сильно гріється і що при цьому потрібно робити. Цю статтю я вирішив написати, бо нещодавно з аналогічною проблемою зіткнулася одна моя хороша знайома. Трохи «пошаривши» по форумах мені вдалося зібрати основні причини перегріву ноутбуків, і я зараз з вами поділюся ними.


Головними наслідками перегріву є: шум: мимовільне вимикання або перезавантаження; подглючивание під час роботи; висока температура в області батареї, тачпада або будь-якому іншому місці на корпусі і т. д.
Ну що, почнемо потроху розбиратися з причинами, за якими ноутбук може сильно грітися. Отже, поїхали.

Термопаста

При купівлі нового ноутбука ви можете навіть не здогадуватися про те, що його виробник завдав неякісну термопасту. Бувають випадки, що вона може взагалі бути відсутнім – однозначний шлюб.

Замінити її не так вже й складно, особливо якщо ви хоча б раз розбирали свій ноутбук самостійно. Але краще з цим питанням зверніться до фахівців, оскільки заміна термопасти – не дуже вже й дорога процедура.

Запиленість системи охолодження

Раніше я вже публікував статтю про те, як часто потрібно чистити ноутбук. В тій запису також згадувалося, що високий рівень запиленості може стати «затруднителем» в роботі кулерів, які охолоджують ваш ноут.

Якщо ви не будете вчасно проводити чистку систему охолодження (хоча б раз у 6 місяців), то частіше за все із-за перегріву, першою з ладу виходить відеокарта. Зробити чистку зовсім не складно, благо в Інтернеті практично для кожної моделі ноутбука можна знайти з цього приводу інструкцію (в тому числі і відео) з докладним і поетапним роз’ясненням фронту робіт.

Тривалість життя батареї

Існує безліч різних типів батарей, а відповідно і теорій про їх тривалості життя. Але є одне і, напевно, саме головне правило, якого повинні дотримуватися всі власники ноутбуків: коли індикатор заряду покаже, що акумулятор повний (100 %) – витягайте зарядний пристрій з розетки і відключайте шнур від ноута.


Зіпсовані батареї можуть не тільки швидко розряджатися, але і служити джерелом тепла.

Несправність модулів

Прикладом може послужити старий жорсткий диск, який сильно перегрівається і тим самим поширює надлишкове тепло на інші компоненти ноутбука. В цьому випадку я рекомендую вам встановлювати спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяє стежити за температурою окремих складових вашого ноутбука (наприклад, HDD Thermometer – для жорстких дисків, Core Temp – для процесорів і т. д.).

Застарілі модуля найкраще, якомога швидше замінити, інакше від сильного перегріву ноутбука не позбутися.

Розташування пристрою

Можливо цей підпункт я не найвдалішим чином назвав, але важлива його суть. Тут дуже важливо, на якій поверхні ви зазвичай встановлюєте ноутбук. Якщо це звичайний стіл, то проблем з перегрівом не повинно бути.

Але дуже часто, особливо дівчата, люблять «юзати» ноут в ліжку, ложа його на ковдру або подушку. При цьому ви ускладнюєте вентилятору всмоктувати повітря, тим самим ваш ноутбук буде грітися. Напевно, ви вже здогадалися, що за цим слід виведення з ладу будь-якого з модулів.


Значить, щоб ноутбук сильно не грівся необхідно ставити його тільки на тверду поверхню, яка б дозволяла повітрю безперешкодно потрапляти в вентилятори.

Продуктивність ноутбука

Це також важливий чинник, від якого залежить температура модулів ноута. Якщо ви намагаєтеся запустити якусь сучасну іграшку на «машині», якій вже 5-6 років – природним чином ноутбук буде глючити і перегріватися.

Намагайтеся апгрейдити ваш ноут в залежності від потреб і не перевантажувати процесор. Для тих, хто планує купити ноутбук для ігор – рекомендую прочитати цю статтю.

Шкідливі програми

Існує ряд вірусів, які здатні використовувати ресурс» вашого ноутбука. Тобто без вашого відома буде надходити неконтрольована навантаження, наприклад, на процесор.

З цього приводу ви сильно не переживайте, оскільки виявити наявність вірусу можна навіть без допомоги стороннього ПЗ. Досить лише відкрити «Диспетчер завдань» і заглянути у вкладку «Процеси». Якщо ви побачите, що якийсь із процесів «хаває» занадто багато ЦП ( зазвичай у фоновому режимі 60-100%) – відразу встановлюйте антивірус.

Додаток – підставка

Настійно рекомендую всім придбати охолоджуючу підставку для вашого ноутбука. Це дуже зручний і корисний пристрій. Зазвичай такі підставки підключаються через USB і мають 1-2 вентилятора (буває і більше), які охолоджують нижню частину ноутбука.