SIM-карта являє собою невелику мікросхему, припаянную до маленькій картонній платівці певної форми. Здавалося б, технологія виробництва досить проста, але й тут зустрічається шлюб, через який смартфон або планшет не може розпізнати сім-карту. Може також зіграти і несправність слота в мобільному пристрої. Давайте розберемося, чому ж трапляється так, що Андроїд не бачить сімку, і що робити в цьому випадку?

Зміст

  • 1 Чому смартфон або планшет на Андроїд не бачить сімку: причини й рішення
  • 2 Чому пристрій не бачить контакти з SIM-карти
  • 3 Як правильно вставляти сімку в слот
  • 4. Що робити, якщо карта застрягла в пристрої

Чому смартфон або планшет на Андроїд не бачить сімку: причини й рішення

Поломка слоти для SIM-карт

Можливо, несправний слот на мобільному пристрої. Спробуйте вставити іншу сім-карту. Якщо ні одна карта не читається, то проблема саме в слоті. Можливо, виникла якась випадкова помилка в програмної складової Android, спробуйте перезавантажити його, а ще краще — перепрошити. Якщо це не допомогло, то проблема в механіці. Доведеться нести пристрій в ремонтний сервіс, якщо тільки ви самі не фахівець.

Пристрій «залочено» під певного оператора

В операторів зв’язку зустрічаються такі вигідні пропозиції: смартфони або планшети продаються з великою знижкою і різними бонусами, але з умовою, що на ньому можна використовувати сім-карти тільки цього оператора. Така система дуже популярна в Америці з iPhone. Але і з Android-смартфонами, особливо флагманськими, таке буває. Це і справді дуже вигідна угода, як для покупця, так і для продавця. Однак якщо ви вирішите змінити оператора, чужорідна сім-карта просто не прочитается.

Що з цим робити? Можна спробувати розблокувати прив’язку до провайдера. Сама процедура сильно розрізняється для кожного виробника і конкретної моделі. Шукайте інструкції в інтернеті, спробуйте звернутися в підвальні сервіси або поверніться до початкового оператору.

Несправна SIM-карта

Якщо на пристрої працюють всі сімки, крім однієї, то, мабуть, несправність криється в ній самій. Огляньте її на предмет зовнішніх пошкоджень. Зверніть увагу на контакти мікросхеми. Протріть спиртом: можливо, вони забруднилися або проржавіли. А якщо там є конденсат, протріть контакти сухою ганчіркою, бажано без ворсу.

А ще перевірте форму сім-карти. І так, це важливо. Існує три стандарти: Mini SIM, Micro SIM, Nano SIM. MicroSim — той самий стандарт, який ввели Apple в своїх iPhone і iPad, чим викликали деякі здивування і сумніви у публіки. І дійсно, навіщо обрізати краю сімки, якщо це не дає ніяких переваг, зате створює проблеми: обрізану сімку ви вже не вставите в старе пристрій, а стару сімку не переставити в нове.

Наочне порівняння трьох форматів SIM-карт

Але, як показала історія, ідея була проривною. Навіщо витрачати корисне місце на шматочок паперу, якщо можна залишити тільки одну мікросхему? Тому слідом за Micro Sim з’явився формат Nano, в якому плату обрамляє невеликий шматочок картону.

Перевірте, який саме формат сімки підтримує ваш пристрій. Це має бути написано в документації, на сайті виробника та специфікації на сторінках онлайн-магазинів. І порівняйте зі своєю сім-картою.

До речі кажучи, якщо ваша Nano або Micor SIM-карта спочатку такою не була, а лише протягом життя зазнала жорстокої процедурою, перевірте, чи правильно вона була обрізана. Можливо, у неї нерівні краї, що може перешкодити їй правильно встати в пристрій, або краю у неї розташовані не в тому місці, в якому повинні. Може бути, розміри не підходять під стандарти. Найкраще візьміть лінійку і виміряйте кожну сторону.

  • Розміри Micro Sim: 15х12х0,76 (в міліметрах);
  • Розміри Nano Sim: 12,3?8,8?0,67 (в міліметрах).

Не звертайте увагу на товщину. Стандарт Nano-Sim і справді тонше попередників, але це настільки мізерна різниця, що ніяк не може вплинути на сприйняття сімки.

SIM заблокована

Операторам зв’язку властиво блокувати сімки, що не приносять їм дохід. Якщо ви давним-давно не поповнювали рахунок SIM-карти, а потім раптом вирішили зняти її з рамочки і скористатися — будьте готові, що тепер це просто шматок картону. А ще, можливо, баланс «занадто негативний». Якщо рахунок пішов у мінус на кілька тисяч, це вагомий привід заблокувати номер. Що добре — розблокувати сім-карти нескладно: зателефонуйте оператору, він пояснить вам, що потрібно робити.

SIM-карта перестала визначатися після прошивки

Проблема не те щоб часто, але зустрічається. Зазвичай пов’язана з тим, що нова версія системи встановилася з помилками. Спробуйте перепрошити пристрій. Звіртеся з інструкцією по перепрошиванню: можливо, ви порушили якийсь важливий пункт. Спробуйте підключити пристрій до іншого USB-порту.

Якщо перепрошивка не допомагає, скиньте смартфон до заводських установок і перевірте SIM-карту. Якщо і так не працює, можливо, поломка сімки просто збіглася з прошивкою. Буває і таке.

Що робити, якщо не визначається microSD

Зрозуміло, microSD — це зовсім інша технологія. Однак на багатьох моделях слоти сім-карт і карт пам’яті сусідами. А на тих смартфонах, що підтримують дві сімки і зовсім — один і той же використовується слот для microSD, або Nano-SIM. Тому всі перераховані поради цілком підійдуть для вирішення проблем знімної карти пам’яті. Зазвичай проблема криється саме в несправності карти або слота під неї, тому допоможуть тільки сервісний центр або нова карта.

Відео: чому телефон не читає сім-карту

Чому пристрій не бачить контакти з SIM-карти

Найбільш часто така проблема виникає не через фізичних ушкоджень або програмних помилок, а з-за того, що контакти просто-напросто були видалені з сімки. Або, можливо, були перенесені в пам’ять телефону. Якщо раніше сім-карта використовувалася на іншому пристрої, подивіться, не збереглися там всі номери?

На всякий випадок спробуйте перезавантажити Android, витягнути і вставити сімку (протерти її спиртом). Бувають помилки, але перезавантаження їх виправляє.

Можливо, сім-карта несправна і не може запам’ятовувати контакти. Щоб це перевірити, запишіть який-небудь номер в адресну книгу і збережіть його на сімку. Потім витягніть і вставте її заново. Якщо контакт пішов, міняйте SIM-карту.

Як правильно вставляти сімку в слот

У більшості сучасних пристроїв корпус не знімається, тому вставити SIM-карту можна, не відкриваючи кришки. Зазвичай використовується технологія висувного лотка. Щоб витягнути його, потрібно або підчепити його нігтем (якщо є спеціальна виїмка), або увіткнути скріпку (іноді для цього в комплекті з телефоном йде спеціальний інструмент) в отвір поруч зі слотом. Коли ви витягнете слот, то побачите, що в ньому підготовлено місце для сім-карти певного формату. Помістіть її туди і вставте лоток назад на місце.

Якщо кришка пристрою знімається, то вставити сім-карту трохи складніше: іноді буває незрозуміло, яким боком і яким кінцем її потрібно підтягти в слот. Але завжди знаходиться малюнок, на якому зазначено, в якому положенні повинна бути сім-карта. Керуючись цим зображенням, вставити сім-карту в слот. Переконайтеся, що ви використовуєте правильний формат сімки (Mini SIM, Micro SIM, Nano SIM).

Багато виробники дають користувачам підказку, як правильно вставляти сімку

Що робити, якщо карта застрягла в пристрої

Так вже буває, що SIM-карта застряє в телефоні або планшеті. Головне, не намагайтеся вирвати її звідти силою: просто зламаєте і сімку, і роз’єм.

Сім-карта застрягла в роз’ємі

Спочатку подумайте, чому вона застрягла? Що саме заважає їй вийти. Пошукайте в інтернеті будова слота для SIM у вашої моделі пристрою. Можливо, є якась засувка, яку потрібно відкрити певним чином. Коли ви зрозумієте, що заважає симке вилізти назовні, тоді зрозумієте і як її дістати. Ні в якому разі не поддевайте карту ножем! Скористайтеся тонким пінцетом, скріпкою, негострої паличкою. Якщо сім-карта частково вийшла за межі смартфона, але її не за що схопити, спробуйте приліпити до неї скотч або клейку стрічку і витягнути її. Загалом: дійте по ситуації.

Відео: як врятувати застряглу сім-карту

Якщо самостійно вийняти не виходить, зверніться в сервісні центри. Послуга обійдеться вам в 200-300 руб.

Отже, ми розібрали всі відомі причини непрацездатності SIM-карт. Найчастіше несправність пов’язана з механічним пошкодженням самої сімки або слота під неї в мобільному пристрої. Також варто перевірити, чи не заблокована чи SIM-карта вашим оператором зв’язку і не «залочено» пристрій під одного провайдера. Якщо ж сім-карта перестала працювати після прошивки, то, швидше всього, виникли помилки в процесі установки, і потрібно прошити і налаштувати пристрій заново.