Буває, настає час, коли якість друку на струменевих принтерах залишає бажати кращого, а все з-за того, що на папері з’являються різноманітні дефекти, що заважають нормальній роботі. По-перше, можна почати помічати смуги, вони можуть бути і вузькими і широкими, одноколірними, і кольоровими.

Причин, за якими, принтер може видавати подібні дії кілька. Але найчастішою проблемою, прийнято вважати знос деталей, буває, що забруднюється механізм друку, з цим ми розберемося в цій статті, починаючи з порядком.

Проблеми, пов’язані зі струминним принтером.

Причини виникнення друку смугами:
Основні проблеми, що виникають при друку на струменевому принтері такі:
– Закінчилася фарба чорнила.
– В друкуючій голівці сталося засихання чорнила.
– Друкуюча головка містить велику кількість повітря.
– Вийшов з ладу шлейф, або взагалі друкуюча голівка знаходиться у несправному стані.

Давайте розберемося, як можна вирішити ці проблеми.

Усунення можливих неполадок.

1) Перевірка рівні чорнила в картриджі. Це банальна проблема, впоратися з якою не так важко. Потрібно запустити офіційну утиліту, яка поставляється на диску при покупці принтера. Відкрити розділ з назвою «Сервіс».

Запустити перевірку на рівень чорнила в картриджі.

Таким чином, буде виглядати вкладка з рівнем чорнила такого принтера, як HP, EPSON.

Коли чорнило підійшли до нульової позначки, тоді потрібно або виконати дозаправку, або обзавестися новим картриджем.

2) Чищення друкувальної головки.

Друкуючі голівки можуть перебувати або у картриджі, або на самому пристрої (принтер). Якщо головка розташовується на картриджі, то можна просто замінити його, але якщо заміна є недоцільним виходом з положення, то можна спробувати вирішити виниклу трудність, звичайним процесом чищення головки. Цей процес можна виконати самостійно, в домашніх умовах.

Засунути в лоток принтера чистий аркуш паперу, на комп’ютері запустити офіційний додаток від пристрою, і вибрати вкладку «Сервіс». Виконати дві операції: «Очищення друкувальної голівки», «Перевірка дюз». У кожному принтері інтерфейс панелі управління своєрідний, але необхідні пункти відшукати досить легко.

Epson

HP

Зважившись на проведення подібної операції, рекомендується проробляти все кілька разів для досягнення кращого ефекту. Видалити засохлі чорнила можна використовуючи хімічний засіб, що має назву «Містер Мускул».

Якщо ви використовуєте безперервну подачу чорнила (СНПЧ) не потрібно відразу бити на сполох, краще спочатку перевірити, чи правильно підключені трубочки, і не забруднилися.

Використовуючи принтер вкрай рідко, рекомендується включати його для профілактики хоча б один раз в тиждень, не даючи тим самим засохнути чорнила всередині нього. Зазвичай, прочищення голівки принтера дійсно допомагає впоратися з проблемою смугової друку.

3) Потрібно упевнитися в тому, що друкуюча голівка перебуває в стані працездатності. Буває таке, що після прочищення, і виконання інших маніпуляцій підсумок один, і він вельми плачевний, в цьому випадково потрібно перевірити роботу цієї друкуючої головки.

Часто буває так, що виникає дрібна поломка, що призводить до жахливих наслідків. Часто проблеми виникають через те, що картридж неправильно виймається з пристрою, і це призводить до утворення несправностей в деяких частинах деталей.

Усунути проблему з друкуючої головкою досить легко, якщо у вас є принтер фірми – HP або Canon, а все з-за того, як вже говорилося раніше, друкуюча головка розташовується всередині картриджа, а він піддається легкої заміни.

Ось, якщо виникла така проблема з принтером фірми Epson, то справи будуть набагато гірше, доведеться звертатися в сервіс, адже самостійно усунути проблему ніяк не вийде.

Лазерний принтер почав друкувати смугами, які можуть бути несправності, причини їх виникнення?

Виявилося, що зараз при лазерного друку теж часто можна спостерігати смуги, і проблеми можуть полягати в наступних пунктах:

– Тонера.
– Негерметичний є картридж.
– Бункер, в якому перебувають відходи тонера, знаходиться в переповненому стані.
– Фотобарабан був пошкоджений і повинен піддатися заміні.
– Дозуюче лезо було неправильно встановлено.
– Магнітний вал пристрою піддався потрапляння стороннього об’єкта, або він знаходиться в несправному стані.
– Контакт між магнітним валом і фотобарабаном був порушений.

Як вирішити подібні проблеми. Припустимо, що смуги з’являються часто, але в різних місцях.

Якщо смуги при друку з’являються постійно, але їх розташування міняється, слід перевірити картридж. Спочатку витягуємо його з пристрою, і перевіряємо, чи надійно він закритий. За умови, якщо нічого не виходить, потрібно замінити картридж на новий, так як виходу більше не буде.

Смуги складаються з дрібних точок.

Часто подібна проблема може виникати в такому випадку, коли була дозаправка картриджа. З’ясувалося, що часто відбувається таке, що бункер, в якому збирається відходи фарби, переповнюється, і з цієї причини, його треба чистити, інакше наслідки можуть не порадувати, адже доведеться купувати новий картридж або весь пристрій цілком.

Погано протягнуті в пресі смуги на документі.

Ця проблема виникає в тому випадку, коли закінчується тонер, а ще коли на вал принтера потрапляє сторонній об’єкт, у вигляді скріпки або гвинтика.

За умови, якщо на аркуші утворюється смуга, і вона розташована з обох боків, то потрібно задуматися про те, що:

Могла відбутися поломка фотобарабана, або стався знос якихось складових частин. Всі чудово розуміють, що саме фотобарабан відповідає за безліч функцій перед безпосередньою печаткою документа. Виявилося, що при тривалій роботі, цей фотобарабан стирається, і його час від часу потрібно піддавати заміні.

Горизонтальні смуги, розташовані на рівноцінне відстані один від одного.

Це свідчить про те, що між магнітним валом і фотобарабаном є поганий контакт. Часто це може бути із-за просыпавшегося тонера, або з-за переповненого бункера з відходами фарби, а також буває, що неякісна дозаправка картриджа може бути винуватцем усіх проблем. Впоравшись з цією проблемою, людина може спокійно почати друкувати документи, необхідні йому в роботі. Принтером користуються багато особистості в сучасних умовах, це пристрій став незамінною частиною для кожного представника соціуму. Через постійні проблеми з якістю друку, іноді хочеться від усього відмовитися, але тепер є спосіб вирішити всі виникаючі проблеми, досить слідувати інструктажу.