Доброго дня дорогі читачі. Сьогодні ми з вами поговоримо про проблеми з періодичними відключеннями миші під час роботи за комп’ютером. Неодноразово я стикався з комп’ютерними користувачами, у яких під час роботи відключалася миша. Щоб у вас не виникало паніки і складнощів з цієї проблеми давайте розглянемо методи рішення.

Драйвера

Тут я думаю і так ви все зрозуміли. Оновлення драйвера для вашої миші. Найкраще це робити, зносячи (видаляючи) старі і встановлюючи їх заново і скачавши більш нові версії з Інтернету. Після установки або перевстановлення драйверів рекомендую вам перезавантажити ваш комп’ютер.

USB-вхід

Якщо у вас відключилася мишу під час роботи, то я впевнений на 99%, що ви пробували висунути і вставити його в USB-вхід комп’ютера. Якщо це не допомогло, то, швидше за все, у вас проблеми з самим входом. Щоб швидко перевірити його працездатність, вставте в нього флешку або будь-яке інше пристрій.

Проблема «розхитаності» USB-входу як раз і призводить до короткочасного відключення вашої мишки, оскільки контакт з пристроєм періодично буде пропадати. Щоб повернути нормальну працездатність USB-входу необхідно трохи підігнути його стінки, тим самим звузивши вхід. Якщо ж і це не допоможе, то замініть його.

Температура процесора

Іноді навіть цей фактор може впливати на короткочасне відключення вашої миші на ноутбуці чи комп’ютері. Висока температура процесора поширюється на весь системний блок або корпус ноутбука, тим самим може згубно впливати не тільки USB-порти, але і на жорсткий диск, оперативну пам’ять і т. д. Не виключено і мимовільне відключення самого комп’ютера.

Раніше на сайті ми вже писали деякі хороші рекомендації про усунення перегріву процесорів, з якими ви можете ознайомитися тут. А також раджу вам встановити програми для стеження за температурою окремих компонентів вашого комп’ютера.

Несправність самої миші

Тут теж все елементарно. Ви ж прекрасно знаєте, що нічого вічного не буває, а особливо якщо це стосується пластмасового пристрою зробленого в Китаї (або іншій країні Азії). Перевірте цілісність проводу миші і самого USB-штекера. Якщо ви не знайшли візуальних пошкоджень, то краще всього випробуйте працездатність вашого пристрою на іншому комп’ютері або ноутбуці.

Сміття

Ви хоча б раз розкручували і чистили вашу мишку? А адже сміття може стати «каменем спотикання», адже потрапляючи всередину пристрою, він може блокувати передачу сигналу і тоді ваша мишка може відключатися сама по собі. Тобто вам потрібно перевірити засмічена чи сама плата мишки і контакти, що з’єднують її з проводом. Якщо виявите сміття, то не квапливо і обережно видаліть його.

Бездротова миша

Якщо у вас вимикається бездротова мишка, то необхідно відразу перевірити батарейки – не розрядилися. А краще всього замінити їх на більш нові і подорожче.

Також у вас можуть виникнути проблеми з самим пристроєм передачі бездротового сигналу, який під’єднується до USB-входу. Тут вже повертаємося до другого і третього пункту, описаних у цій статті.

Віруси

Одного разу я зіткнувся з вірусом, який на короткий проміжок часу відключав комп’ютерну клавіатуру і автоматично відкриває вкладку браузера з певним сайтів (url-адреса на жаль не назву оскільки вже не пам’ятаю). Відбувався цей процес кожні 10 хвилин, а тривав протягом 2-3 хвилин. Потім клавіатура знову працювала. Не знаю чому творці цього вірусу додумалися відключати саме клавіатуру, а не миша. Адже за допомогою миші простіше закрити вкладку в браузері, ніж комбінацією клавіш на клавіатурі. Та й не багато знають комбінації клавіш в браузерах.

Так от, я описав це тому, що однозначно існують віруси, які здатні відключати не тільки клавіатуру, але і мишу. Їх назви, на жаль, я не знаю, але і виключати ймовірність їх існування не можу.

«Свій» вірус мені вдалося вилікувати за допомогою безкоштовної антивірусної утиліти від Касперського. Після лікування я відразу ж встановив собі на комп’ютер платну версію NOD32. Вам же рекомендую прочитати статтю на нашому сайті про кращих антивірусах і встановити собі один з них. Якщо навіть і не існують таких вірусів, здатних тимчасово припиняти роботу миші, то все одно антивірус вашого комп’ютера зайвим не буде.