Доброго дня. Відразу попереджу — за цей пост я не отримаю жодної копійки від компанії Microsoft. Це частково мої слова, почасти закордонних колег, але я з ними повністю згоден. Просто розглянемо декілька скарг і мої типові відповіді на них.

Зміст

  • 1 Скарга №1. «Нове меню «Пуск» повний відстій» (Поверніть стандартний Пуск).
  • 2 Скарга №2. «Там дуже змінений інтерфейс».
  • 3 Скарга №3. «Вона не підходить для ігор».
  • 4 Висновок. Оновлюватися чи ні?

Скарга №1. «Нове меню «Пуск» повний відстій» (Поверніть стандартний Пуск).

Це найчастіша скарга з усіх, які зустрічаються у людей при переході на Windows 8. Чесно сказати, у мене теж був шок, коли я в перші відкрив нинішній меню Пуск. Дуже багато хто вважає його незручним, мовляв шукати що-то в маленькому меню було простіше і т. п.

Але чесно вам скажу — це не є проблемою взагалі. Якщо ви за місяць не зможете звикнути і освоїтися в новому меню Пуск, значить ви дуже консервативна людина. Адже можна закріпити всі необхідні додатки на початковому екрані, згрупувати їх як вам зручно, додати віджет погоди новин і використовувати його як другий робочий стіл. На мій погляд це дуже зручно.

Якщо ж ви все-таки не можете до нього звикнути, то для вас є купа програм для повернення меню Пуск Windows 7 (наприклад Start8, Classic Shell, StartMenu8 і т. д.), використовуйте на здоров’я.

Скарга №2. «Там дуже змінений інтерфейс».

Люди пишуть: «Там дуже багато змін, я не розберуся».

Звичайно ж, тут багато змін і якщо спробувати їх описати це буде просто неймовірно велика стаття. Але що ви хотіли? Якщо б не було змін в нових операційних системах, то ми б так і сиділи в DOS подібних системах. Microsoft зробили дуже велике оновлення своєї операційної системи і якщо чесно, їм його потрібно було почати робити ще років п’ять тому. Головне нововведення — вони зробили гібрид операційної системи комп’ютера і планшета! Завдяки цьому ми отримуємо подвійний набір функцій, який був абсолютно недоступний в ранніх операційних системах! Наприклад, тепер у мене на комп’ютері стоїть повноцінний Shazam (програма для мобільних ОС, для визначення назви та пісні виконавця за її фрагментом). Адже це дуже зручно. Але це не все, крім цього ОС отримала:

— Збільшену продуктивність. У мене були XP, Vista, 7 і тепер Windows 8. І відразу кажу вона чертовски швидка… SSD я почав використовувати ще на Win7, але саме з Win8 став видний приріст, який він дає. Час завантаження операційної системи при старті комп’ютера мінімально!

— Новий провідник. Він тепер прийняв більш сучасний вигляд і отримав кнопки на більшість функцій, які використовує просунутий користувач комп’ютера, так що пересічному користувачеві його буде вистачати з надлишком. Не забуваємо також, що для того щоб відключити постійне відображення кнопок меню досить двічі клацнути по вкладці провідника (Вид, поділитися, управління, комп’ютер).

— Диспетчер завдань. У нього тепер два варіанти роботи: спрощений і розширений. Спрощеного з лишком вистачить звичайному користувачеві, щоб закрити завислу програму, в розширеній ж є доступ до всіх можливостей старого диспетчера завдань і плюс до цього тепер додали можливість управління автозавантаженням програм.

— Підвищена безпека. У Windows 8 проведено дуже багато робіт з підвищення безпеки ОС, до всього іншого тепер Microsft SecurityEssential включений в операційну систему, що дозволяє мати не поганий антивірус вже з коробки.

— Нові системи відновлення і скидання операційної системи. Так, тепер, щоб очистити систему, не потрібно морочитися дисками/флешками, досить зайти в меню відновлення (натиснути shift при натисканні кнопки «Перезавантаження»), і вам надасться відмінний автоматичний набір для відновлення системи, який може привести систему до початкового вигляду, як ніби ви тільки що встановили операційну систему. А про виправлення різного роду помилок я взагалі мовчу, нова система відновлення просто шикарна.

— «Магазин» Windows 8. Встановлюйте додатки, які раніше були доступні тільки для мобільних пристроїв на ваш комп’ютер. Це просто приголомшливе нововведення! Список додатків з кожним днем зростає.

— Контекстне меню «Пуск». В нових операційних системах спростили доступ до багатьох функцій, наприклад, натиснувши правою клавішею по куті «Пуск», ви отримаєте доступ до всіх утиліт, які можуть знадобитися для налаштування вашої операційної системи.

Та що тут говорити, всі перераховані зміни для мене є плюсом, до цього легко звикнути і, повертаючись до більш старим операційним системам, всього цього починає не вистачати.

Скарга №3. «Вона не підходить для ігор».

В чому проблема? Так просто один товстун, який досі не може випустити Episode 3 чому-то сказав що Windows 8 — це катастрофа для ігроманів і додав, що Steam навряд чи буде підтримувати нові операційні системи. Але вірити його словам я б не став, так як сам без проблем грав на Windows 8 в усі сучасні ігри, такі як Far Cry 3, Bioshock Infinite, Battlefield 3, Battlefield 4, Assasin Creed Black Flag і жодного разу не зустрів помилок, які не могли б зустрітися на попередніх ОС (крім однієї невеликої). Більш того, завдяки більшій оптимізації Windows 8 найчастіше показує кращі результати за FPS, ніж Win7. Всі виробники майже відразу ж випустили оновлені драйвери з підтримкою Win8, та й що там говорити, так само давно вийшло оновлення для Steam з повною підтримкою Windows 8.x операційних систем. Адже вони вже зрозуміли, що Windows 8 хоч і веде нас до чогось більш значного, але вже є відмінною сучасною операційною системою і чудово підходить для ігор. Ось так і живемо.

Висновок. Оновлюватися чи ні?

Звичайно, тут може піднятися велика суперечка у коментарях, так що відразу попереджу, що будь-який натяк на мат або особливо негативні будуть видалятися, так як я висловив свою думку і сперечатися над правильністю його не збираюся. Моя думка — оновлюватися. Оновившись, ви отримаєте шикарну операційну систему, можна навіть сказати дві. Так, до неї треба звикнути, але так само як і до нової машини. Зате освоївшись, ви вже навряд чи спокійно зможете користуватися попередніми, вам постійно буде чогось не вистачати 😉

На цьому все. Сподіваюся ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, введіть свій e-mail у полі праворуч.

Спасибі за увагу

Матеріал сайту Skesov.ru