Де взяти URL-адресу сторінки сайту

Я думаю з таким поняттям як «URL» з Вас багато стикалися, але не кожен знає про цю адресу хоч чогось. Навіщо ця адреса потрібен, що собою представляє та інше. Тому варто було б пояснити користувачеві і відповісти на питання по темі «URL-Адрес». Що таке URL-адреса, яка його структура і де вони використовуються.

Якщо ви є активним користувачем інтернет-ресурсів, значить ви користувалися URL-адресою. Все не так складно.
Де взяти URL адресу сторінки сайту

1. Загальна

URL-адреса – це спеціальний та індивідуальний адресу різних інтернет ресурсів. Як «ресурсу» говорять про сайті, документі або зображенні знаходяться в інтернеті.

Повернемося безпосередньо до теми нашої розмови – URL. В цілому – це той самий адресу, по якому можна знайти описаний вище ресурс. Наприклад, щоб відобразити ЮРЛ будь-якої інтернет-сторінки, потрібно відобразити її вихідний файл, код.
Якщо сказати простіше, то URL адресу вкаже користувачеві на якій полиці» знаходиться його «майка».

Також і ЮРЛ з документами та зображеннями. Цих файлів потрібно десь, на якомусь сервері. URL якраз показує адресу сервера, на якому зберігається потрібна інформація.

Розшифровується URL – Universal Resource Locator, з чого можна зрозуміти, що це універсальний вказівник на місце розташування ресурсу, тобто вказівник на адресу сервера, де знаходиться потрібний ресурс або інформація.

Шлях від сервера до кінцевого ПК можна представити у нескладною схемою, показаної нижче. Вгорі розташований сервер, де знаходиться потрібний нам ресурс, а нижче вже користувальницький комп’ютер.

Між Кінцевим сервером і користувачем є додаткові сервери.
Де взяти URL адресу сторінки сайту

2. Структура URL

URL також структурується і виглядає це таким чином:
– Спосіб – спосіб доступу до потрібної інформації (ресурсу), або ж мережевий протокол;
– Авторизація – щось схоже на логін та пароль в соціальних мережах, але для доступу до ресурсів;
– Хости – це спеціальний DNS-адресу, який може записуватися у вигляді IP адреси;
– Порт – не може бути використаний без IP і навпаки;
– Шлях – інформація про те, як був отриманий доступ до інформації (ресурсу), визначається теж протоколом мережі;
– Параметр – спеціальні параметри сторінки відповідальні за вказані всередині ресурсу файли.

3. Як дізнатися Адресу URL

Буває так, що користувачі не знають як дізнатися URL Адресу. Звичайно, якщо Вам потрібен ЮРЛ адресу сайту, то кращий і простий спосіб переглянути та скопіювати його прямо з адресного рядка.
Де взяти URL адресу сторінки сайту
Копіювання проводиться звичайним способом. З допомогою поєднання клавіш CTRL+C, або натиснувши ПКМ по сайту та вибравши відповідний пункт.
Де взяти URL адресу сторінки сайту

Як вже говорилося вище, URL адресу існує не тільки у сайтів, але і файлів і зображень окремо.

Для того, щоб дізнатися їх URL, потрібно натиснути на файл або картинку, і знову ж натиснувши по ній ПКМ, вибрати інший пункт «Копіювати URL-Картинки», або «адреса зображення», в залежності від використовуваного браузера
Де взяти URL адресу сторінки сайту
Якщо потрібен адресу документа, то знову ж таки можна зробити – натиснути ПКМ, після в спадному списку вибрати пункт «Копіювати адресу посилання», він у всіх браузерах називається однаково.
Де взяти URL адресу сторінки сайту
Після копіювання потрібно посилання – вона переміщена в буфер обміну і вставити її можна в нову адресну рядок, або перенести в текстовий документ, діалог в соціальній мережі, месенджер та інше.

4. URL Шифрування

Де взяти адресу URL Ресурсів вже ясно. Але при копіюванні деяких джерел з російською назвою в адресі, при копіюванні в браузер перетвориться в щось типу vgtk.ru/ %D0%A1%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%84%D0%BE%D0%B.

Відбувається це лише тому що URL-адреси можуть записуватися певним набором символів. І, як у нашому випадку, кирилиця не той випадок. Тому адресу, у складі якого присутній кирилиця, або інші недоступні символи шифруються таким чином – це не страшно.
Де взяти URL адресу сторінки сайту

5. Історія URL Адреси

URL адресу, як і будь-який інший ресурс, деталь і інше має свою історії. Хоч і зрозуміло, що такий юрл адреса потрібен саме для того, щоб вказати кінцевий сервер з даними, вникнути хотілося б.

URL вперше розроблявся в Женеві. Тім Бернерс-Лі є його безпосереднім винахідником. Сталося «народження» URL в 1990 році.

Спочатку такі адреси використовувалися тільки для того, щоб позначати розташування тільки певних файлів в інтернеті, але після спеціалісти з’ясували, що застосовувати їх можна і для позначення і наведення користувача і на інші типи ресурсів в інтернеті.

URL був замінений URI. У підручнику з мереж, така конструкція представила собою звичайне визначення ресурсу.
В URL включено назва сайту та його місцезнаходження.
URN – це тільки адресу сайту або ресурсу або тільки його ім’я.
Де взяти URL адресу сторінки сайту
Завершенням розробки прийнято вважати 1994 рік. Але вже в 1998 році була випущена нова версія URI, в 2002 році компанії повідомили про те, що URL як термін більше не повинен використовуватися і його слід замінити URI.
З чого ми розуміємо, що такий спосіб знаходження і позначення файлу в інтернеті почався в Женеві.