Практична і зручна програма для редагування різних аудіо файлів реклами не потребує. Тим не менш багато користувачів, в процесі використання освітлюваної програми, стикаються з однотипною проблемою: при спробі перекодувати відредагований аудіо файл у формат МР3 виникає помилка з згадкою відсутньої бібліотеки «lame_enc.dll». Детальніше про це ПО компоненті, про те, де можна скачати lame_enc.dll для Audacity і як правильно інтегрувати згадану dll-ку у систему, ми і поговоримо в цій статті.

Сьогодні ми розглянемо:

 • 1 Короткий вступ: а в чому взагалі проблема?
 • 2 Де завантажити lame_enc.dll для Audacity?
 • 3 Процес установки відсутньої звуковий DDL-ки
 • 4 Підводячи підсумки

Короткий вступ: а в чому взагалі проблема?

Крайнє здивування у користувача викликає той факт, що встановлений коректно і цілісний за своєю структурою дистрибутив оговариваемого софта в кінцевому результаті (після успішної інсталяції!) виявляється не зовсім «MP3-працездатним».

Однак немає сенсу піддаватися паніці, справа в тому, що аудіо-редактор Audacity в процесі своєї роботи використовує різні звукові кодеки, які, в свою чергу, повинні попередньо знаходиться на жорсткому диску комп’ютера.

Варто відзначити, що сам компонент «lame_enc.dll» не зовсім повноцінний кодек — це лише його складова частина, а вірніше, програмне додаток у вигляді инициализированной налаштування для тих випадків, коли користувачеві необхідно провести конвертацію звукового файлу в МР3 формат. Ось, так!

Де завантажити lame_enc.dll для Audacity?

Для відновлення повної працездатності згаданої програми (докладніше про цьому софті можна прочитати тут) можна скористатися одним з двох способів:

 • Скачати повний пакет кодеків в складі K-Lite Mega Codeck Pack.
 • Завантажити окремий елемент відсутньої бібліотеки — завантажити lame_enc.dll для Audacity.
 • У будь-якому випадку «позитивний ефект буде досягнутий. Однак у кожного з вищевказаних методів є як свої плюси, так і недоліки.

  Перший варіант передбачає реалізацію скачування файл з мережі. Якщо інтернет-трафік у вас обмежений, то варто знати, K-Lite Mega Pack досить об’ємний файл. Тому цілком можливо, що другий варіант вам, шановні читач, більше підходить. Оскільки розмір ddl-ки невеликий, а часу на процес його інтеграції потрібно зовсім небагато.

  І все ж, для багатьох початківців користувачів останній фактор може здатися проблематичним. Тим не менш слідуючи нижче розташованим інструкціям ви з легкістю все дозвольте.

  Процес установки відсутньої звуковий DDL-ки

  Зрозуміло, ви знаєте, куди саме ви завантажили файл «lame_enc.dll». Оскільки далі (в процесі його установки) програма зажадає вказати директорію допоміжного елемента кодування/декодування.

  • Отже, скачаними файл необхідно помістити в кореневий каталог з програмою (не забудьте розпакувати ZIP контейнер, в тому випадку якщо файл завантажений у вигляді архіву), зазвичай це директорія — C:Program Files (x86)Audacity.

  • Просто перетягніть «lame_enc.dll» в папку з програмою.
  • Закрийте вікно провідника і перезапустіть програму.

  Наступний запуск і в процесі кодування в МР3 програма більше не буде запитувати місцезнаходження «втраченого DLL файлу»

  Підводячи підсумки

  Що ж, все просте — геніально! З вірогідністю 99, 9% вас, дорогі меломани, можна привітати — вам вдалося вийти переможцем з програмної битви за повноцінну працездатність аудіо редактора Audiocity. Проте в процесі використання, можливо, у вас, шановні читачі, з’являться іншого роду питання щодо функціональної частини даної програми…тоді має сенс ознайомитися ось з цією статтею. Всього вам мелодійного друзі, і тільки чистого звуку!