Доброго часу доби, друзі! Думаю, ви помічали, що вводячи логін і пароль на сайтах, Опера пропонує вам його зберегти. Якщо ви погоджуєтесь, то в подальшому не потрібно постійно виконувати авторизацію. Але мало хто замислюється, де зберігаються всі паролі і як можна їх подивитися.

Тому давайте розберемося, де зберігається папка з збереженими паролями браузера Opera на комп’ютері, як подивитися паролі для сайтів, використовуючи менеджер паролів, і як видалити непотрібні збережені паролі в Опері.

Зміст:

  • 1 Де зберігаються збережені паролі для сайтів в Опері на комп’ютері
  • 2 Як подивитися паролі в Опері
  • 3 Як видалити збережені паролі в Опері

Де зберігаються збережені паролі для сайтів в Опері на комп’ютері

На комп’ютері користувача Опера зберігає паролі у файлі wand.dat або Web Data. Знайти його можна, перейшовши по наступному шляху: З:/Користувачі/Ім’я користувача/AppData/Roaming/Opera Software/Opera Stable.

У цій же папці ви знайдете файл bookmarks.adr, в ньому зберігаються закладки, і speeddial.ini, зберігає візуальні закладки.

Якщо ви захочете перевстановити браузер або операційну систему, то щоб не втратити всі паролі, потрібно зберегти відповідний файлик на флешку. Тоді у вас буде можливість перенести паролі в заново встановлену Оперу, тобто скопіювати файл в потрібну папку.

Щоб не втратити всі збережені закладки в браузері, щоб їх можна експортувати. Докладніше про те, як це зробити, прочитайте статтю: збереження закладок в Опері.

Папка AppData відноситься до прихованих папок. Тому спочатку вам потрібно включити відображення прихованих файлів і папок на комп’ютері. Для цього потрібно перейти «Пуск – Панель управління – властивості папки», вкладка «Вид», у списку відзначте «Показувати приховані файли, папки і диски».

Якщо при установці Опери ви змінювали параметри за умовчанням і обрали іншу папку для установки браузера, то дізнатися місце розташування потрібного файлу з паролями можна наступним чином. Відкрийте браузер і натисніть на кнопку «Меню», ліворуч вгорі з логотипом Опери. З випадаючого списку виберіть пункт «Про програму».

В категорії «Шляхи» ви знайдете потрібний шлях, де знаходяться всі файли, які відносяться до вашого профілю.

Також потрібно відзначити, що файл wand.dat зберігається на вашому комп’ютері в зашифрованому вигляді. Для того щоб подивитися всі збережені в ньому логіни і паролі, вам потрібно буде використовувати програму OperaPassView або Unwand.

Як подивитися паролі в Опері

Як можна подивитися зашифровані paoli, що зберігаються у файлі на комп’ютері, ми розібралися. Тепер давайте розглянемо, як подивитися паролі, збережені в браузері Opera, використовуючи менеджер паролів.

Для цього вам не доведеться скачувати програми-дешифратори. Відкрийте браузер, натисніть на кнопку «Меню» в лівому верхньому кутку і виберіть «Налаштування».

Відкриється нова вкладка з налаштуваннями. Зліва перейдіть в розділ «Безпека» і в категорії «Паролі» натисніть на кнопочку «Управління збереженими паролями».

В наступному віконці В області «Сайти з збереженими паролями» ви побачите список тих сайтів, логіни і паролі для яких зберігаються в браузері Опера. Для того щоб подивитися пароль, який показаний у вигляді точок, підведіть курсор мишки до потрібного сайту і натисніть кнопку «Показати».

Якщо у вас не зберігаються паролі в Опері для деяких сайтів, прочитайте статтю: як зберегти паролі в Opera.

Як видалити збережені паролі в Опері

Знову відкриваємо менеджер паролів, як було описано в попередньому пункті: «Меню – Налаштування – Безпека – Паролі – Управління збереженими паролями».

В області «Збережені паролі» шукаємо той сайт, для якого хочемо видалити логін і пароль, підводимо курсор мишки до нього і натискаємо на хрестик.

Тепер при повторної авторизації на сайті, дані для якого ви видалили, Опера запропонує вам зберегти пароль. Проігнорувавши даний пункт, подібна рядок з пропозицією буде з’являтися постійно.

Якщо ви не хочете, щоб браузер запам’ятав пароль для певного сайту, потрібно натиснути на кнопочку «Ніколи». Після цього, сайт буде додано у список «Сайтів, паролі для яких не зберігаються» (показано на скріншоті вгорі).

Думаю вам зрозуміло, де знайти файл на комп’ютері з збереженими паролями для сайтів в браузері Опера, як подивитися і видалити паролі в Опері, використовуючи менеджер паролів.

А, може, і це буде Вам цікаво: