Доброго дня дорогі читачі. Сьогодні ми з вами обговоримо дуже затребуваний серед комп’ютерних користувачів файл hosts.

Де знаходиться файл hosts?

Для початку давайте я вам розповім про його місцезнаходження. Знаходиться файл hosts серед системних папок Windows. А якщо бути конкретніше, то шлях до нього виглядає наступним чином:

C:WindowsSystem32Driversetc

Але врахуйте, замість диска C у вас може бути інша найменування. Хоча якщо ви не вносили жодних змін з іменами локальних дисків, то шлях повинен бути саме таким.

Також місцезнаходження файлу хостів можна визначити через звичайний через стандартний пошук в меню «Пуск» або в будь-якій іншій папці.


Ці два простих способи працюють на всіх операційних системах Windows (7, 8, 10).

Як змінити файл hosts?

Для внесення в нього змін скористаємося стандартним блокнотом. Для початку відкриваємо сам Блокнот, але тільки бажано запустити від імені адміністратора».


Потім в меню натискаємо «Файл» > «Відкрити».


Далі знаходимо безпосередньо сам файл хостів по розглянутому раніше шляху. У папці «etc» вибираємо перегляд «Всі файли» і клацаємо двічі на hosts.


Все, необхідний файл буде відкритий і готовий до внесення необхідних вами змін.


Відкрити файл хостів можна також безпосередньо з самої папки «etc», натиснувши на нього правою кнопкою миші і в контекстному контекстному меню виберіть пункт «Відкрити з допомогою» > «Блокнот».

Як відновити файл hosts?

Для відновлення початкових значень можна скористатися дуже корисною програмою, яка називається NetAdapterRepair. Ця програма призначена для усунення різних неполадок в роботі мережевих адаптерів і підключення, а також для діагностики та виявлення можливих несправностей. Загалом те, що нам потрібно.

І так, завантажуємо саму програму нижче. Після чого запускаємо її.

netadapterrepair.rar [168.84 Kb] (скачувань: 9)

Запустили? Тоді очима знаходимо ліве меню, а в ньому натискаємо на кнопку «Clear Hosts File».


Внизу ви побачите зелений таймл-лайн, який свідчить про процес очищення. Сама очищення триватиме не більше хвилин.

Також, що цікаво, за допомогою цієї програми можна переглянути або внести зміни в сам файл hosts натиснувши на кнопку «View». Після натискання на цю кнопку відкриється автоматично «Блокнот» і ви можете приступити до ручного редагування.