Диск захищений від запису: що робити і як повернути втрачений контроль над простором

Диск захищений від запису: що робити і як повернути втрачений контроль над простором

Як відомо, безвихідних ситуацій не буває. Функціональний відмова деяких накопичувальних пристроїв інформації — це досить поширена проблема. У більшості випадків повернути втрачений контроль над вінчестером, знімним HDD або компактною флешкою можна всього за один клік мишки. Втім бувають і особливо важкі випадки. Якщо ви в деякому скруті і задалися питанням: «Диск захищений від запису: що робити?», — прочитайте кілька корисних глав цієї статті і вам стане зрозуміло, як повернути повну працездатність своєму запам’ятовуючого пристрою.

Сьогодні ми розглянемо:

 • 1 Перший крок: виправляємо «жорсткі проблеми» вінчестера
 • 2 Що робити, коли порушений поживний режим роботи USB-накопичувача: крок №2
 • 3 Легке «апаратне нездужання» запам’ятовуючого пристрою: крок третій
 • 4 Четвертий варіант: програмний ремонт флешки за допомогою командного редактора
 • 5 Підводячи підсумки

Перший крок: виправляємо «жорсткі проблеми» вінчестера

Диск захищений від запису: що робити і як повернути втрачений контроль над простором

Без філософствування і по суті: досконалість — це недосяжний критерій нашого буття. Іншими словами, все піддається зміні під впливом часу. Програмний збій, як має місце бути невід’ємний фактор при використанні ОС, часто ставить початківця користувача, м’яко кажучи, скрутне становище. У нашому випадку «системні капризи» з приводу «хочу дозволю-хочу забороню» можна з легкістю врегулювати.

 • Увійдіть в меню «Пуск».
 • Перейдіть в розділ «…комп’ютер».
 • Далі, клацніть правою кнопкою мишки по цікавить вас диску (мається на увазі літерне позначення розділу накопичувача) і виберіть пункт «Властивості».

Диск захищений від запису: що робити і як повернути втрачений контроль над простором

 • Тепер вам необхідно перейти на вкладку «Безпека».
 • У нижньому блоці вікна «Дозвіл для групи…» розташована кнопка «Додатково» — клікаємо по ній.
 • У наступному вікні, перейдіть на вкладку «Дозволу».
 • Виберіть свій обліковий запис. І активуйте кнопку «Змінити дозволи».
 • Потім в новій області сервісної служби, тиснемо кнопку «Змінити».
 • Кінцева операція — навпроти пункту «Повний доступ» встановлюємо відсутню галку — тиснемо «ОК».

Через кілька секунд параметри та налаштування будуть прийняті до виконання ОС і ваш жорсткий диск стане знову абсолютно підконтрольним пристроєм зберігання і обробки використовуваної інформації.

Що робити, коли порушений поживний режим роботи USB-накопичувача: крок №2

Якщо ви використовуєте флешку і бачите це повідомлення про неможливість виробити запис у його накопичувальну область, то є сенс ознайомитися з параметром «властивості», що легко реалізовується в момент наведення маркера на об’єкт видає помилку з застосуванням дії – тривало натиснути на праву клавішу маніпулятора (з контекстного меню виберіть пункт «властивості»).

Диск захищений від запису: що робити і як повернути втрачений контроль над простором

Увага: якщо на знімному носії просто відсутній вільний простір, то вас можна привітати — причину ви знайшли. Звільніть необхідну кількість місця шляхом очищення дискового простору.

Легке «апаратне нездужання» запам’ятовуючого пристрою: крок третій

Незважаючи на удаване порушення в послідовності застосовуваних методів діагностики даний варіант «технічну несправність» все ж таки відноситься до третьої частини нашого оповідання.

 • У деяких флешках виробник застосовує конструктивне рішення для захисту інформації від несанкціонованого видалення: уважно огляньте захисну оболонку флешки на наявність спеціального перемикача (кнопка, важіль, плаваючий елемент — засувка).

Диск захищений від запису: що робити і як повернути втрачений контроль над простором

 • У разі виявлення «незрозумілого механізму» переведіть конструкційний елемент в інше положення «вкл/викл».

Якщо цей спосіб вам не допоміг або ж описаної технічною можливістю ваша USB-шка не має, то вдамося до методу відновлення працездатності описаному нижче.

Четвертий варіант: програмний ремонт флешки за допомогою командного редактора

Як ви вже встигли помітити розглянута нами «помилкова симптоматика» більш властива запам’ятовуючим пристроям знімного типу — компактним флешка, ніж HDD вінчестера. Тому давайте розглянемо ще один метод відновлення працездатності знімних накопичувачів, який у більшості випадків є тим самим ефективним способом зняття захисту від запису з флеш-накопичувачів. Відразу обмовимося, спосіб досить складний в плані реалізації, але уважність і беззастережне виконання нижчевикладеній інструкції безумовно приведуть до позитивного результату.

Отже, вставляємо флешку в USB-роз’єм комп’ютера:

 • Натискаємо комбінацію клавіш «Win+R».
 • В консолі «Виконати» вводимо «cmd» і тиснемо «Enter».
 • Після того як відкриється командний редактор Windows, необхідно прописати першу команду: discpart, і знову натиснути на клавішу «Enter».
 • Далі слід ввести — list disk.

Диск захищений від запису: що робити і як повернути втрачений контроль над простором

 • Як тільки на екрані буде виведено весь список використаних накопичувачів, зверніть увагу на параметр обсягу кожного пристрою, що можна вважати своєрідним ідентифікатором пристрої пам’яті і безпомилковим орієнтиром для проведення подальших операцій з конкретним накопичувачем.
 • Після того як ви твердо впевнені, що конкретне буквене значення присвоєно саме вашої «НЕЗАПИСЫВАЕМОЙ» флешці — вводимо числовий параметр отождествляющий саме вашу флешку (цифра навпаки диска), перш прописавши: select disk, потім «Enter».
 • Заключний етап операції по відновленню «читабельності» — введіть фінальна команду: attributes disk clear readonly.
 • Коректне завершення всього зробленого процесу редагування робочих параметрів флеш накопичувача — це введення команди: exit.

Після проведення вищеописаного алгоритму дій обмежувальні атрибути «тільки для читання» будуть очищені. Флешка знову може бути використана як пристрій для запису нової інформації.

Підводячи підсумки

Безумовно, існують і інші способи позбутися від настирливого заборони ОС з приводу «не можна записати дані на флешку або HDD» проте основні з них ми все ж розглянули. Не варто надмірно мудрувати і від відчаю практикувати всі методи відновлення повноцінного функціонування флеші і HDD, яких з надлишком вистачає в Мережі. Чому? Та тому що великий ризик повністю вивести з ладу «помилковий» накопичувач (в тому випадку якщо ваш комп’ютер взагалі не розпізнає підключений флешку — читайте цю статтю).

Втім, програмні проблеми завжди можна виправити, а от технічний ремонт досить копітка справа і вимагає від виконавця досвіду і різноманітних знань з галузі мікроелектроніки, і іншого плану комп’ютерної поступу. До чого ми ведемо? Та тут все просто — звернення в сервісну майстерню заощадить вам нерви, час і навіть, як це не парадоксально прозвучить, — гроші. Всього вам доброго і тільки ефективних рішень!