ERR_NETWORK_CHANGED — як виправити помилку

Якщо ви побачили повідомлення в браузері – «ERR_NETWORK_CHANGED», то це може означати, що причина її криється у вашому обладнанні: роутера або точки доступу. Якщо перекласти текст помилки з англійської, це звучить так: Помилка з-за змін в робочій мережі. Помилка зустрічається у всіх браузерах. Щоб її виправити, нам потрібно встановити причини її виникнення.

ERR NETWORK CHANGED — як виправити помилкуПомилка Unable to access the network

Зміст статті

 • Причини виникнення «ERR_NETWORK_CHANGED» помилки
 • Де подивитися версію IP?
 • Скидання конфігурації TCP/IP
 • Перевіряємо налаштування проксі-сервера
 • Як виправити помилку 21 Google Chrome «ERR_NETWORK_CHANGED»
 • Режим «Інкогніто»

Причини виникнення «ERR_NETWORK_CHANGED» помилки

Розглянемо основні причини, по яким помилка з’являється у всіх відомих браузерах. Якщо ви читаєте цю статтю, значить ви зіткнулися з помилкою. Для всіх подальших дій необхідно виконати кілька важливих кроків: вимкніть всі програми, які мають зв’язок з VPN і перевірте систему антивірусним ПЗ. Тепер розглянемо причини появи «ERR_NETWORK_CHANGED».

 • Маршрутизатор. Якщо ви використовуєте WI-FI-модуль для підключення до Інтернету всіх домашніх пристроїв: ноутбук, планшет, комп’ютер, то потрібно перевірити, чи справно працює і роздає інтернет. Часто причиною є збій налаштувань роутера, у зв’язку з чим і виникає подібна помилка. Якщо після перевірки налаштувань і перезавантаження WI-FI-модуля проблема залишилася, спробуйте подзвонити вашому провайдеру. Можливо причина не на вашій стороні. Помилка може бути результатом профілактичних робіт, як на стороні сервера, так і на стороні вашого провайдера.
 • Причина може бути в налаштуваннях DNS. Після скидання налаштувань проблема цілком може зникнути. Цей спосіб часто використовують системні адміністратори після налаштування мережі та в разі виникнення помилки «ERR_NETWORK_CHANGED». Щоб швидко провести такі налаштування потрібно відкрити командний рядок, натиснувши поєднання клавіш WIN+R. Потім відкрилася в командному рядку необхідно ввести рядок – «ipconfig/flushdns». І чекайте, поки система сама почистить кеш.

  ERR NETWORK CHANGED — як виправити помилкуПочистити DNS

 • Скидання Windows Sockets API. Скорочено Winsock – це технічна специфікація, яка дозволяє визначати спосіб звернення до інтернет-сервісів програмами Windows. Простіше кажучи, визначає як браузеру звертатися з файлом в інтернеті: відкрити для перегляду HTML-сторінку, відкрити як медиафайл або відкрити порт на вашому ПК для скачування з FTP-протоколу. Для того щоб зробити скидання Winsock, потрібно знову відкрити командний рядок натиснувши WIN+R. Якщо ви використовуєте IPv4, то введіть наступний рядок – «netsh int ipv4 reset». Якщо IPv6, значить потрібно ввести – netsh int ipv4 reset.
 • Рекомендую: ERR_FILE_NOT_FOUND як виправити помилку.

  Де подивитися версію IP?

  Щоб перевірити, якою версією IP ви користуєтеся, зайдіть на вкладку «Центр управління мережами і загальним доступом». Далі відкрийте «Змінити параметри адаптера», знайдіть ваше підключення до інтернету на цій сторінці, натисніть праву кнопку на іконці, потім властивості і кнопку «Відомості». На цій рядку будуть всі дані про підключення.

  ERR NETWORK CHANGED — як виправити помилкуПеревірити версію IP-адреси

  Скидання конфігурації TCP/IP

  Якщо помилка ще не усунуто, то скидання налаштувань TCP/IP також може допомогти при виправленні помилки «ERR_NETWORK_CHANGED». Щоб скинути налаштування зайдемо у ту ж саму командний рядок і введемо команду – «netsh int ip reset resetlog.txt». Після натиснення «Ок» команда виконає скидання налаштувань. Перезавантажте комп’ютер.

  При появі помилки «Перевищено час очікування відповіді від сайту» виправте її по інструкції перейшовши за посиланням.

  Перевіряємо налаштування проксі-сервера

  Якщо у вас неправильно налаштований проксі-сервер конфігурації браузера, яким ви користуєтеся, то це може бути причиною виникнення помилки. Відкрийте настройки браузера і знайдіть налаштування проксі-сервера. У кожного браузера різне розташування пунктів налаштування. Тут нам потрібен лише один пункт для того, щоб переконатися, що галочка на ньому не варто. Це пункт – «Використовувати проксі-сервер для локальних підключень».

  ERR NETWORK CHANGED — як виправити помилкуНалаштування проксі-сервера

  Як виправити помилку 21 Google Chrome «ERR_NETWORK_CHANGED»

  Не для кого не секрет, що браузер від компанії Google є на сьогоднішній день лідером за кількістю користувачів. Найчастіше користувачі бачать подібну помилку саме в ньому. Ознаки такої помилки:

  • Браузер видає вікно «Chrome Error 21 Network Changed».
  • Комп’ютер завершує роботу браузера після відображення подібної помилки.
  • Браузер довго не відкриває потрібну сторінку.

  Першим ділом потрібно переконатися, що причиною помилки не є відсутність Інтернету. Перевірте WI-FI модуль, перезавантажте його, а потім оновіть сторінку в Google Chrome. Дані, які зберігає браузер для поліпшення своєї роботи, також можуть перешкоджати стабільній роботі. Тому клацніть на значку меню у верхньому правому кутку і виберіть пункт «Історія». У вікні, потрібно очистити всі, що зберіг браузер.

  ERR NETWORK CHANGED — як виправити помилкуПочистити історію в Google Chrome

  Режим «Інкогніто»

  Проблему можна вирішити, якщо спробувати зайти на сайт з функцією «Інкогніто». Для цього:

 • Відкрийте Google Chrome на вашому комп’ютері.
 • У верхньому кутку праворуч знайдіть «Налаштування і управління Google Chrome» і натисніть на «нове вікно в режимі інкогніто».
 • В цьому вікні перейдіть на цікаву для вас інтернет-сторінку. У тому випадку, якщо помилка більше не виникає, необхідно почистити кеш і cookies.