Ні для кого не секрет, що Microsoft Office знаходиться поза конкуренцією з іншими подібними програмами для роботи з документацією. Всі знають про word’і і багатьом відомий Excel, а те, як справлятися з цими програмами хоча б на примітивному рівні відомо навіть школярам молодших класів. Для розширення вашого кругозору та можливого використання цих знань у подальшому, зараз ми розповімо вам про онлайн-версії прикладної програми Excel, опишемо її особливості і розглянемо, чи є відмінності браузерної версії цієї програми від скачуваної.

Сьогодні ми розглянемо:

  • 1 Процес входу
  • 2 Зовнішній вигляд і заповненість
  • 3 Цікаві новинки
  • 4 Підсумок

Процес входу

Посилання на онлайн-версію Excel

Першою відмінністю є те, що для роботи з онлайн-версією Excel користувач повинен авторизуватися в системі Microsoft. Якщо у вас немає особистого облікового запису, то її можна легко створити просто пройшовши реєстрацію. Для цього натисніть на кнопку Реєстрація облікового запису на сторінці привітання.

Говорячи про облікового запису Microsoft, буде корисним згадати Skype, адже на даний момент абсолютно усі сервіси Microsoft вимагають наявності єдиної облікового запису. Тому, якщо ви маєте Skype, то логін і пароль від нього спокійно підійде для входження в Excel-онлайн.

Зовнішній вигляд і заповненість


Після того, як користувач авторизирується, одразу ж можна побачити знайоме вікно вибору шаблону. Тут є все: від порожньої книги до шаблону графіка домашніх завдань. Просто виберіть потрібний лівим клацанням миші.

Якщо говорити про інтерфейс і інструменти користувача в цілому, то тут практично нічого не змінилося від настановної версії Excel:

  • маються вкладки Файл, Головна, Вставка, Дані, Рецензування, Вигляд з усіма супровідними до них інструментами;
  • в наявності можливість завантажувати готовий документ і змінювати його;
  • є можливість змінювати шрифт, його розмір, додавати формули, переносити і вирівнювати текст.

Одним словом, якщо ви раніше хоч трохи працювали з Excel, то тут ви будете почувати себе як вдома.

Цікаві новинки

Про подібності скачуваної і онлайн версій ми вже поговорили. Давайте зупинимося на тому, чого немає у версії Excel для ПК. Тут таких новинок аж цілих дві.

Перша — це швидкий доступ до Skype. Для цього клацніть по відповідній іконці у верхньому правому куті, після чого знайоме вікно Скайпу з усіма контактами і листуванням з’явиться в правій частині екрана.

Друге — це можливість поділитися посиланням на документ Excel за допомогою кнопки Загальний доступ з можливістю додати невеликий коментар.

Підсумок

Як бачимо, онлайн-версія програми для роботи з графіками та таблицями Excel настільки хороша, що стрімко розвивається, що при наявності Інтернету відпадає необхідність скачувати цю програму на комп’ютер. А можливість швидко відкрити Скайп або поділитися документом з іншою людиною робить Excel-онлайн незамінним при розробці спільного проекту.