Іноді на ПК, на пошті або інших джерелах користувачеві трапляються файли у розширенні bin (бін) – як же його відкрити, особливо тоді, коли він досить багато важить, а інформації щодо його використання немає взагалі.

Якщо такий документ відкрити звичайним способом: подвійним кліком і тд – нічого не станеться. На екрані здасться вікно, в якому потрібно вибрати спеціальну програму для запуску цієї програми.

Але буває і так, що сама операційна система пропонує програми для роботи з .bin з тих, які встановлені на пк. Але якщо за допомогою запропонованих програм нічого не вийшло, або додатків просто не запропоновано – знайдіть потрібну програму власноруч.

1. bin (бін) файл що це?

bin файли – це бінарні файли. Вони потрібні для роботи програм і компонентів програм. І, як правило, вони йдуть у «комплекті» з файлами-виконавцями з розширенням .exe, а також з бібліотеками .dll на Віндовс. Для Mac OS таким файлом-виконавцем може ще бути тип .app.

Всередині bin файлу міститься:
– Деяка додаткова інформація для програми і программыы;
– Архіви для програми або гри;
– Сам образ.
Дізнатися чим є.bin файл можна розібравши його тип.

2. Варіанти відкриття bin файлу

Такі файли можуть бути використані за допомогою самих різних додатків, навіть за допомогою вже знаходяться на ПК.
Приміром, допоможе той же Блокнот, який дасть можливість переглянути будь-яку інформацію. Але відображення у блокноті буде нечитабельним і взагалі неправильним.

Неправильне відображення відкритого файлу в Блокноті можна спостерігати при його невеликих розмірах, зазвичай до декількох мегабайт.
Але в тому випадку, коли інформація займає від 100 МБ і вище, то це, найчастіше, образ диска І для відкриття файлу, можна скористатися спеціальними програмами спеціалізуються на образах додатків.

3. Як відрити образ диска

Для відкриття образу диска під .bin розширенням, краще всього скористатися наступними програмами:
– Ultra ISO;
– Alcohol 120%;
– Daemon Tools;
– PowerISO;
– Nero.

Перераховані утиліти, найчастіше умовно-безкоштовні, або повністю безкоштовні.
Якщо жодна з перерахованих програм недоступна на комп’ютері – скачайте будь-яку з них і спробуйте відкрити потрібний bin файл.
Ще можлива операція «переформатування» bin файлу ISO. Для цього підійде спеціальний конвертер MagicISO, яка змінить формат файлу протягом пари хвилин.

4. Чим і як відкрити драйвер, прошивання, або установник?

Якщо файл bin невеликого розміру, то це може бути прошивка якогось пристрою, або його драйвером.
Визначитися, як використати такий файл можна нескладно. Скачайте потрібну для цього додаток, яке може змінити файли і відкрити їх же. Скачати Pic Bin Editor найкраще з офіційного джерела.

Але якщо .bin – це допоміжний файл будь-якого додатка, і він знаходиться в тій же папці, що і сам додаток – відкривати його не потрібно.
Дані з файлу визначаються і використовуються автоматично у процесі роботи і завантаження основної програми. Ніякої корисної інформації для користувача файл, в такому разі, не несе.

5. Відкрити двійковий відеофайл

Буває так, що .bin фай на пк – це рідкісний двійковий відеофайл Bin Video File – та ж копія DVD-диска або іншого джерела з відеозаписом.
Такий тип є різновидом стандартного образу, які, зазвичай, йде у групі з таким розширенням, як: .cue. Відкривається воно не за допомогою емуляторів, а простих плеєрів:
– MPlayer;
– KMPlayer;
– VLC Media Player.

6. Сховища даних, які не вимагають відкриття

У тому випадку, якщо інформація надана у вигляді двійкового коду, не завжди можна і потрібно відкрити його за допомогою утиліт. Часто такі файли важать до 10 кб і використовуються програмами, іграми та іншими, а запуск .bin файлів відбувається автоматично.
Але в тому випадку, якщо вміст дуже потрібно переглянути, то робиться це за допомогою програм: Resource Hacker і WinHex.

7. Робота з .bin на MAC OS

Крім windows, бінарні файли зустрічаються і на «маці».
Тут інформація виявиться «Macbinary» файлом, який містить дані, заголовок і ресурси. Ніде програми .bin розширенням на MAC OS
– ZipZag;
– Apple Disk Utility;
– The Unarchiver;
– Stuffit Deluxe.

8. Використання .bin файлів на Linux

На лінукс також зустрічається подібний тип файлів. Виявивши такий тип, потрібно звернутися до командному рядку і ввести в неї «найменування файла.bin». Але найчастіше відкриття таких файлів не потрібно.

9. .bin файли ігрових консолей

Файл bin нерідко може виявитися частиною будь-якої гри для PS, або Nintendo і навіть xBox.
В такому випадку, файл є важливим атрибутом в папці і частиною програми. Відкривши такий файл – нічого не станеться.

10. Ще варіанти

Сьогодні дані, які зберігаються .bin файли потрібні для наступних пристроїв:
– Blackberry досить широко використовує такі файли, де вони служать спеціальні файлами управління та оновлення ОС;
– Майже всі мобільні телефони з чіпсетом МТК – це велика частина китайських гаджетів на Андроїд.
– На застарілих телефонах Nokia, такий файл може бути рінгтоном.
– На сканерах Acer, Agfa, Epson.
Дізнатися для чого служить цей файл не так складно, адже вся інформація знаходиться в його загальних папках і потрібно для роботи з іншим.
Відкриття таких типів файлів, частіше за все, потрібно тільки розробникам, які використовують з цього щось. Користувачеві ПК не треба «лізти» в ці файли. По-перше, це йому нічого не дасть, а по-друге, будь-яка зміна може припинити роботу файлу.

11. Підсумок

Bin файл нескладно відкрити за допомогою додаткового ПЗ Alcohol, Daemon Tools і т. п. Можливо навіть зміна (конвертація) його формату.
Є маса ПЗ, яке працює з файлами так типу, і найчастіше їх відкриття не потрібно, а вже тим більше зміна.