Firebird (Firebird SQL) — це програма або реляційна система управління базами даних (СУБД), здатна працювати на ОС Linux, Microsoft Windows, MacOS X, Solaris Sparc, HP-UX, FreeBSD та інших різноманітних Unix платформах. Ця програма Firebird не вимагає постійного адміністрування. Вона базується на вихідному коді, який був випущений корпорацією Borland в 2000 році в якості Interbase 6.0 (вільної версії). Firebird сумісна зі стандартом SQL’92.

Що це Firebird?

СУБД Firebird є незалежним проектом програмістів (C і C++), розробників систем управління базами даних і технічних радників. Використовується в найрізноманітніших системах як недержавного, так і державного секторів. Основними причинами для переходу є:

  • Оригінальні функції Firebird і простота у використанні. Особливо відноситься до версії MS SQL 6.5, яка працює з devices (фіксованими пристроями), а не з динамічно зростаючим файлами. Це вагома перевага, оскільки цей варіант здатний призвести до певних проблем при адмініструванні.
  • Додатковий сервер і сховище. MS SQL пропонує, і навіть рекомендує користувачам придбати ще один додатковий сервер (операційну систему, обладнання або сервер баз даних), щоб встановити його як сховище даних для генерації всіх звітів.

  • Немає прив’язки до постачальника. MS SQL працює тільки на Windows NT2000, а значить, що Ви «прив’язані» до ОС Microsoft. А ось ця програма Firebird не має прив’язки до будь-якого постачальника програмного забезпечення. Система може працювати на Windows, і на багатьох інших платформах, включаючи Linux, MacOS X, Solaris і т. д.
  • Відкритість вихідних кодів. Вихідні коди Firebird відкриті, що дозволяє максимально комфортно використовувати цю СУБД, вносити зміни та покращувати, знаходити помилки. Якщо Ви добре розумієте вихідний код, додавання таких функцій і підвищення гнучкості в системі не складе особливої праці.
  • Відсутність вартості. Відомо, що це програма Firebird є абсолютно безкоштовною системою, в той час як за використання сервера MS SQL стягується плата за кожний процесор, власне, на якому він працює.

Варто відзначити, що сервер Firebird може обробити не одну сотню незалежних баз даних, кожна з яких — з великою кількістю користувальницьких сполук. Для забезпечення резервного копіювання зупиняти сервер немає необхідності.

Інструкція з видалення Firebird

  • Видалення через «Панель управління». Щоб зупинити СУБД FireBird 1.5 через «Панель управління», необхідно відкрити вікно «FireBird Server Control», запустивши FireBird 1.5 Server Manager, і вибрати дію «Stop». Підтвердіть, натиснувши «OK».
  • Видалення через «Установку і видалення». Для початку відкрийте «Панель управління», потім розділ «Установка і видалення програм». У списку виділити програму СУБД FireBird 1.5 і вибрати дію «Видалити» Firebird. Для підтвердження видалення натиснути на кнопку «Так». У наступному вікні, що з’явилося після перерахованих вище дій, виберіть «Yes to All» і підтвердіть, натиснувши «ОК». Після успішного видалення залишиться лише перезавантажити комп’ютер.