Гальмує інтернет на комп’ютері: як домогтися комфортного перегляду веб сторінок

Гальмує інтернет на компютері: як домогтися комфортного перегляду веб сторінок

Іноді дивацтва поведінки комп’ютера проявляються виключно при сеансах веб серфінгу. Далеко не завжди винуватцем виступає «несвідомий» інтернет провайдер. У більшості випадків низька швидкість завантаження веб контенту результат не знань і упущень самого користувача. Якщо ви, шановний читач, втомилися чекати поки відкриється сторінка? Сумніваєтеся в «порядності» інтернет провайдера? Хочете дізнатися, чому гальмує інтернет на комп’ютері і як покінчити з підступною повільністю в процесі віртуальної подорожі, — читайте цю статтю, застосовуйте на практиці нижчеописані рекомендації, а також діліться досвідом з друзями.

Сьогодні ми розглянемо:

  • 1 Від чого залежить швидкість інтернет-з’єднання?
  • 2 Оптимальне співвідношення швидкість/якість: яке воно?
  • 3 Надійне з’єднання, або, Як дізнатися, що роутер «тупить»?
  • 4 Рекламні трюки маркетингових хитрунів: головна причина проблеми «Чому гальмує інтернет»
  • 5 Як це зробити?
  • 6 Браузерні недосконалості: про те, як швидко оптимізувати роботу інтернет браузера
  • 7 Вірусне зараження або що пожирає ваш трафік?
  • 8 Підводячи підсумки

Від чого залежить швидкість інтернет-з’єднання?

Безумовно, перш ніж бити у дзвони і звинувачувати постачальника інтернет-послуг в несумлінності виконання покладених зобов’язань (мається на увазі номінал наданої швидкості інтернет з’єднання) потрібно розібратися, а яка взагалі повинна бути швидкість, щодо такого поняття як номінальне значення прийому/передачі даних, щоб подорож по всесвітній павутині дійсно відповідало очікуваного комфорту?

Гальмує інтернет на компютері: як домогтися комфортного перегляду веб сторінок

Незважаючи на зрозумілі/незрозумілі слова, все ж, тут не все так просто, як здається насправді. Бо як класичний приклад громадської інтернет проведення часу «Дивлюся фільми і граю в онлайн ігри, іноді переписуюся з друзями в чаті», при відсутності бажання оптимізувати роботу комп’ютера, в якийсь момент неминуче перетворитися в стомлюючий процес «Сиджу-чекаю».

До речі, не рідко гальмування інтернет сесій є результат неправильно налаштованого мережевого обладнання (роутера, наприклад) або ж не віконця осознаваемого положення справ, в плані того що кордони Wi-fi покриття все-таки більше схильні до такого поняття як обмеженість в увазі обов’язково присутніх просторових перешкод (протяжність відстані). Загалом давайте про все по порядку.

Оптимальне співвідношення швидкість/якість: яке воно?

При таких значеннях прийому, як два-три мегабайти в секунду (мається на увазі заявлена Інтернет провайдером швидкість), сприятливого перегляду фільмів в HD якості, так би мовити, зі старту, без розгойдування і очікування, навряд чи можна очікувати. Втім, при такій швидкості інтернет з’єднання пограти у вас, шановні геймери, теж навряд чи вийде, все буде жахливо гальмувати, а екран монітора постійно буде нагадувати про низькій швидкості ненав’язливо викидаючи на дисплей різні візуальні артефакти.

Гальмує інтернет на компютері: як домогтися комфортного перегляду веб сторінок

І малопотужна відеокарта може бути зовсім не причина останнього явища. Популярність гри, завантаженість сервера і маса інших мережевих «АЛЕ!» можуть геть позбавити вас спокою, тому як незрозуміле завжди напружує мозок і нерви. Однак давайте приступимо до практичних уроків, спрямованих на усунення різних ефектів інтернет гальмування.

Надійне з’єднання, або, Як дізнатися, що роутер «тупить»?

Дійсно насамперед потрібно переконатися, що всі налаштування маршрутизатора виконані правильно і самим що не наїсти коректним чином сприймаються самим комп’ютером, тобто його головною «інтернет деталлю» — мережевою картою.

  • Заходимо в диспетчер пристроїв і дивимося, чи все в порядку з драйверами нашого мережевого обладнання.
  • Вищеописаний пункт також потребує проведення коригування на предмет, — «А чи не з’явилася на сайті виробника більш нова версія мережевого драйвера?».

Гальмує інтернет на компютері: як домогтися комфортного перегляду веб сторінок

Так, не забудьте перевірити чи все правильно поєднано. Вірніше, надійно все підключено: мережевий шнур не бовтається в роз’ємі ПК або ноутбука? Немає чи ушкоджень яких на самому шнурі. Переконайтеся, що Wi-fi роутер знаходиться в зоні сприятливого комфорту, тобто добиває куди треба і сила сигналу сама що не наїсти сильна і все пробивна. Загалом, зовнішній огляд мережевих компонентів, а також аналіз і діагностика роботи роутера перше, що вам необхідно зробити при виявленні ефекту «повисають веб-сторінки».

Рекламні трюки маркетингових хитрунів: головна причина проблеми «Чому гальмує інтернет»

При низькій швидкості інтернет з’єднання будь спроба в бік недоцільно використовуваного трафіку може розцінюватися рядовим користувачем як злочин. Ще б, поширена звичка багатьох «сильних світу цього», зокрема пошукові машини в гонитві за рекламним прибутком часто зловживають надмірної «цифровий замусореностью» і не гребують застосуванням схем перекидання на ресурси рекламодавців.

Гальмує інтернет на компютері: як домогтися комфортного перегляду веб сторінок

На жаль, цей сумний факт і з цим доводиться миритися простим інтернет обивателям. Однак хто сказав, що вам, шановні читачі, потрібно нести цей «тяжкий трафік». Давайте попередимо сучасне прояви нав’язаної реклами і просто на просто заблокуємо показ реклами на своєму ПК.

Як це зробити?

В залежності від версії вашого браузера існує маса спеціального софту, який цілком компетентно справляете з моментом відключення реклами на сторінках перегляду. Наприклад, досить популярне розширення ADBLOCK в два рахунки вирубує 70-80% непотрібного сміття (додаток інтегрується буквально у всі популярні версії сучасних браузерів). Кликніть по цій картинці, і ви перейдете на офіційну сторінку продукту.

Гальмує інтернет на компютері: як домогтися комфортного перегляду веб сторінок

Звичайно ж, всіх хитромудрих рекламних пасток вам не вдасться уникнути, але ось витончено вирубати все зайве, без особливого праці, дозволить програма AdMuncher. Останній представник софтверного братства з тотальним апетитом вирубує все, що так чи інакше нагадує рекламу. Встановіть AdMuncher і ви не пошкодуєте. Побачитеся в тому, що трафік буває чистим і швидким!

Браузерні недосконалості: про те, як швидко оптимізувати роботу інтернет браузера

Ймовірно, вам відомо, що під час вашого інтернет подорожі програмний оглядач (браузер) все запам’ятовує? В електронних надрах останнього існує окрема програмна область — кеш. Не плутайте з історією перегляду і системним реєстром — кеш, це окрема тема. Коротко про хороше: часто відвідувані інтернет-сторінки завантажуються миттєво, а виконуваний на них код вельми жваво працює при кожному зручному випадку.

Гальмує інтернет на компютері: як домогтися комфортного перегляду веб сторінок

Втім, останнє може згубно позначатися на сприятливості завантаження нової сторінки». Накопичений таким чином цифровий сміття заважає швидкій роботі браузера і часто стає причиною інтернет гальмування. Висновок простий: час від часу кеш браузера потрібно чистити. Але пам’ятайте, в процесі очищення ви можете видалити «зручно» мають місце бути паролі і логіни. До речі, великим помічником у виконанні такого роду завдань є маленька програма чистильник «CCLEANER» (детальніше читайте тут).

Вірусне зараження або що пожирає ваш трафік?

Гальмує інтернет на компютері: як домогтися комфортного перегляду веб сторінок

Іноді на машині користувача, так би мовити, оселяється шкідливий код — цифровий вірус. Буквально за лічені дні ваш быстродейственный комп’ютер може перетворитися на таку собі електронну черепаху (як з цим боротися написано тут). Тому при виявленні ознак зниження швидкості інтернет з’єднання не полінуйтеся перевірити свій ПК на наявність вірусної зараженості. Досить ефективний програмний засіб «Dr.Web Cureit» допоможе вам у цій настільки непросте завдання.

Підводячи підсумки

Отже, можна сказати, що з усіма основними причинами інтернет гальмування ми з вами познайомилися. Вам лише залишається все вищеописане застосувати на практиці. Ну і звичайно ж, у майбутньому, з особливої обережності відноситься до такого моменту, як відвідування маловідомих інтернет джерел з парним процесом завантаження мультимедійного чи іншого роду матеріалу до себе на ПК (жорсткий диск або флешку).

І останнє, цілком може так складеться, що причина слабкого інтернету» — це перевантаження вашого ПК («залізо» має властивість грітися і напружуватися!). Переконайтеся, що в системному треї немає надміру використовуваного софта, вимкніть фонові програми і ресурсомісткі програми. Швидше за все, після того, як ви «зі всім» ознайомилися, ваша швидкість інтернет істотно збільшить свою міць, спритність і всеосяжність. Безмежної мудрості вам і тільки комфортного трафіку!