Бути власником комп’ютера — не дуже проста справа. Адже часто користувачів чекають несподівані сюрпризи, які іноді ставлять у глухий кут. І дуже часто такі проблеми жодною мірою не залежать від акуратності використання техніки. Звичайно, і правильне використання теж дуже важливо для стабільної роботи. Не можна включати і вимикати комп’ютер різко, перериваючи подачу електрики. Однак до однієї з не дуже приємних проблем можна віднести збій часу і дати на комп’ютері. З чим це може бути пов’язано, і як цього уникнути?

У чому криється причина проблеми неправильного часу на ПК?

Такі збої можуть відбуватися з деяким проміжком часу, а в подальшому — і при кожному включенні комп’ютера. Зазвичай така проблема виникає в процесі тривалого користування комп’ютером. Тільки після покупки ПК таких проблем бути не повинно. У більшості випадків причина тут тільки одна — це збій спеціальної батарейки.

Слід пам’ятати, що комп’ютер це унікальний вид техніки, який продовжує працювати навіть після відключення живлення від електромережі. Мало хто звертає увагу на те, що при включенні на ПК залишаються ті ж налаштування часу і дати, що були до відключення.

Така здатність забезпечується наявністю на материнській платі в системному блоці невеликої батарейки, яка відповідає за дану збереження. Саме завдяки батарейці відбувається зберігання налаштувань SMOC, а вона у свою чергу містить налаштування Біоса, які зберігають всю інформацію про системному часу і завантаженні системи. Розташовується батарейка на материнській платі, в нижній її частині. Знайти її не складно. Таким чином, якщо відбулася розрядка даної батареї, то, звичайно, і відбувається постійний збій часу і дати. Самостійно проблема такого виду не пропаде, і тут варто приймати заходи.

Рішення проблеми неправильних годин

Вирішується така проблема дуже просто. Для цього потрібно придбати звичайну батарейку типу CR2032 (про цю батарейці детальніше описано в цій статті) і замінити їй стару, яка розташована на материнській платі.

Для заміни не варто запрошувати фахівця, з таким завданням можна впоратися самому. В першу чергу необхідно відключити комп’ютер від мережі, зняти кришку системного блоку, а потім провести заміну. Ось і все, проблема вирішена.

Іноді, звичайно, буває, що така заміна не вирішує проблему зі збоями в часі. В такому разі потрібна допомога грамотного фахівця або комп’ютерного сервісу. Тут може бути кілька варіантів, але всі вони пов’язані з апаратними проблемами, які не зможе вирішити простий користувач самостійно.

Це одне з рішень проблеми — чому ж постійно збивається час (години) на комп’ютері, якщо цей спосіб допоміг, то можете поділитися цією статтею з друзями, якщо ж ні, то залишайте коментарі, спробуємо вирішити цю проблему спільними зусиллями.