Громадські заворушення завдяки соціальним мережам. Населення Лівії, Тунісу і Єгипту використовуючи Facebook і Twitter, змінили владу. Соціальні мережі в Інтернеті принесли свободу цього регіону, щось схоже відбувається і в демократіях, кілька акцій протестів пройшли проти скорочення бюджету і відсутності робочих місць у країнах ЄС.

Дороге житло стало причиною протестів в Ізраїлі. Страйки в Іспанії тривали два тижні в 2012 році, все завдяки інтернету.

В Індії IT-фахівець борець з корупцією провів вірусну кампанію і вивів на вулиці тисячі людей призвели до суспільного безладу.

Величезна демонстрація 10 грудня, 50 000 москвичів вийшли на площу. Заворушення (протести) такого масштабу не проходили в Москві вже років 20. Московський середній клас вийшов на вулиці з-за фальсифікації підсумків виборів. І тут без участі соц. Мереж не обійшлося. Постраждав блогер Олексій Новальный суд засудив його до 15 діб арешту.

Коли на Лондон обрушилися вуличні громадські заворушення, британський прем’єр Девід Кемерон вирішив закрити доступ до соціальних мереж.

“Розбивати дзеркало, в яке ви дивитесь,- помилка, — відреагував голова ради дерикторов компанії Google Ерік Шмідт.- Щоб не було причиною невдоволення, Інтернет — лише її відображення. Якщо у вас є проблема, використовуйте Інтернет, щоб зрозуміти її причини і суть.”

До цієї поради варто прислухатися не лише політичних структур, але і всім керівним органам.