Guard Mail.ru що це і як видалити страж-програму з комп’ютера

Mail.Ru позиціонує програму Guard як захист налаштувань браузера від впливу ззовні. Його завдання — виявлення сторонніх програм, які намагаються внести зміни, та їх блокування.

Guard Mail.ru що це і як видалити страж програму з компютера

Однак, після установки, «Страж» розвиває надто бурхливу діяльність. Більшість користувачів навіть не підозрюють що це саме Guard Mail.ru скидає налаштування на свою користь. Він змінює деякі налаштування: змінює систему пошуку за умовчанням пошук Mail.Ru, вашу домашню сторінку на Mail.Ru ваш браузер за умовчанням на «Інтернет» від того ж Mail.Ru. Звичайно, програма цікавиться вашою думкою при зміні параметрів, ось тільки кнопка «заблокувати» не гарантує вам захист від свавілля цього нового ПО. Деякі дії Guard і способи його поширення викликають у багатьох користувачів обурення, а за оцінками незалежних дослідників, Guard майл ру, за цим характеристикам, нагадує троянський вірус.

Що саме робить Guard, ніж він заважає

 • Користувача не завжди сповіщають про те, що на його комп’ютер буде встановлено Guard. При установці софта вам не пропонують відмовитися від установки цієї програми.
 • Guard і результати його діяльності не видалити натисканням однієї кнопки «Uninstall», доводиться прикладати значних зусиль для знищення всіх його елементів. Про те, як це зробити, читайте нижче.
 • Це дітище Mail.Ru не дозволяє користувачеві змінити пошуковий тулбар Mail.Ru елемент інтерфейсу браузера з швидким доступом до сервісів цієї компанії) на інший. А якщо у вас встановлений тулбар Рамблер або інший (виключення Яндекс і Google), то його замінить при установці «Варта».
 • Якщо у вас не встановлений браузер «Інтернет», який просуває Mail.Ru, то ви приречені, бачити його спливаючу рекламу. А якщо він встановлений, то поміняти його на який-небудь інший Guard вам не дасть.
 • Ви не зможете змінити домашню сторінку на Google або Яндекс.

Guard, як ви бачите, захищає дуже добре, особливо від конкурентів Mail.Ru. Інші пошукові системи також використовують для просування схоже, але такого свавілля вона собі не дозволяє і, відмовившись від пропонованої послуги — ви відмовляєтеся від неї.

Як може потрапити до вас Guard Mail.Ru

Найчастіше, програма потрапляє на ПК користувачів разом з продуктами, які пропонує Mail.Ru, зокрема з «Агентом», браузером «Інтернет», ICQ і т. п. Якщо ви користуєтеся soft-порталами, які пропонують завантажувати безкоштовне програмне забезпечення, то при установці скачаного, ви ризикуєте отримати цей «подарунок». В якості страховки, спробуйте скачувати браузери, програми безпосередньо на сайті розробника.

Як позбутися Guard.mail.ru

 • По-перше, щоб видалити цю «милу» програму, вам спочатку доведеться відмовитися від софта, з яким вона потрапила до вас. Це може бути Агент, ICQ, Супутник або Інтернет. Видалите його.
 • По-друге, необхідно зупинити діяльність Guard в Диспетчері завдань Windows (виклик — Alt+Ctrl+Delete натискаємо на клавіатурі одночасно), у закладках «Служби», «Процеси».

Guard Mail.ru що це і як видалити страж програму з компютера

 • Третє. Відкриваємо Панель управління Windows і видаляємо програму стандартним способом.

Guard Mail.ru що це і як видалити страж програму з компютера

 • Перевірте системні папки на наявність файлів, згенерованих Guard.mail.ru. Видаліть все, що знайдете.
 • Відкрийте файли налаштувань встановлених браузерів і видаліть всі рядки, які містять Mail.Ru. У Firefox файл позначений як about:config. Альтернатива — скидання всіх налаштувань браузера на установки за замовчуванням.
 • Очистити реєстр від останків «Варта».

Будьте обережні і уважні при установці нового програмного забезпечення, і нехай удача не залишить вас у віртуальних подорожах.