IDE Mode або ACHI Mode: що вибрати

IDE Mode або ACHI Mode: що вибрати
Сьогодні існує два типи інтерфейсу материнської плати для підключення пристроїв IDE і SATA. IDE – застарілий тип інтерфейсу, що має широкий шлейф. Він використовуватися раніше для підключення жорстких дисків, оптичних приводів та іншого роду накопичувачів. Відповідно, SATA – сучасне рішення, яке володіє маленьким акуратних шлейфом, а також поліпшеними характеристиками. Працюючи в BIOS, часто у користувачів виникають питання, пов’язані з вибором режиму: IDE або ACHI.

Працюючи з комп’ютером і вирішуючи встановити на жорсткий диск операційну систему, користувач може задатися питанням, який режим виставити в BIOS – ACHI або IDE. Нижче ми розглянемо це питання докладніше в залежності від наявного у вас жорсткого диска.

IDE Mode або ACHI Mode: що вибрати

Сьогодні ми розглянемо:

  • 1 Жорсткий диск IDE
  • 2 Жорсткий диск або твердотільний накопичувач SATA
  • 3 Але є один нюанс

Жорсткий диск IDE

Якщо ви є користувачем застарілого типу жорсткого диска (IDE), то і в BIOS вам потрібно встановити відповідний режим роботи. Варто зазначити, що підтримка таких жорстких дисків давно пройшла, а значить, якщо ви плануєте встановити на HDD, Windows Vista і вище, то можете зіткнутися з тим, що програма встановлення не буде бачити диск, оскільки дистрибутив вже не оснащується драйверами під цей пристрій.

Тому ми настійно рекомендуємо відмовитися від використання застарілого пристрою, віддавши перевагу на користь SATA.

Жорсткий диск або твердотільний накопичувач SATA

У більшості комп’ютери користувачів оснащені сучасними SATA-моделями жорстких дисків. В даному випадку вибір режиму залежатиме від того, яку версію операційної системи ви плануєте встановити.

Якщо Windows XP і нижче, то рекомендується виставити режим IDE, що дозволяє налагодити сумісність, і операційна система повинна «стати» на комп’ютер.

Для Windows Vista і більш старших версій операційної системи рекомендується виставляти виключно ACHI, оскільки цей режим призначений для SATA-дисків.

Якщо ж ви є користувачем SSD, то тут точно так само необхідно віддати перевагу на користь ACHI, оскільки переваг перед IDE у вас не буде абсолютно ніяких.

Але є один нюанс

Якщо у вашому комп’ютері є хоча б один IDE-провід, наприклад, від додаткового жорсткого диска або CD-приводу, для коректної роботи пристроїв слід виставляти «IDE Mode». Якщо всі пристрої SATA, то тільки «ACHI Mode».

Сподіваємося, ця стаття допомогла вам визначитися з вибором режиму.