Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT-N12 D1

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

Зануримося трохи в світ фантазії. Ви відправилися на кухню, і при спробі включити чайник, ви чуєте про те, що «Ця операція не може бути виконана, і потрібно оновити прошивку», негайно ви рухаєтеся до тостеру, і там вас чекає розчарування, у вигляді фрази «Програмне забезпечення цієї моделі застаріло, необхідно оновити програмне забезпечення».

Зрозуміло, що може настати час, коли до всесвітньої мережі підключать абсолютно всі пристрої, але перш ніж це сталося, давайте розберемося з тим, як налаштовувати роутер, який об’єднує в одну локальну мережу всі доступні пристрої. У цій статті буде показана інструкція по налаштуванню відомого пристрою Asus RT-N12 D1.

Починається все з першого включення.

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

Новенький роутер, який ми дістали з коробки, виглядає блискуче і ефектно. Досвідчені користувачі, вперше взяли його в руки, відразу почнуть замислюватися про те, як встановити нову версію програмного забезпечення. Але, виконуючи такі маніпуляції, слід пам’ятати про те, що свіжі версії слід брати тільки на офіційному сайті, якщо послухатися цієї інструкції, то ваш пристрій може перетворитися на марну цегла.

Оновлення – порядок дій.

– Завантажуємо архів прошивку на свій комп’ютер.

– Підключаємо до нашого роутеру кабель живлення, і потім натискаємо на кнопку Power, і чекаємо включення пристрою.

– Під’єднуємо наш пристрій за допомогою мережевого кабелю до комп’ютера. Один кінець відходить до комп’ютера, а інший кінець дроту необхідно вставляти в жовте гніздо на пристрій, іменоване LAN. В синє гніздо з назвою «WAN» повинен підключатися кабель, що виходить від вашого провайдера інтернету.

– Тепер необхідно зайти в панель керування, для цього запускаємо будь-який браузер, і вводимо в рядок локальний IP, найчастіше – 192.168.1.1. Після натискання на ENTER, вискочить вікно, в якому потрібно забити логін і пароль доступу. Часто, як і пароль, так і логін забиті в програмі за умовчанням – admin. Але, краще переконатися в цьому, подивившись на наклейку, приклеєну до задній стороні пристрою.

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

Бувають окремі випадки, коли відрізняється і IP-адресу, і навіть пароль з логіном. Це можуть бути будь-які універсальні рішення, з цієї причини, завжди звертаємо увагу на етикетку, щоб зайвий раз переконатися в своїй правоті. В нашому випадку, локальний IP залишився незмінним, а от пароль для входу був – mts.

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

Коли ви входите в панель управління роутера ASUS, то перед вами вискакує спеціальне віконце, призначене для того, щоб швидко забити потрібні налаштування для працездатності інтернету. Зараз, нас цей пункт не цікавить, тому слід натиснути на іконку у вигляді будиночка, щоб переміститися на головну сторінку нашого меню.

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

Нам необхідно потрапити у пункт з назвою «Оновлення мікропрограми», для цього необхідно зайти в розділ з назвою «Адміністрування». В деяких версіях пристрої ці вкладки можуть мати інші назви. Наприклад, розділ може називатися «Система», а потрібний нам пункт «Оновлення ПЗ».

Відкривши потрібний пункт меню, ви побачите таку інформацію, як «Версія прошивки». Порівнюєте її з тією, яка вже була завантажена. Якщо ваша прошивка новіше, тоді обираєте пункт «Вибрати файл», і вказуєте розташування прошивки на комп’ютері, після цього натискаємо на кнопку «Отруїти», і бачимо, як запускається процес оновлення.

Важливо пам’ятати про те, що коли йде процес оновлення, чоловік не повинен прикладати до цього пункту ніяких зайвих дій. Не можна висмикувати кабель, перезавантажувати пристрій і так далі, адже будь-яке стороннє дію, може лише нашкодити самому процесу, і прошивка буде встановлена некоректним чином.

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

Після установки прошивки, необхідно залишити панель керування, і на нашому пристрої затримати на кілька секунд кнопку Reset, це дозволить виконати скидання всіх налаштувань.

Переходимо до налаштування інтернет з’єднання.

– Автоматична, швидка настройка інтернету.

Підключаємо кабель провайдера інтернету, потрібно вставити його в синє гніздо. Воно іменовано в пристрої, як WAN-порт, в моєму випадку, поруч з ним була розташована іконка, що нагадує стандартний браузер.

– Відкриваємо панель управління, вибираємо функцію «Швидка налаштування доступу в Інтернет». Саме ця функція, що дозволяє швидко визначити тип з’єднання. Потрібно клацнути лівою кнопкою миші на вікні, в якому є слова «Перейти», і виконати наступні маніпуляції.

– Змінюємо логін і пароль входу в панель управління, не потрібно залишати їх стандартними, це призведе до небезпеки вашого доступу у всесвітню мережу.

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

– Вказуємо логін і пароль для доступу в мережу «Інтернет». Ці дані видавалися провайдером, коли ми укладали договір про поставку інтернет з’єднання в нашу квартиру.

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

Вказуємо назву бездротової мережі, якщо вона необхідна, і за бажанням встановлюємо пароль, який буде запитуватися при підключенні до мережі.

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

На цьому процес швидкого налаштування підходить до кінця. Ви повинні на кінцевому етапі натиснути на кнопку «Застосувати», і помітити, що ваш інтернет почав працювати, як належить.

Існує й інший спосіб налаштування доступу в інтернет, він для досвідчених користувачів, і називається цей спосіб «Ручна настройка інтернету».

Перед початком дій, постачальника інтернет-послуг необхідно з’ясувати такі дані:
– тип з’єднання інтернету.
логін і пароль доступу в інтернет.
– MAC-адресу, до якого прив’язується ваш договір, це видається за умови, що провайдер використовує цю технологію.
– Маску підмережі, шлюз за промовчанням і IP-адресу.
– Сервер VPN, ім’я служби, параметр PPPD, і так далі..
– Адреси DNS, якщо вони не встановлюються автоматично.

Заходимо в панель керування, і там вибираємо пункт «Додаткові параметри». Нас цікавить вкладка з назвою «Інтернет». Саме там і міститься налаштування мережі, у вкладці «Загальні».

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

Спочатку вказуємо тип підключення, це робиться в основних параметрах, інші галочки залишаємо без змін, адже більшість інтернет провайдерів, не використовують технології типу UpnP, отже, налаштування їх не потрібна.

Налаштування IP-адреса – поле, де необхідно виставити значення «Автоматично». Це робиться тільки в тому випадку, якщо у вас не підключена додаткова послуга, що називається «Статистичний IP».

Наступне поле DNS WAN теж потрібно виставити в якості отримання автоматичних налаштувань. Деякі користувачі прописують публічні адреси DNS, і беруть вони їх з Google або Yandex.

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

Наступний розділ «Налаштування облікового запису», тут потрібно вказати логін так і пароль. Інше вказується на власний розсуд.

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

Наступний розділ «Спеціальні вимоги постачальника». Тут необхідно прописати VPN сервіс, ім’я хоста, а також MAC-адресу, і після всього цього натискаємо на кнопку «Застосувати», вона розташовується внизу цієї сторінки з налаштуваннями.

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

Налаштування бездротової мережі.

Щоб налаштувати бездротову передачу даних, необхідно перейти у вкладку «Загальні» і там вибрати пункт додаткові параметри, і виявити вкладку «Бездротова мережа».

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

Тепер необхідно заповнити всі поля, які потрібні для коректної роботи бездротового інтернет з’єднання.

Поле «SSID» – тут вказується ім’я бездротової мережі.

Мовлення SSID – поле, необхідне для вказівки, доступність підключення. Якщо поставити галочку напроти пункту «Ні», то це автоматично буде означати те, що деякі пристрої до мережі не будуть підключені.

Режим бездротової мережі – тут необхідно вибрати пункт з назвою «Автоматично». Це дозволить підключитися до мережі різних пристроїв, не ріжучи їм швидкість викачування і віддачі трафіку.

Наступний пункт «Ширина каналу мовлення». Щоб збільшити пропускну здатність, рекомендовано обрати значення 40 MHZ, але якщо спостерігаються часті розриви в інтернет з’єднання, тоді зменшуємо значення у два рази.

Поле «Канал» не слід змінювати, якщо у вас стабільне підключення. Якщо трапляються вильоти, то можна перебирати налаштування, поки не вийде досягти нормального з’єднання.

Тип шифрування WPA – допомагає забезпечити безпеку при передачі даних, вибираємо WPA2-Personal, і тип шифрування вказуємо, як AES.

Ключ доступу до бездротової мережі – тут потрібно вказати пароль, який буде вказувати користувач під час підключення.

І останнє – інтервал ротації ключів, стандартним рішенням завжди залишається значення 0. Більше нічого вказувати не потрібно, інакше ключ може видозмінитися.

Тим, хто вперше зіткнувся з підключенням бездротової мережі, це здасться неймовірно складним. З цієї причини, для новачків і була вигадана технологія, іменована Wireless WPS. Вона дозволяє переносити на роутер налаштування від WI-FI адаптера, наче по повітрю, і тим самим економить час і зусилля людини.

Якщо на задньої стінці, де розташовується панель роз’ємів на пристрої, ви виявили кнопку WPS», то можете зітхнути з полегшенням, у вас вийде заощадити купу свого часу, просто натиснувши на кнопку на роутері, а потім на WI-FI адаптер вашого комп’ютера, і після цього почекати кілька хвилин для синхронізації.

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

Налаштування локальної мережі.

Якщо ви не знаєте, що це за дані, і для чого вони потрібні, краще залишити все без змін.

Основні параметри будь-якої локальної мережі на пристрої знаходяться у вкладках з назвою «DHCP-сервер» і «LAN IP».

Ви можете змінити початковий IP-адресу, природно, в допустимих межах.

Сервер DHCP необхідний для того, щоб всі пристрої автоматично отримували IP-адреси. Якщо цей параметр вимкнено, то, отже, і всі адреси комп’ютерами виходити не будуть. На вкладці DHCP людина має право змінити деякі налаштування, а саме:
– Адреси пулу в межах мережі, можна вказати початкове і кінцеве значення.
– Час оренди однієї адреси.
– Основний шлюз.
– Адреси WINS-серверів і так далі.

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

Більшість людей залишає цю вкладку без змін, розуміючи, що коли сервіс включений. То все відбувається автоматично, і не потрібно турбуватися з приводу налаштувань.

Брандмауер.

Брандмауер – необхідний для того, щоб захистити пристрій від несанкціонованого проникнення, він буде фільтрувати вихідний і вхідний трафік за правилами, які будуть задаватися самим адміністратором. Якщо ви впевнені, що у вас немає стопроцентної захисту, рекомендується тоді включити це рішення.

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

Всі налаштування необхідно виробляти у вкладці «Загальні».
– Включення брандмауера і його відключення.
– Активація захисту від несанкціонованих входів.
– Вибір реєстрування пакетів.

Є можливість заблокувати деякі сайти, для цього у вкладці «Фільтр сайтів», необхідно вказати ті адреси, які повинні піддатися блокування.

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

Фільтр, що накладається на ключові слова, необхідний лише в тому випадку, якщо ви хочете заблокувати доступ до сайтів, які мають якісь заборонені для вас слова.

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

Вкладка «Загальні».

Карта мережі допомагає людини подивитися відображення поточних підключень.

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

З допомогою гостьовій мережі, ви можете урізати права звичайних гостей, підключених до бездротовому з’єднанню вашого інтернету.

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

Диспетчер трафіку дозволяє людям контролювати розподіл всіх мережних ресурсів, що виходять на різні пристрої, будь то комп’ютер, смартфон або так далі.

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

Батьківський контроль необхідний для того, щоб обмежувати користуватися інтернетом інших людей, коли головного людини немає за комп’ютером. Батьківський контроль найбільше застосовують для дітей.

Інструкція з налаштування роутера на прикладі Asus RT N12 D1

Як ви можете вже зрозуміти, роутер від компанії ASUS, може більше ніж просто скидати трафік в одну загальну мережу. Ми розглянули кілька пунктів, які потрібні для коректної настройки роутера. З’ясувалося, що будь-які налаштування можна виконати у декілька етапів, головне попередньо розібратися у всіх інструкціях, щоб під час налаштування не розчаруватися. Прочитавши повністю інструкцію, людина навчиться налаштовувати подібні пристрої самостійно, без сторонньої допомоги.