Карта польотів літаків онлайн в реальному часі

У тих користувачів, хто так чи інакше користується послугами повітряного транспорту, може виникнути необхідність отримати інформацію про місцезнаходження потрібного літака в конкретний час в тому чи іншому куточку нашої неосяжної планети. В реалізації цього завдання нам допоможуть спеціалізовані онлайн сервіси з картами, з допомогою яких ми зможемо не тільки спостерігати політ літаків в реальному часі, але і отримати конкретну інформацію по тому чи іншому повітряному судну. В даному матеріалі я детально розповім про ресурси з картами польотів, а також поясню, як нею користуватися.

Карта польотів літаків онлайн в реальному часі

Зміст статті:

 • Як за допомогою онлайн карт можна відстежити політ літаків?
 • Flightradar24 – популярний ресурс з картою повітряних суден
 • Flightaware.com – допомагає в пошуку польотів літаків онлайн
 • Planefinder.net – глобальна мережа для відстеження літаків в реальному часі
 • Radarbox24.com – карта повітряного руху суден
 • Висновок

Як за допомогою онлайн карт можна відстежити політ літаків?

Незважаючи на широке кількість сервісів, що дозволяють переглядати карту літаків в реальний час, практично всі вони черпають свою карту з одного джерела – сайту «Flightradar24». Це досить популярний у світі шведський ресурс, що працює на основі приймачів-передавачів «ADS-B» і мережі ентузіастів, розкиданих по всьому світу.

Завдяки тому, що у абсолютної більшості комерційних літаків встановлений передавач «ADS-B», система приймає цей сигнал, і з його допомогою досить точно визначає місцеположення повітряного транспорту на онлайн карті.

Крім «Флайтрадар24» існує ряд інших мережевих сервісів, також працюють, переважно, на основі «ADS-B». Всі вони мають міжнародний характер, і представлені, переважно, країнами Північної Америки (Канада і США).

Давайте детальніше розберемо онлайн сервіси, що надають можливість побачити політ потрібних літаків на карті в реальному часі.

Також Вам можуть бути цікаві Супутникові карти високого дозволу онлайн 2018 в реальному часі.

Flightradar24 – популярний ресурс з картою повітряних суден

Сервіс «Flightradar24» — один з найбільш функціональних ресурсів, що дозволяє в реальному часі спостерігати за положенням літаків, що знаходяться в повітрі. Заснований шведськими ентузіастами в 2006 році, він може нині похвалитися безліччю ефективних можливостей для онлайн відстеження різних повітряних суден на карті.

При переході на сайт flightradar24 вам відкриється карта, на якій жовтими літачками відображаються літаки, що виконують в дану секунду які-небудь рейси.

Клікнувши на такому літаку, ви зможете отримати за нього детальну інформацію:

 • маршрут польоту;
 • швидкість літака;
 • тип;
 • пройдене відстані;
 • висоту;
 • широту.

Для пошуку якогось конкретного рейсу існує рядок пошуку «Search». Натиснувши на «Map View» справа, ви зможете вибрати режим відображення карти – «Map View» (стандарт за замовчуванням), «Multi-select (вибір для відстеження кількох літаків одночасно), «Delay View (режим відображення спізнюються рейсів).

Інші режими відображення (як і ряд додаткових функцій) доступні лише в платному функціоналі сайту.

Карта польотів літаків онлайн в реальному часіРобоче вікно ресурсу flightradar24

Flightaware.com – допомагає в пошуку польотів літаків онлайн

Іншим поширеним (але при цьому значно поступається в популярності «Flightradar24») є сервіс flightaware.com. Даний ресурс є американської альтернативою європейському «Флайтрадар24», і акцентований переважно на країни Північної Америки. Можливостями «Flightaware» користуються більше 10 тисяч авіаоператорів і сервісних компаній, а також понад 12 мільйонів пасажирів.

До честі даного ресурсу, він може похвалитися підтримкою російськомовного інтерфейсу і спрощеним функціоналом пошуку необхідного літака (кілька спеціальних полів для пошуку під картою). Як і у випадку «Флайтрадар», даний онлайн ресурс працює на основі «ADS-B» передавачів, до яких додані глобальні канали передачі даних (супутник або VHF) від таких провайдерів як «ARINC», «Garmin», «SITA» та інших.

Карта польотів літаків онлайн в реальному часіКарта польотів на сайті flightaware.com

Planefinder.net – глобальна мережа для відстеження літаків в реальному часі

Ресурс planefinder.net – це глобальна, міжнародна мережа, що працює на основі технологій «ADS-B», «АВС»,«MLAT», і «FLARM». Як і у випадку перерахованих вище сервісів, функціонал даного сайту являє собою онлайн карту, на якій відображені виконують свої польоти літаки в реальний час.

Даний сайт має англомовний інтерфейс, і може похвалитися своєю мобільного реалізацією (у формі додатків для Android і iOS). Також функціонал ресурсу дозволяє налаштувати фільтри та закладки (вкладка «MAP»), що дозволяють відображати лише потрібну користувачу інформацію.

Карта польотів літаків онлайн в реальному часіВідображення літакових рейсів на planefinder.net

Рекомендую: Карта, глобус Землі 3D онлайн.

Radarbox24.com – карта повітряного руху суден

І останній ресурс з картою польотів літаків, про який я хочу розповісти – це radarbox24.com. За заявами розробників ресурсу, він створений професіоналами авіації, і призначений для швидкого і ефективного забезпечення інформацією про польоти літаків по всьому світу.

Як і інші сервіси даного плану, «Radarbox24» працює на підставі даних, одержуваних з «ADS-B»-передавачів, встановлених на борту більшості комерційних літаків. Крім даних «ADS-B», ресурс також використовує дані американської радарної системи FAA, дозволяючи більш точно відслідковувати в режимі онлайн літаки над територією США.

Робота з даним сервісом не відрізняється від інших аналогів даного плану. Для пошуку якогось літака (рейсу) існує рядок пошуку зверху праворуч.

Також у відображенні картки ви можете вибирати різні опції, надані у «Map Options» — це:

 • тип карти (Terrain, Hybrid, Sky Vector та ін);
 • її яскравість (Brightness);
 • опції шару (Layer options);
 • інші представлені параметри.

Карта польотів літаків онлайн в реальному часіФункціонал radarbox24.com

Висновок

В даному матеріалі мною були перераховані онлайн ресурси з картами, надають можливість побачити в реальному часі польоти літаків. Найбільшою популярністю серед них користується ресурс «Flightradar24», послугами якого користується безліч світових медійних агенцій. При цьому рекомендую звернути увагу читача і на інші ресурси даного плану – по своєму функціоналу вони не набагато поступаються згаданим мною вище «Флайтрадар24».