Практично всі користувачі початківці працювати з офісною програмою Excel, задаються питанням:”Як об’єднати комірки в Excel?”. Для використання даної функції, в редакторі є кілька спеціальних команд, які за лічені секунду допоможуть зробити задумане. Користуватися ними досить просто, варто лише запам’ятати пару нехитрих прийомів, які ми обговоримо нижче.

Для об’єднання комірок в редакторі можна використовувати стандартні можливості. До того ж, вони автоматично будуть переміщатися в центр і самостійно з’єднаються по рядках і з іншими таблицями. Щоб таблиця виглядала правильно, слід об’єднувати все заздалегідь, коли ще порожні клітинки, так як після закінчення процедури, частина введеного тексту може піти за рамки.

Розглянемо кілька способів для об’єднання осередків. Отже, перший спосіб працює за допомогою контекстного меню. Даний метод вважається найбільш легким та швидким, ніж інші.

Інструкція:
– Для початку, слід виділити потрібний діапазон клітинок, які ви збираєтеся об’єднати;
– По виділеній області, тиснемо правою кнопкою миші;
– У списку, слід вибрати рядок з написом “Формат ячеек”;
– Після цього на екрані з’явиться вкладка “Вирівнювання”;
– Ставимо галочку поруч з пунктом “Объединение ячеек”.

Виконати вище сказані дії простіше простого, ось тільки використовувати його можна лише для текстової інформації, а для цифр і різних формул все буде безглуздим заняттям. Не варто забувати, що у виділеному місці залишаються лише дані лівій верхній частині, про що програма ставить у відомому, перед початком процесу.

Прийти на допомогу даними можна, якщо заздалегідь скопіювати їх в іншу частину редактора і лише після вставляти в таблицю.

Другий спосіб використовує панель інструментів.
У програмах типу Excel 2003 і більш ранніх версіях, іконка з об’єднанням розташована прямо на панелі, натиснувши на яку можна швидко з’єднати потрібні області і одночасно вирівняти по центру. Все це було зроблено для швидкого визначення заголовка тексту в рядку, які формуються саме таким способом.

Якщо ж ці дії перемістили всю інформацію в центр редактора, що було не обов’язково для тексту, то без проблем можна повернути все в початковий стан, використовуючи команди праворуч і ліворуч.

Excel 2007,2010,2013 мають таку ж кнопку, яка розташована у рядку “Головна”. На відміну від старих версій, дана функція також наділена випадаючим меню, що збільшує кількість виконуваних нею дій.

Використовуючи вище сказані команди, можна провести не тільки об’єднання комірок з вирівнюванням по центру, але і скористатися не менш важливими додатковими функціями, як: створення цілої групи об’єднаних за рядками осередків та об’єднання без виставлення даних по центру.

У деяких випадках, провести об’єднання неможливо, а кнопки на панелі знаходяться в режимі активності. Дана проблема може виникнути з-за встановленою захисту або ж до документа відсутній загальний доступ. Перед проведенням процедури об’єднання, слід для початку позбутися всіх цих умов і відкрити можливість форматування таблиці.

Третій спосіб.
Для уникнення втрати необхідної інформації під час злиття, слід скористатися функцією “Зчепити”. Дані дії не потребують передчасного розподілу даних по іншим осередкам і повернути їх назад, після злиття.

Інструкція:
– По-перше, слід вибрати комірку, розташовану неподалік від об’єднуються областей і форматувати правильним чином. Наприклад, використовуємо розмір 2×6, 3×3;
– Далі, в ній пишемо формулу типу CONCATENATE (A1;A2), після чого там же вказуємо на комірки з текстом, які і будуть об’єднуватися.

У результаті ми отримаємо об’єднану область.

Четвертий спосіб.
Для цього методу використовується символ “&”, що однозначно є найпростішим способом об’єднання комірок без втрати будь-якої інформації. Наприклад, символ “+” використовується для підсумовування інформації в комірках, а “&” призначений для склеювання. Даний знак розташований на верхньому ряду клавіатури з англійської розкладкою, на клавішу з цифрою “7”.

П’ятий і останній спосіб.
Останній спосіб використовують макроси і надбудови. Процес об’єднання клітинок у таблиці, використовуючи один і той же метод, можна прискорити за допомогою комбінації клавіш CTRL+C і CTRL+V, що означає копіювання і вставка форматування. Ці ж дії можна виконати, вибравши шлях написання макросу. Для цього необхідно вибрати потрібну формулу або ж використовувати макрорекордер.

Якщо ж ви не володієте навичками створення алгоритмів, тоді варто скористатися вже вбудованими в Excel, завдяки яким можна провести об’єднання стовпчиків, рядків та клітинок з вказаним кроком. Частина з них, володіють можливістю з’єднання текстових даних з формулами, без подальшої втрати інформації.