Нещодавно творцеві найбільшої російської соціальної мережі Вконтакте — Павлу Дурову виповнилося 28 років. У листопаді 2012 року на продаж виходить книга журналіста і письменника Миколи Канонова — “Код Дурова”. Книга про Вконтакте в подробицях розкриває секрети того, як за такий невеликий проміжок часу Дуров створив “держава” в державі, де працюють як світові, так і російські закони.

Канонів про Дурова

Павло Дуров можна сказати ідеальний образ молодого і успішного людини двотисячних. У нього є своя чітка система цінностей, у яку вписується егоїзм, але це чоловіколюбний егоїзм в стилі письменниці Айн Ренд. “Людина Зло” — це утворився зовнішній образ. Безперечно, Павло досить жорсткий продакт-менеджер і авторитарний генеральний директор, на якого якесь вплив надав і Стів Джобс.

Він вічно протистоїть одинак і егоїст. З освітою філолога з хорошої сім’ї. Він народився в дуже обдарованої сім’ї. Дуже талановитий старший брат, працює над тим, щоб ця перевантажена система не давала збоїв і є технічним директором “Вконтакте”. Більшість інноваційних, не бувалих аналогів у світі методів і способів зберігання інформації в соціальній мережі розробив саме він.

Герой книги

В деякому сенсі за масштабом особистості Павло Дуров наближається до Стіву Джобсу і творця Facebook Цукерберг. Зараз це стовідсотково новий герой нинішнього часу, що особливо важливо для Росії. Наприклад: у Сполучених Штатах є Пол Грем, який написав книжку бестселер “Хакери і Художники”, в якій він розповідає про те, що розробка програм — це також мистецтво, як і живопис.

Протягом декількох років після створення “Вконтакте” Дуров напускав на себе туман, не давав інтерв’ю, не відповідав на листи, розмістив свій офіс в пафосному будівлі з орлом на земній кулі в Петербурзі. Не проявляв себе до якогось часу.

Книга Вконтакте — “Код Дурова” написана після зустрічей автора з Павлом Дуровим, з його друзями, знайомими, однокласниками та першими працівниками “Вконтакте”. Перший час написання книги не було в планах у Канонова, він зустрічався з творцем соц. мережі в контексті однієї статті для журналу Forbes. Спочатку Дуров відмовлявся давати інтерв’ю журналу про гроші, заявив, що це фікція і людина здатна заробити будь-яку суму грошей. Він на останньому курсі вузу посперечався, що заробить $1 млн. і за 11 місяців заробив їх. Тільки після того як ми запевнили його, що інтерв’ю буде не про бабло, а про підприємництво, він погодився.

Дуров, як і Джобс у Айзексон, не вимагав показати текст книги. Можна впевнено стверджувати, що його кумиром є Стів Джобс, після його смерті він написав на своїй сторінці в Twitter, що тепер не на кого рівнятися.

Неймовірно, але факт! Така велика соціальна мережа Вконтакте з’явилася в Росії без бандитських державних інвестицій.

Основне вливання в новий стартап справив В’ячеслав Мірілашвілі взявши гроші у сім’ї. Було безліч варіантів чуток про те, хто ж стоїть за Vkontakte: мафія, потім ФСБ і Путін. Павло нічого ніколи не спростовував, так як засвоїв один з основних законів нинішнього маркетингу: бути “Доктором Зло” дуже корисно. Такий спосіб допомагає швидко просуватися. Ось тому він час від часу епатує, хуліганить і викидає літачки з вікон офісу зроблені з п’ятитисячний банкнот.

 

Розуміє Дуров те, що до 2012 року він зумів створити потужне держава в державі?

Мені здається, що він зміг втілити в цьому проекті свої лібертаріанському ідеї. Адміністрації Vk.com можна порівняти з урядом, в якому сплачуються податки тими, хто заробляє гроші на їх власності, наприклад: розробниками ігор. Вони створюють закони і стежать за їх дотриманням. Підтримують і вдосконалюють мережа не дуже багато розробників, однак, всі вони професіонали високого рівня. У ній немає неталановитих людей, навіть талановиті співробітники тех-підтримки.

Однак управляє і приймає основні рішення у компанії тільки один чоловік це — Pavel Durov!

Стаття складена зі слів автора книги «Код Дурова» Миколи Канонова про Вконтакте, з Lookatme.ru