З синім екраном смерті (BSoD) користувачі сучасних комп’ютерів стикаються досить часто. Код виникаючої при цьому помилки 0x00000124 свідчить про те, що це критичний системний збій, виявлений апаратними засобами Windows (WHEA). Це означає, що причиною проблеми є один з пристроїв комп’ютера.

Зміст

 • 1 Чому виникає помилка з кодом 0x00000124 в різних версіях Windows?
 • 2 Що робити: чи можна все виправити самостійно?
 • 3 Покрокова інструкція усунення помилки
 • 4 Відео: як виправити помилку з кодом 0x00000124?
 • 5 Відео: як прибрати синій екран смерті у Windows?

Чому виникає помилка з кодом 0x00000124 в різних версіях Windows?

Помилка з кодом 0x00000124 говорить про системні проблеми з обладнанням комп’ютера і може виникнути в будь-якої версії Windows.

Можливі причини

 • Програмні або фізичні пошкодження оперативної пам’яті.
 • Збій таймінгів оперативної пам’яті, встановлених в BIOS (базова система введення-виведення).
 • Неполадки в роботі драйверів або програм.
 • Неправильні установки при розгоні обладнання — відеокарти, процесора, оперативної пам’яті.
 • Порушення встановлених температурних режимів обладнання. Це може бути перегрів блоку живлення, відеокарти або материнської плати, інших вузлів і деталей комп’ютера.
 • Версія BIOS не відповідає вимогам знову встановлюваного устаткування і програмного забезпечення.
 • Порушення роботи материнської плати з-за несправностей.
 • Помилка при підключенні нового обладнання з-за нестачі потужності блоку живлення.
 • Порушення в роботі жорсткого диска, пов’язані з програмними збоями або фізичним пошкодженням внутрішньої поверхні вінчестера.

При виникненні помилки 0x00000124 відбувається моментальне завершення роботи комп’ютера в аварійному режимі. З’являється синій екран, вид якого залежить від використовуваної системи Windows, з повідомленням про виниклу проблему.

Як виглядає екран?

У Windows 2000 повідомлення про помилку та її код відображаються у верхній частині екрана.

Повідомлення про помилку Windows 2000

У Windows XP і Windows 7 екрани ідентичні. У верхній частині виводиться назва помилки: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR, а в нижній частині-код помилки. Після коду йде пояснення, де саме стався збій і що слід зробити.

Windows XP і Windows 7

У Windows Vista виводиться повідомлення з кодом помилки.

Повідомлення про помилку Windows Vista

У Windows 8 і Windows 10 екрани однакові. Детальна технічна інформація про помилку не відображається, повідомляється лише, що стався збій і необхідно перезавантажити комп’ютер.

Синій екран смерті в Windows 8 і Windows 10

Помилка 0x00000124 — це свого роду запобіжник від подальших поломок комп’ютера. Користувачеві доводиться волею-неволею вирішувати проблему, до усунення якої система не зможе стабільно працювати.

Слід зауважити, що синій екран смерті можна і не побачити зовсім, якщо включена автоматична перезавантаження системи при виникненні збою. Для відключення цієї опції зніміть позначку з пункту «Виконати автоматичну перезавантаження» на вкладці «Параметри» в розділі «Завантаження і відновлення» меню «Додатково» у вікні властивостей системи. Для його відкриття в основному меню «Пуск», клацніть правою кнопкою миші на вкладці «Мій комп’ютер» і виберіть зі списку пункт «Властивості», розташований в самому низу. Тепер ви зможете вчасно дізнатися про помилки в роботі комп’ютера.

Що робити: чи можна все виправити самостійно?

При виникненні помилки з кодом 0x00000124 можна спробувати вирішити її самостійно, що вдається в деяких випадках, або звернутися за допомогою в сервісну організацію.

Якщо ви ніколи раніше не займалися усуненням проблем, пов’язаних з різними збоями в роботі комп’ютера, то самі нічого не робіть без попередньої консультації з фахівцем.

Покрокова інструкція усунення помилки

 • На самому початку перевірте фізичний стан планок оперативної пам’яті, попередньо акуратно витягніть їх з відповідних слотів материнської плати. Якщо ніяких візуальних пошкоджень немає, то просто обробіть контакти спиртом і протріть серветкою або навіть звичайним ластиком.
 • Перевірте тимчасову затримку (таймінг) кожного слота пам’яті за допомогою програми CPU-Z. Значення при однакових параметрах планок повинні збігатися. Різниця в показниках свідчить про несправність оперативної пам’яті. У цьому випадку буде потрібно її заміна.Вікно параметрів слотів з встановленою пам’яттю
 • За допомогою безкоштовної утиліти SpeedFan перевірте всі температурні режими системних пристроїв і блоку живлення і при необхідності відрегулюйте напруга і швидкості обертання вентиляторів. Також проаналізуйте стан жорсткого диска, використовуючи дані вкладки S. M. A. R. T.Перевірка температурних режимів
 • Перевірте працездатність відеокарти програмою GPU-Z.Перевірка відеокарти
 • Якщо виявлені неполадки з жорстким диском в програмі SpeedFan, то додатково перевірити диск на збійні сектора утилітою Hiren’s Boot CD, працюючому під DOS. Ця програма зможе навіть відновити сектору з програмним збоєм. Завантажуватися доведеться з флешки.Вікно налаштувань
 • Візуально перегляньте, не роздуті чи конденсатори, розташовані на материнській платі. Якщо це сталося, то відразу несіть комп’ютер в ремонтну майстерню, самостійно тут нічого зробити не вийде.
 • Скиньте всі налаштування, виставлені для розгону процесора, відеокарти і оперативної пам’яті, в стан за замовчуванням. Скидання робиться в налаштуваннях BIOS.
 • При нестачі потужності блока живлення, за необхідності підключення до комп’ютера додаткових пристроїв, доведеться його тільки міняти.
 • Замініть існуючу версію BIOS, якщо це необхідно. На сайті виробника материнської плати обов’язково знайдеться свіжа прошивка і утиліта для оновлення BIOS.
 • Відео: як виправити помилку з кодом 0x00000124?

  Відео: як прибрати синій екран смерті у Windows?

  З опису можна зробити висновок, що поява помилки з кодом 0x00000124 свідчить про серйозні проблеми в роботі комп’ютера, які не варто ігнорувати. Якщо не вжити своєчасних заходів щодо усунення несправностей, пов’язаних з синім екраном смерті, то система взагалі може не завантажуватися.