Помилка 105 є однією з найбільш частих помилок, з якими стикаються комп’ютерні користувачі, при переході по web-сайтів.


Повністю помилка звучить наступним чином: Помилка 105 (net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED): unable to resolve the server’s DNS address.


Коли ви побачили цей код помилки в вашому браузері, то не поспішайте робити щось радикальне, для початку достатньо просто відкрити бажаний сайт в іншому браузері.

Рішення

Для початку ви повинні переконатися у вашого інтернет-провайдера, що помилка сталася не з їх вини. Якщо це так, то переходимо безпосередньо до вирішення проблеми.

Найбільш імовірною причиною коду помилки 105 є брандмауера, тому ми повинні трохи почаклувати над його налаштуванням. Нагадаю, що брандмауер призначений виключно для захисту комп’ютера.

1. Відкриваємо ” командний рядок Windows від імені адміністратора (достатньо просто ввести фразу cmd в пошуковий рядок меню «Пуск»).


2. Далі вводимо наступну фразу netsh winsock reset catalog і натискаємо кнопку Enter.


3. З’явиться повідомлення про успішне скиданні каталогу Winsock.


4. Потім, не перезавантажуючи комп’ютер, вводимо наступну команду netsh int ip reset reset.log і знову тиснемо Enter.


5. Після чого вже перезавантажуємо комп’ютер і знову пробуємо зайти на потрібний сайт.

Якщо ці маніпуляції не допомогли вирішити проблему, то рекомендую почистити реєстр Windows, використовуючи одну з наступних програм:

  • CCleaner
  • RegCleaner
  • Auslogics Registry Cleaner
  • Завантажити TweakNow RegCleaner

Також ви можете очистити кеш DNS. Раніше на нашому сайті ми публікували статтю про те, як цього можна зробити, тому я повторно описувати не буду. Інструкцію можна прочитати тут.

Ще однією з причин, через яку з’являється помилка 105 є наявність вірусу. Тому спробуйте просканувати ваш комп’ютер на наявність шкідливих програм і інших шкідників. Досить скористатися якою-небудь безкоштовною утилітою, наприклад, Kaspersky Cleaner Free, Dr WEB CureIt!, Norman Malware Cleaner та інші.

Також допомогти у вирішенні проблеми може звичайна очищення файлів cookie.