Закон Мура останнім часом йде на спад. Оскільки компоненти стають все менше, квантово-механічні ефекти, такі як квантовий тунельний ефект — обмежені. Дженсен Хуанг, генеральний директор компанії NVIDIA, каже, що ми на порозі нового закону Мура – це сучасна інновація, яка обумовлена новими можливостями, відкритими на увазі створення новітніх технологій.

Одним з таких нововведень є Xavier Chip від NVIDIA. Xavier Chip — це однокристальний комп’ютер з більш ніж 7 мільярдів транзисторів, число яких перевищує більшість серверних процесорів. Xavier Chip це перший в світі суперкомпьютерный чіп, і він може виконувати понад 20 трильйонів операцій в секунду. Xavier Chip буде давати продуктивність більше одного квадрильйона операцій в секунду, при вартості 1 кВт потужності. Порівняно із звичайними суперкомп’ютерами з однієї і тієї ж обчислювальною потужністю, новий Xavier Chip обійдеться в 2-4 млн. доларів і вимагатиме від 100-500 кВт потужності. Перший суперкомп’ютер з потужною продуктивністю був побудований в 2008 році, його вартість склала 100 мільйонів доларів.

Дженсен Хуанг бачить наближається золотий вік обчислювальної техніки, з досягненнями які будуть значно перевищувати всі наші прогнози. З новими інноваційними рішеннями, можна створювати комп’ютери, які, як мінімум, будуть набагато більш потужними, ніж всі попередні. Ми вже спостерігаємо зростання використання нових технологій для водіння автомобілів і робототехніки, які навчаються через глибоке вивчення своїх власних помилок.

Глибоке навчання — це суперкомп’ютерні завдання і можливості суперкомп’ютерів, — каже Дженсен Хуанг. Сучасні суперкомп’ютери повинні бути розроблені в якості АІ суперкомп’ютерів. Це означає, що система повинна використовувати обчислювальну науку і наукові дані і вимагати архітектуру, створену спеціально для їх цілей. Ми хочемо бути в змозі підтримувати моделі, які дуже великі, і процес підтримки може ділитися на декілька вузлів, так що взаємозв’язок дуже важлива. Ми показали GPU, які можуть бути розділені таким чином через масивні GPU набори вузлів і суперкомп’ютери майбутнього будуть збалансовані у всьому.

Коротка історія компанії NVIDIA.

NVIDIA — світовий лідер в області візуальних обчислень. Графічні процесори, які ми винайшли, виступають у ролі «зорової кори» сучасних комп’ютерів і лежать в основі всіх наших продуктів. Наша діяльність відкриває широке поле для нових досліджень, творчої винахідливості і наукових відкриттів. Її результати лежать в основі винаходів, які раніше вважалися науковою фантастикою, наприклад, штучний інтелект і безпілотні автомобілі.

Свою історію NVIDIA початку як компанія по виробництву графічних чіпів для ПК. Тепер NVIDIA поставляє спеціалізовані платформи і орієнтована на чотири великих ринку: ігри, професійна візуалізація, ЦОД і автомобілебудування. Саме в цих областях технології візуальних обчислень мають велике значення. Вся наша діяльність сфокусована в області візуальних обчислень. Ми прагнемо впроваджувати цікаві продукти на ринку ПК, мобільних і хмарних архітектур. Наша компанія є вертикально-інтегрованою. Ми поєднуємо розробку GPU, системне ПО, використовуємо сучасні алгоритми та сервіси для створення унікальних продуктів.