Компас кібли онлайн

Для кожного мусульманина визначення кібли (напрямку в бік священної Кааби) має важливе значення, так як саме в бік кибли повинен здійснюватися щоденний намаз за заповітами Аллаха, які були послані в Корані. Існують різні способи визначення Кібли, в цій статті я розповім, як використовувати онлайн компас кібли, і які мережеві сервіси нам в цьому допоможуть.

Компас кібли онлайнВикористовуємо компас кібли

Зміст статті

 • 1 Чому визначення кібли важливо
 • 2 Список кращих компасів кібли в Інтернеті
  • 2.1 Compusers.ru
  • 2.2 Halatrip.com
  • 2.3 Eqibla.com
  • 2.4 Islamicfinder.org
  • 2.5 Qib.la
 • 3 Мобільні додатки для пошуку напрямку Кааби
 • 4 Висновок

Чому визначення кібли важливо

Згідно заповітам Аллаха, кожен мусульманин під час своєї молитви повинен спрямовувати своє обличчя у напрямку до Мекки. Мечеті та інші культові будівлі також повинні бути орієнтовані у бік Священної Кааби. Кожен мусульманин повинен зробити все від нього залежне для правильного визначення кібли, щоб здійснювати намаз правильно.

У Священному Корані сказано: «Ми бачили, як ти звертав своє обличчя до неба, і Ми звернемо тебе до кибле, якої ти залишишся задоволений. Зверни ж своє обличчя в сторону Заповідної мечеті. Де б ви не були, звертайте ваші обличчя в її бік. Воістину, ті, яким дароване Писання, знають, що така істина від Господа. Аллах не перебуває в невіданні щодо того, що вони роблять.»(Коран, сура 2, 144 аят).

Список кращих компасів кібли в Інтернеті

Існують різні способи визначити напрямок кібли. Я ж зупинюся на мережевих онлайн-сервісах, які допоможуть правовірним мусульманам у пошуках кібли.

У більшості випадків ці ресурси працюють за схожим принципом: ви вказуєте їм своє місцезнаходження (або розміщуєте відповідну позначку на карті), а вони вам вказують стрілкою напрямок кібли. Деякі ресурси крім цього можуть вказати відстань до Мекки, широту і довготу, а також градус. Також якщо ви хочете визначити сторону світла в квартирі за допомогою онлайн компаса, рекомендую ознайомитися зі статтею.

Compusers.ru

Російськомовний ресурс computers.ru пропонує вам знайти кіблу скориставшись для цього картами Яндекса. На сторінці, що відкриється, вкажіть на карті своє місце розташування клікнувши туди, після чого на карті з’явиться лінія зі стрілкою, яка вказує напрямок на Мекку.

Компас кібли онлайнНапрямок кібли на compusers.ru

Halatrip.com

 • Англомовний сайт halatrip.com допоможе вам легко визначити кіблу.
 • Для цього перейдіть на цей сайт, після чого він запитає дозвіл на визначення вашого місцезнаходження.
 • Якщо згодні, тоді натисніть на «Allow Location Access», сайт визначить ваше місцезнаходження, і вкаже вам шлях кібли на карті.
 • Компас кібли онлайнНатисніть на «Allow Location Access» і ресурс сам визначить ваше місце розташування

  Якщо ж ви бажаєте вказати ваше місцезнаходження самостійно, тоді введіть вашу адресу в зеленій табличці праворуч (поле «Enter Location»), і натисніть enter.

  Компас кібли онлайнВведіть вашу адресу в полі «Enter Location»

  Карта відобразить ваше місцезнаходження і напрямок кібли у вигляді смужки, а компас зліва вкаже точний кут напрямку кібли.

  Компас кібли онлайнКарта з розташуванням кібли на Halatrip.com

  Eqibla.com

 • Ще один англомовний онлайн-ресурс eqibla.com допоможе мусульманам у пошуках кібли.
 • Перейдіть на даний ресурс, у рядку «Enter your address» введіть вашу адресу, і натисніть на кнопку «Locate».
 • Карта відобразить ваше местоприбывание, а лінією вкаже правильний напрямок кібли.
 • Крім того, ресурс визначить широту і довготу, дистанцію до Кааби, а також покаже кібла скільки градусів.

  Компас кібли онлайнКарта з напрямком кібли на «Eqibla.com»

  Islamicfinder.org

  Англомовний ресурс для мусульман islamicfinder.org також допоможе вам визначити напрямок кібли онлайн. Для цього вам потрібно помістити курсор на карті на місце вашого местоприбывания (затиснувши ліву клавішу миші), сервіс в той же час вкаже штриховою лінією напрямок кібли.

  Як і ресурс eqibla.com даний ресурс визначає широту і довготу, дистанцію і покаже кібла градус онлайн.

  Компас кібли онлайнНапрямок кібли на «islamicfinder.org»

  Qib.la

  Сервіс qib.la також дозволяє легко дізнатися кіблу. Щодо переходу на даний сервіс він запросить у вас дозвіл на визначення вашого місця розташування. Якщо ви натиснете на «Allow location access», то він знайде ваше місцезнаходження на карті, і покаже вам напрямок на Мекку.

  Також ви можете вказати своє місце розташування на карті самостійно, і лінія зі стрілками вкаже вам шлях Священної Кааби.

  Компас кібли онлайнРобоче вікно сайту «qib.la»

  Мобільні додатки для пошуку напрямку Кааби

  Також ви можете скористатися такими мобільними додатками для вашого смартфона як «Знайти напрям Qibla» (Android), «iSalam: Кіблу компас» (iOS), «Qibla Compass» (Android), «Muslim Pro» (Andoid) та інші. За допомогою інструментарію вашого смартфона (GPS, акселерометр, магнітометр, гіроскоп і ін) ви зможете правильно визначити кіблу.

  Компас кібли онлайнМобільний додаток «Muslim Pro» допоможе вам правильно визначити кіблу

  Висновок

  В даному матеріалі мною було перераховано мережеві компас-ресурси, які допоможуть правильно визначити кіблу. Всі вони володіють простим і зручним функціоналом, вам буде достатньо вказати свою адресу, і ресурс той же час вкаже вам правильний напрямок кібли. Світ вам!