Компас онлайн визначити сторони світла в квартирі

Одним з базисних принципів даоської практики освоєння простору, відомої як «фен-шуй», є грамотне розташування вашого житла, а також наявного всередині нього інтер’єру, відносно частин світу. Де знаходиться ваша ліжко і інші предмети меблів, як розташований людина під час сну, де стоять квіти, в яку сторону відкриваються двері і так далі – все це, по фен-шуй, має важливе значення для нашого життя, сприяючи або заважаючи наше щастя і процвітання. Але як же визначити, де у вашої квартири північ, а де південь, якщо під рукою немає стандартного компаса? У даній статті я розповім, як визначити сторони світла в квартирі і використовувати компас онлайн, і які інструменти нам в цьому допоможуть.

Компас онлайн визначити сторони світла в квартиріВивчаємо, як визначити сторони світла в квартирі

Зміст статті

 • 1 Спосіб №1. Використовуємо компас онлайн
 • 2 Спосіб №2. Запитайте у сусідів, де північ і південь
 • 3 Спосіб №3. Поспостерігайте за сходом і заходом сонця
 • 4 Спосіб №4. Скористайтеся звичайною голкою для визначення частини світла в квартирі
 • 5 Спосіб №5. Використовуємо мобільні додатки
 • 6 Спосіб №6. Використовуйте звичайний годинник
 • 7 Висновок

Спосіб №1. Використовуємо компас онлайн

Щоб визначити розташування вашої квартири відносно сторін світу, а також зрозуміти, куди виходять вікна вашої кімнати, можна скористатися онлайн ресурсом m-ua.info. Ресурс коректно працює з браузером «Гугл Хром» та іншими браузерами на ядрі «Chromium», а от при роботі з «Firerox» у ресурсу спостерігаються проблеми.

Принцип роботи даного сервісу полягає в наступному. На екрані розташований великий компас, вам лише необхідно знайти на карті ваше місто, а потім ваш будинок, і відповідно із зображенням компаса (N – північ, S – південь, W – захід, E – схід) переглянути, на яку сторону світла спрямовані вікна вашого будинку. Потім, щодо цього, ви зможете зрозуміти, наскільки правильно ви спите.

Компас онлайн визначити сторони світла в квартиріРесурс m-ua.info допоможе визначити специфіку розташування вашого будинку щодо сторін світла

Фен-шуй вважає, що якщо ваша голова під час сну розташована на:

 • Північ – це допомагає розвитку інтуїції;
 • Північно-схід – допоможе в науковій діяльності;
 • Схід – гарантує спокійний сон;
 • Південно-схід – допоможе в розвитку цілеспрямованості;
 • Південь – подарує славу і репутацію;
 • Південно-захід – надасть допомогу в Любові;
 • Захід – дарує родючість;
 • Північно-захід – забезпечить вірну дружбу.

  Компас онлайн визначити сторони світла в квартиріРозташування тіла людини під час сну по фен-шуй дуже важливо

Спосіб №2. Запитайте у сусідів, де північ і південь

Якщо ви переселилися в свій будинок зовсім недавно, давно живуть поруч сусіди можуть добре знати, де знаходяться кожна з частин світу щодо вашого житла.

Компас онлайн визначити сторони світла в квартиріЖивуть поруч сусіди можуть підказати, як розташований ваш будинок відносно частин світу

Спосіб №3. Поспостерігайте за сходом і заходом сонця

Як відомо, наше світило встає на сході і заходить на заході. Тому якщо станете таким чином, що права рука показує на місце сходу сонця (на схід), ліва – на місце, де сонце заходить (на захід), то попереду від вас буде північ, а позаду – південь. І ніякої онлайн компас не потрібен для визначення сторони світла в квартирі.

Компас онлайн визначити сторони світла в квартиріПоспостерігайте, де встає, а де заходить сонце

Спосіб №4. Скористайтеся звичайною голкою для визначення частини світла в квартирі

Даний спосіб припускає використання замість онлайн компаса звичайної намагніченої голкою. Для цього вам знадобиться НЕ металева посудина з водою (або маслом), який-небудь плавучий матеріал (наприклад, листок дерева, пінопласт, шматочок кори та ін). А також попередньо намагнічена звичайна невелика голка (замість стандартного магніту можна використовувати звичайні ножиці, якими можна намагнітити голку). Покладіть на рідина в посудині плавучий матеріал (наприклад, лист), а потім на даний плавучий матеріал покладіть намагнічену голку.

Голка повернеться сторонами на північ-південь. Як це виглядає, можна переглянути на цьому відео.

Спосіб №5. Використовуємо мобільні додатки

Для мобільних гаджетів існує достатня кількість додатків, що демонструють на смартфонах цифрове подобу компаса і здатне встановити частина світла у вашому домі. Це може бути «Компас 360 Pro Free» (Android), «Компас» (Android), «Compass» (iTunes), «Free HD Compass» (iTunes) та інші аналоги. Цей механізм працює за рахунок вбудованих в телефон магнітометра, акселерометра, гіроскопа і GPS-навігатора, дозволяючи досить коректно відображати розташування частин світу.

Компас онлайн визначити сторони світла в квартиріМобільний додаток «Компас 360 Pro Free» вкаже вам на розташування частин світла

Спосіб №6. Використовуйте звичайний годинник

Якщо день сонячний, і сонце світить вам в вікно, то направте годинну стрілку годинника на сонці. Тепер якщо розділити кут між 12 годинами і годинниковою стрілкою навпіл, то отримана середина і буде вказувати на південь.

Компас онлайн визначити сторони світла в квартиріВизначте, де знаходиться південь, з допомогою годин

Висновок

В даному матеріалі мною були описані кілька способів, як визначити сторони світла в квартирі, а також особливості роботи з компас онлайн. Якщо вам необхідно швидко визначити частині світу, рекомендую скористатися можливостями сайту m-ua.info, або встановити одне з перерахованих мною мобільних додатків – вони дозволять досить швидко відстежити розташування сторін світла у вашій квартирі.