Комп’ютер не бачить флешку через USB або невідомий пристрій

Кожен користувач комп’ютером і флешки хоч раз та потрапляв у ситуації, коли флешка виходила з ладу. Тобто, на ній не можна переглянути інформацію, яка на ньому зберігається. Флешка не працює, комп’ютер не бачить флешку, файли або не записуються, або не скидаються з флешки, або ж показує невідповідність об’єму накопичувача.

Компютер не бачить флешку через USB або невідомий пристрій

Але, про все по порядку.

Комп’ютер не бачить флешку

Насправді, проблем, які впливають на визначення комп’ютером флешки, дуже багато – навіть сама версія операційної системи.

І так, ви вставляєте в комп’ютер флешку, вона не визначається. Як це проявляється?

– комп’ютер підказує вам про те, що потрібно «вставити диск». Навіть тоді, коли ви це зробили.

– комп’ютер пише, що потрібно відформатувати диск, тому що він не відформатовано;

– сталася помилка даних;

– зависає комп’ютер, коли вставляється флешка;

– пристрій не упізнано.

Зараз ви прочитаєте невелику інструкцію про те, як вирішувати проблему, коли комп’ютер не бачить флешку. Але це не означає, що дана інструкція допоможе вам на 100%. Якщо одні спосіб не допоміг, переходьте до іншого, поки проблема не зникне.

Поїхали!

Перше, що можна зробити – це перевірити, чи бачить утиліта «управління дисками» вашу флешку. Для цього запускаємо цю саму утиліту:

Натискаємо Пуск ? Виконати (Win + R) ? ввести ? diskmgmt.msc ? натиснути Enter. АБО

Панель керування ? Адміністрування ? Керування комп’ютером ? Керування дисками.

Компютер не бачить флешку через USB або невідомий пристрій

У віконці управління дисками зверніть увагу на те, що відбувається при підключенні і відключенні флешки до комп’ютера – диск зникає і з’являється знову, або ж ні?

Як найкращий варіант – це коли комп’ютер бачить флешку, а все на ній розділи знаходяться в стані «Справний». Якщо це так, то робимо наступне: натискаємо на нього правою кнопкою миші і в контекстному меню вибираємо пункт «зробити розділ активним». Можливо необхідно буде надати розділу букву.

Ну в принципі цього буде вистачати для того, щоб комп’ютер побачив флешку.

Ну, а якщо раптом у цій утиліті буде відображено повідомлення «Невідомий» або «Не ініціалізовано», а також один розділ в стані «Не розподілений», це буде означати те, що флешка має пошкодження. Тому комп’ютер не бачить флешку. Потрібно виконати відновлення даних (про це пізніше).

Далі все просто.

Якщо ви підключаєте свою флешку через подовжувач або USB-хаб, то спробуйте підключити її безпосередньо. Також спробуйте підключити під всі наявні порти для USB. Далі, як варіант, можете вимкнути і перезавантажити комп’ютер, відключити від комп’ютера інші пристрої (ну крім клавіатури і миші звичайно), а потім перезавантажити комп’ютер. В цьому випадку якщо флешка визначиться і запрацює, то проблема очевидно в харчуванні на порти USB, не вистачає елементарно потужності. Порада одна – замінити блок живлення на більш потужний.

Варіант з видаленням старих драйверів

Цей варіант використовувати у випадку, коли комп’ютер не бачить флешку і пише «Вставте диск», за умови, що флешка вже вставлена. Цю проблему і не тільки, можуть викликати старі драйвера, які є в Windows. Наприклад, при підключенні флешки до комп’ютера ваш ПК вимикається або перезавантажується.

Причина в тому, що Windows встановлює драйвера для флеш накопичувачів в той час, коли ви підключаєте їх до порту, а коли флешку ви відключаєте, то драйвера залишаються в системі і нікуди не діваються. Потім ви підключаєте нову флешку, виникає конфлікт, які викликані реакцією Windows при спробі використовувати старий драйвер, який був встановлений під час підключення першої флешки.

Як видалити старі драйвера?

Для початку вимикаємо комп’ютер. Від’єднайте від нього всі пристрої пам’яті і периферійні пристрої, аксесуари.

Увімкніть комп’ютер.

Скачайте утиліту DriveCleanup.

Копіюємо, в залежності від вашої версії Windows, 32-х або 64-х бітну версію drivecleanup.exe в папочку C:WindowsSystem32.

Запускаємо командний рядок від імені адміністратора (права кнопка миші по меню «Пуск») і вводимо drivecleanup.exe. Натискаємо Enter і спостерігаємо як комп’ютер видаляє в реєстрі всі драйвера і запису.

Компютер не бачить флешку через USB або невідомий пристрій

Після закінчення видалення просто перезавантажте комп’ютер, вставити нову флешку і Windows встановить нові драйвера на неї.

USB-пристрій не упізнано

Коли ви підключаєте флешку, принтера або інший який-небудь девайс, що підключається через USB у Windows 7 і Windows 8.1, і ви бачите помилку, невідомий пристрій – читайте цю інструкцію і ми постараємося розібратися.

Причин, чому Windows не може впізнати пристрій USB насправді багато, відповідно рішень теж досить багато.

Пристрій не упізнано. Що робити?

Якщо ви зіткнулися з проблемою, коли ви вставили флешку і з’являється повідомлення, що ви підключили невідомий пристрій, при підключенні будь-якого пристрою через USB, переконайтеся в тому, що сам USB в справному стані. Це заощадить наш з вами час. Що б переконатися в справності USB штекери можна спробувати підключити його у іншого комп’ютера або ноутбука. Якщо все також не працює, значить проблема в самому пристрої. Якщо ж працює – читаємо далі.

Цей спосіб для тих випадків, коли раніше пристрій працювало без зауважень. Все визначалося.

Відключаємо наш пристрій USB, яке не може розпізнати комп’ютер, відключаємо всі пристрої, які в даний момент часу нам не потрібні, та підключаємо пристрій, яке не визначається до задньої панелі системного блоку і дивимося, чи вирішено проблему.

Виправлення повідомлення «Пристрій не упізнано» через Диспетчер пристроїв і драйвера USB.

Заходимо в Диспетчер пристроїв (натискаємо клавіші Win + R) вводимо devmgmt.msc полі чого натискаємо Enter.

Компютер не бачить флешку через USB або невідомий пристрій

Підключений пристрій, швидше за все, буде в списку Контролери USB або Інші пристрої (та називатися «Невідомий пристрій»).

Компютер не бачить флешку через USB або невідомий пристрій

Якщо воно знаходиться в списку з іншими пристроями, і ви підключені до інтернету, можете клацнути по ньому правою кнопкою миші і натиснути кнопку оновити драйвера.

Компютер не бачить флешку через USB або невідомий пристрій

Якщо невідомий пристрою є у списку Контролери USB, то клацніть по ньому правою кнопкою миші, а на вкладці Драйвер натисніть кнопочку відкотити або Видалити.

Компютер не бачить флешку через USB або невідомий пристрій

Далі, поле цього в диспетчері пристроїв виберіть функцію оновити конфігурацію устаткування. Можливо після цих дій ваш комп’ютер розпізнає пристрій.

Ще варіант, у властивостях USB у вкладці «Керування живленням» зняти галочку з пункту «Дозволити вимкнення пристрою для економії живлення».

Компютер не бачить флешку через USB або невідомий пристрій

Можна також спробувати для всіх пристроїв, які знаходяться у списку «Контролери USB» зробити наступне:

– Натиснути «Оновити драйвер».

– Натиснути виконати пошук драйверів на цьому комп’ютері.

– Вибрати драйвер зі списку драйверів.

У списку можна буде побачити, що є драйвер, який сумісний з пристроєм. Вибираємо його і натискаємо «Далі». Відбудеться установка драйвера, після чого, можливо, комп’ютер розпізнає пристрій.

У Windows 8.1 дана проблема зустрічається із зовнішніми жорсткими дисками і флешками, які працюють від порту USB 3.0.

Дана проблема вирішується в меню управління параметрами схем електроживлення ноутбука.

Для цього заходимо в панель управління Windows в розділ електроживлення, вибираємо встановлену схему електроживлення і натискаємо «Змінити додаткові настройки живлення». У параметрах USB треба заборонити тимчасове відключення портів USB.

Компютер не бачить флешку через USB або невідомий пристрій

Читайте також про програми, які допоможуть вам відновити флешку.