Комп’ютер самостійно виходить зі сплячого режиму

Компютер самостійно виходить зі сплячого режиму

Можливо, деякі стикалися з проблемою, коли комп’ютер самостійно виходить зі сплячого режиму. Говорячи мовою простого користувача, комп’ютер сам «прокидається». Режим глибокого сну — дуже корисна штука. Цей режим дозволяє швидко повернутися до роботи і не чекати завантаження ОС. Однак, якщо ви, як і я звикли не вимикати комп’ютер, а переводити його в сплячий режим, ви можете зіткнутися з самостійним пробудженням комп’ютера, причому в самий невідповідний час. Так як же позбутися від цієї проблеми?

Ми вже розглядали проблему, коли комп’ютер з режиму глибокого сну виводить певна програма. Сьогодні ми розглянемо часту проблему, коли комп’ютер «пробуджує» апаратний пристрій. Комп’ютер може «прокидатися» через миші, клавіатури, гейпмада — так практично будь-периферійний пристрій може «будити» наш комп’ютер» в будь-який час, створюючи безліч незручностей.

Але не завжди такий пристрій легко виявити. Однак Windows може допомогти нам зробити це. У Windows 10, 8.1, 7 є невелика утиліта Powercfg, яка використовується для зміни параметрів пов’язаних з налаштуванням плану комп’ютера. З її допомогою можна отримати список пристроїв, яким дозволено переведення комп’ютера із сплячого режиму.

Отже, відкриваємо ” командний рядок від імені адміністратора і вводимо команду Powercfg -devicequery wake_armed

Компютер самостійно виходить зі сплячого режиму

Ми побачимо список пристроїв, які можуть «розбудити» наш комп’ютер.

Якщо ви хочете дізнатися, яке пристрій виводило комп’ютер із сплячого режиму останнім, вам необхідно використовувати команду powercfg -lastwake

Після цього ви повинні зайти в Диспетчер пристроїв Windows і заборонити зазначеного пристрою виводити комп’ютер із сплячого режиму.

  • Заходимо в «Диспетчер пристроїв». Заходимо в «Властивості» потрібного пристрою

Компютер самостійно виходить зі сплячого режиму

  • На вкладці «Керування живленням» і прибираємо галочку «Дозволити цьому пристрою пробуджувати комп’ютер»

Після виконання зазначених дій пристрій більше не зможе виводити комп’ютер із сплячого режиму.

Сподіваюся, я допоміг вам позбавитися від проблеми, коли комп’ютер сам виходить зі сплячого режиму та самостійно «прокидається».