Можливо, деякі стикалися з проблемою, коли комп’ютер самостійно виходить зі сплячого режиму. Говорячи мовою простого користувача, комп’ютер сам «прокидається». Режим глибокого сну — дуже корисна штука. Цей режим дозволяє швидко повернутися до роботи і не чекати завантаження ОС. Однак, якщо ви, як і я звикли не вимикати комп’ютер, а переводити його в сплячий режим, ви можете зіткнутися з самостійним пробудженням комп’ютера, причому в самий невідповідний час. Так як же позбутися від цієї проблеми?

Ми вже розглядали проблему, коли комп’ютер з режиму глибокого сну виводить певна програма. Сьогодні ми розглянемо часту проблему, коли комп’ютер «пробуджує» апаратний пристрій. Комп’ютер може «прокидатися» через миші, клавіатури, гейпмада — так практично будь-периферійний пристрій може «будити» наш комп’ютер» в будь-який час, створюючи безліч незручностей.

Але не завжди такий пристрій легко виявити. Однак Windows може допомогти нам зробити це. У Windows 10, 8.1, 7 є невелика утиліта Powercfg, яка використовується для зміни параметрів пов’язаних з налаштуванням плану комп’ютера. З її допомогою можна отримати список пристроїв, яким дозволено переведення комп’ютера із сплячого режиму.

Отже, відкриваємо ” командний рядок від імені адміністратора і вводимо команду Powercfg -devicequery wake_armed

Ми побачимо список пристроїв, які можуть «розбудити» наш комп’ютер.

Якщо ви хочете дізнатися, яке пристрій виводило комп’ютер із сплячого режиму останнім, вам необхідно використовувати команду powercfg -lastwake

Після цього ви повинні зайти в Диспетчер пристроїв Windows і заборонити зазначеного пристрою виводити комп’ютер із сплячого режиму.

  • Заходимо в «Диспетчер пристроїв». Заходимо в «Властивості» потрібного пристрою

  • На вкладці «Керування живленням» і прибираємо галочку «Дозволити цьому пристрою пробуджувати комп’ютер»

Після виконання зазначених дій пристрій більше не зможе виводити комп’ютер із сплячого режиму.

Сподіваюся, я допоміг вам позбавитися від проблеми, коли комп’ютер сам виходить зі сплячого режиму та самостійно «прокидається».